Tajemství osudu

Tajemství osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39509/tajemstvi-osudu-39509.jpg 3 17 3

Když Charlotte objeví v jednom prospektu o zámku Ehrenfels malbu ženy, která jí je mimořádně podobná, okamžitě se rozhodne. Od smrti svých adoptivních rodičů stále přemýšlí o svém tajemném původu. Krátce na to je již na cestě do Štýrska, aby navštívila zámek Ehrenfels. Pod záminkou, že hodlá napsat reportáž o starém rodinném sídle, se Charly bez problémů dostane do zámku. Když přizná pravý důvod své návštěvy, mladý zámecký pán Andreas se okamžitě rozhodne, že jí pomůže. Z přátelství se brzy vyvine milostný vztah, ale pak se objeví důkazy, naznačující, že je rozděluje i něco víc než jen Andreasova snoubenka… V duchu příběhů Rosamunde Pilcherové přivádí autorka své čtenářky do romantického venkovského prostředí, tentokrát do Štýrska, kde se začíná odvíjet milostný příběh s nečekanými překážkami. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

Umweg ins Glück , 2007

Dádulka67
31.01.2022 odpad!

Je to takové hloupoučké, naivní dílko. Připadá mi, jako by to psala patnáctiletá dívčina.

Liduka
18.11.2017 3 z 5

Romantická oddechovka, která nepřekvapí, ani neurazí. Mrzelo mě ale, že odhalení, kdo jsou Charlottiny rodiče, bylo takové urychlené. Myslela jsem, že se tím bude autorka více zabývat.

modranka
17.09.2013 3 z 5

Podľa môjho názoru je to prvoplánový príbeh o nechcenej dcére, o zámockom pánovi a rodinných koreňoch. Taký typický nemecký príbeh zo zošitových vydaní. Chvíľami som mala pocit, že čítam turistického sprievodcu nejakým nemeckým zámkom. Nakoniec mi to nedalo, tak som zagooglovala a našla informácie, že skutočne autorka(autor) propagovala zámok Ottersbach. To tohto prostredia bol zasadený aj rovnomerný film. Ak vám kniha nedala nič, len príjemne strávený čas, prekliknite sa, a možno nájdete dobrý tip na víkend: http://www.schloss-ottersbach.at/
Kniha je vhodná aj pre - násť ročné, až na to, že hlavné postavy sú tridsať ročné a viac. Tým som chcela povedať, že text je písaný jednoducho až naivne. Je to taká oddychovka do vlaku. Knihu máte prečítanú za 3 hodiny. Má síce 272 strán, ale sadzba je taká veľká, že nepotrebujete ani okuliare.

2010  65%Tajemství osudu
2009  65%Utkané z lásky