Tajemství osmého města: Signál naděje

Tajemství osmého města: Signál naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430432/bmid_tajemstvi-osmeho-mesta-signal-nadej-IdT-430432.jpg 3 5 3

Pššt, už jsou tady… Slepě jsme si mysleli, že jsme pánem naší planety a přinejmenším i přilehlého vesmíru. Věřili jsme, že můžeme rozhodovat o osudu druhých, o osudu Země a přírodě, která ji obývá. Z krutého omylu nás ale vyvedla naše vlastní vznešenost a hluboká slepota. Když z nebes začaly padat spršky raket, světové velmoci si v zlověstné nevědomosti navzájem vyhlásily válku a ve snaze navždy zničit svého věčného protivníka neváhaly sáhnout do svých jaderných arzenálů. Byl to krutý a nevratný omyl, za nějž draze zaplatí celé generace. Potom, co se zjistilo, že prvotním agresorem nebyla nepřátelská velmoc, ale mimozemská rasa zvaná Arén, snaha o odpor vůči skutečnému nepříteli už byla zoufale marná. Lidstvo bylo Arénu díky své neodpustitelné chybě naservírováno doslova na zlatém podnose. Po zodpovězení dávné otázky, zda jsme, či nejsme sami ve vesmíru, začal boj o přežití, o potraviny, o ženy a o budoucnost. To vše v období temna a hrůzy přejícím náboženským fanatikům, kteří Arén považují za všemohoucí božstvo a jsou ochotni jej vlastním tělem bránit. Země je devastována nukleární katastrofou, ovzduší je nasáté toxickými plyny a život, jak jej známe „před tím,“ je už jen iluzí v hlavě každého jedince. Z kdysi tichého okolního kosmu se na nás vrhli s mimořádně drtivou silou, bez ztrát na své straně. S armádami světových velmocí byli hotovi za pár krátkých hodin. Teď už jim zbývá jen zničit poslední zbytky lidské důstojnosti. K její obraně bude muset lidstvo spojit své síly a potlačit do pozadí rozdíly, které mezi námi kopou pradávný příkop. Tedy udělat něco, co se ještě nikdy nestalo. A pak je tady to tajemství k Arénu samotnému. Tajemství, které bude tvrdě bránit!... celý text

martineknatasa
22.05.2020 3 z 5

Kniha mě moc nesedla. Autor se opakuje, kniha má málo děje, je rozvláčná a je zde zbytečně mnoho úvah . Sci-fi mám ráda, ale jsem na rozpacích, ani horor....prostě mě to nesedlo, ale dočetla jsem do konce.

Knihomolka506
21.04.2020 5 z 5

Příběh, který jsem právě dočetla byl pro mě sice ze stránky sci - fi , atd.. dobrý, ale toho krve a boje tam bylo až moc. Ale chápu, že v podobných postapo knihách je krve a války Hodně. To stejné je vlastně v knihách s válečnou témou… Ale chválím autora, že něco tak napínavého napsal. Dobrá práce! :-)

luculi
21.01.2020 3 z 5

Zajímavé pojetí dumání o lidstvu a jeho povaze. Jsme vůbec schopni se v důležitém momentu spojit kvůli přežití?

apokalypsa

Matěj Novobilský