Tajemství ostrova za prkennou ohradou

Tajemství ostrova za prkennou ohradou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47102/bmid_tajemstvi-ostrova-za-prkennou-ohrad-1BW-47102.jpg 5 172 34

Kreslený příběh o přátelství, pocitu viny a smíření. Poetická kniha určená nejen dětským čtenářům. Před smrtí, která přináší vykoupení, vyplouvají vzpomínky na léta her, kdy přátelství mezi kluky bylo utvrzováno krví. Příběh vypráví o třech kamarádech a neštěstí, které všechny poznamenalo na celý život. Snivé, celostránkové ilustrace nás vtahují do světa temných uliček, zarostlých zahrad, kde se ukrývají tajná místa a dětské sny.... celý text

alekis
alekis
12.07.2023 5 z 5

Ke čtení mě občas inspirují, krom jiných, komentáře oblíbených uživatelů, momentálně ten, který napsal - viz níže - Terror (ale přečetla jsem si i ostatní).
Terror to napsal moc hezky (škoda, že komentáře ke knihám píšeš dost sporadicky), já to vidím trochu jinak, i když v hodnocení se shodneme.

Příběh je to totiž celkem jednoduchý, až tak se mnou nezacloumal. Klidně mohl být napsán jako kratší literární útvar a pravděpodobně by mnoho pozornosti nevzbudil.
Ovšem, naprosto unikátním ho dělají ilustrace a v nich vložené texty. Ty ilustrace jsou prostě nádherné a příběh tak dostává úplně jiné grády!
Nenacházím, nemám slov!
Já nevyhledávám komiksy! Protože i tohle je komiks! Čtu texty, ne obrázky!
Ale...
Je to nádhera, je to krása, je to opravdu unikum! Jak prostředí, tak postavy a postavičky... A že je tam, kromě krásných dobrodružství a krásného přátelství tří kluků také skrytý smutek nad vším, koho a co odnes čas... Tak to je prosím pěkně... život sám.

Přečteno - prohlédnuto během chvíle, ale okouzlení, tuším, potrvá :-).

Terror
Terror
11.07.2023 5 z 5

Komiks? Tak tuto knihu nevidím. Sled monumentálních pláten, grafických fantasmagorií, na kterých klíčí život, následně bují a rozlévá se do všech možných i nemožných stran, aby poté pozvolna dohasínal. To vše plné odkazů, sem tam skrytých vtípků, koláží, které neurazí a hlavně sondy do duše lidské. Do duše, která prožila to, o čem někteří jen smutně sní a jiní s nostalgickou slzou pookřejí. S tímto obrazem, neboť právě tím kniha je, vypáleným v sítnici a srdci, dávám plný počet zasněných hvězd.

zandu
zandu
14.02.2023 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh. Veselý i smutný. Krásný.

a304
a304
29.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Dech se mi zatajil, srdce ztišilo, abych nevyplašila tento vzácný, neopakovatelný, nikoliv zapomenutelný okamžik, který mi zpřístupnil talentovaný umělec Pavel Čech. Opravdové umění prochází skrze bytost a obohacuje navždy. Umělci kultivují a rozvíjí lidskost v člověku. Děkuji Pavlovi i čtenářům, kteří mne k jeho tvorbě nasměrovali.

Další významní kumštýři se nechávají autorem inspirovat a přidávají svůj otisk. Další rozvoj myšlení např. principál divadelního souboru Rádobydivadlo Klapý Ladislav Valeš. Připravil s paní Olgou Psotovou pro divadlo Malis Za prkennou ohradou nevšední pokoukáníčko ... ! Mladí herci mne přenesli opět do příběhu Pavla. Představení vzniklo na počest pana Čecha, úžasná poděkování divadelníků, kterým byla čest šířit krásu mezi diváky, vytvořenou panem Pavlem Čechem. Tímto děkuji i divadelníkům.
Doporučuji, doporučuji, doporučuji! Udělejte si i sobě radost.

Martica
Martica
20.10.2022 5 z 5

(SPOILER) I když někteří píšou, že příběh je spíše pro dospělé, já si stojím za tím, že je kniha pro všechny věkové kategorie. Osmiletý syn děj pochopil tak, že zlaté hodinky byly skutečně stroj času, díky kterému pak Jindra ve stáří vrátil čas a ztraceného kamaráda zachránil. No není to krásné? Čteme to spolu, mně se klepe brada smutkem, a syn se raduje, že je Toník naživu. Třeba to jednou bude číst svým dětem a bude se klepat brada jemu. A v tom vidím to kouzlo knížky, ve které si každá věková kategorie najde něco pro sebe. Nádherné ilustrace, nádherný příběh. Zabrnká na strunu všem, kdo milovali Stínadla a Trnkovu Zahradu. Tato kniha je skvost.

denib
denib
23.06.2022 5 z 5

Tahle nádherná kniha rozhodně není jen pro děti. Dokonce bych řekla, že dospělí si jí vychutnají víc. Je to smutné, ale příjemně. Je to klidné, nostalgické vyprávění. Má to určité kouzlo. Obdivuji příběh i výtvarnou stránku. Není to kniha, kterou přečtete a hned zapomenete. Škoda, že u nás v knihovně toho od autora moc nemají...

petrarka72
petrarka72
28.03.2022 5 z 5

Krásný příběh, krásné zpracování. A povedlo se i na divadle (soubor Malis Libochovice, režie Ladislav Valeš, uváděno pod názvem Za prkennou ohradou).

leleia
leleia
14.01.2022 5 z 5

Co k této knize napsat, když vše podstatné už bylo řečeno. Krásný příběh a ještě krásnější zpracování. Neřekla bych, že konec byl smutný, naopak. Přinesl klid a mír.

Murphy722
Murphy722
25.11.2021 5 z 5

Pan Čech dokáže vykreslit klukovská léta plná dobrodružství lépe, než pan Foglar. Můj názor. Omlouvám se všem Foglarovcům.
Jedno políčko vydává za tisíce slov, společně s krásným pocitem, nebo s hlubokým dojetím, co nad dílem máte. Dlouhou dobu jsem nevěřil, že něco podobného vznikne v naší produkci. Oproti panu Čechovi je vše nehorázně plytké, bez vyšších ambicí.

opic 12
opic 12
10.11.2021 5 z 5

Typické Čechovské :)
Oblíbená témata Pavla Čecha.Prodchnuté nostalgickou melancholií klukovských her a vzpomínek.
Takové naše.Nedovedu si představit podobnou poetiku třeba v Austrálii.Určitě tam mají samozřejmě stejné věci.Dětství,sny,fantazii.Ale určitě vyprávěné jinou optikou.Ty domečky s uličkami a skryté zahrady zaváté lonským spadaným listím.Rád bych se mýlil.
Ta poezie Čechovská je originál.Podobně jako třeba Ladovské obrázky i Rychlé šípy.
Na to nedáme dopustit a je to jen dobře.Takové poklady.
Pavel Čech ví své a má to rád.
Stejně jako my.Ty vzpomínky ted už spíše převažují :)
Marvel sice vítězí - ale my se nedáme.

Marika Vanova
Marika Vanova
07.09.2021 5 z 5

Tento příběh se mi velmi líbil oproti pokračování Rychlých šípů. Byl pro mě trochu rozporuplný, dětsky veselý a zároveň smutný a taky nadějeplný. Slova mě potěšila a prohlížení ilustrací mě naplnilo pohodou po okraj.

parxel
parxel
12.07.2021 5 z 5

Tajemství ostrova za prkennou ohradou jsem četl před lety a moc se mi tato kniha líbila. Minulý týden jsem na ni náhodou narazil v knihovně a ani na chvíly jsem nezaváhal a opět si ji vypůjčil.

Příběh je smutný, ale současně velmi citlivě podaný. Četl jsem ho s dětmi 6 a 9 let a nechtěli přestat dokud nebyl konec. A dokonce si ani nevzpoměli na svého oblíbeného Asterixe s Obelixem. Tolik ke vhodnosti této knihy pro děti. :-)

Za mne jednoznačně jedna z nejhezčích knih Pavla Čecha. Doporučuji malým, velkým, zkrátka každému, kdo rád čte.

encyklopedie
encyklopedie
11.07.2021

,,,pěkný příběh...ale jenom jsem četl ...raději jsem okolo ani nepozoroval ten výtvarný "škaredismus"v tomto komiksu.....

Eicherik
Eicherik
02.07.2021 5 z 5

Mé druhé setkání s čarovným světem Pavla Čecha a opět jsem příjemně okouzlen. Tento příběh je, jak uvádí anotace, o přátelství, pocitu viny a smíření. Vyprávění je to velmi nostalgické a ilustrace naprosto fantastické. Knížku nemůžu dostat z hlavy, ale není to nepříjemné.

Norri
Norri
23.05.2021 5 z 5

Páni, to je úplně jiné než jsem čekal! Čekal jsem dětskou knihu, ale dostal návrat do dětství, do vzpomínek, na které jsme my dospělí už většinou zapomněli. Takové ty drobnosti, na které si vzpomenete, až když vám je někdo ukáže. Třeba jako věci, které vám Pavel Čech ukáže v této knize. Ale nejenom drobnosti, ale také důležité věci, které jste kdysi získali a nebo naopak navždy ztratili. Čekal jsem knihu pro děti a dostal jsem něco, co asi plně ocení především dospělí. Nebudu zapírat a rovnou přiznám, že jsem knihu zavíral s vlhkýma očima. Pavel Čech zkrátka umí takové příběhy vyprávět.
Tato kniha není tvořena pouze kresbou, ale také kolážemi Čechovy kresby, fotek, razítek, stránkami z knih a deníků, vystřižených obrázků a vůbec všeho možného. Ač koláže většinou moc nemusím, tady mají svou důležitou roli.

JAnD
JAnD
19.05.2021 5 z 5

Není to úplně pro děti, ale i ty se poučí...

Lenka-Chanel
Lenka-Chanel
02.01.2021 5 z 5

Knížka vezme za srdce každého. opravdu krásný, dojemny příběh.Pracuji v domově pro seniory a tak vím,že spousty lidí vzpomínají hlavně na dětství.Stojí opravdu za přečtení.

oladnb
oladnb
29.12.2020 5 z 5

První můj počin od Pavla Čecha. Krásné. Nostalgické. Smutné a radostné zároveň. Vymazlene kresby, z kterých jsem opravdu cítila atmosféru. Ano, i slza mi ukápla. Takže se mu to povedlo, povedlo se čtenáře nadchnout, potěšit a rozesmutnit. Děkuji.

Turlogh
Turlogh
22.09.2020 4 z 5

Podivná, záhadná kniha plná tajemství...velmi zvláštní příběh tří kamarádů. Rozhodně bych ho nepředkládal dětem mladším deseti let, myslím, že příběh je vhodný tak pro dospívající mládež a starší. Howgh.

iridius9373
iridius9373
10.08.2020 5 z 5

Pořád je to ta stejná tajemná zahrada, díky Pavlovi vím, kde od ní mám svůj klíč.