Zaříkávač

Zaříkávač https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51262/bmid_zarikavac-eGq-51262.jpg 4 514 37

Zaříkávač je čtvrtou knihou ze série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. (Předchozí díly – Alchymista, Čaroděj, Vědma). Josh a Sofie se konečně dostali zpátky domů. Oba jsou ale zmatenější než kdykoliv předtím. Jejich budoucnost je nejistá. Ani jeden z nich ještě neovládl umění magie živlů, aby mohl ochránit sebe a své dvojče. Opět přišli o Scatty, a Dr. John Dee je jim neustále v patách. Nicméně na obzoru se objevila nová a nyní nejdůležitější otázka: Nakolik můžou věřit Nikolasi a Perenele Flamelovým? A můžou vůbec věřit někomu cizímu?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Necromancer , 2010

helusa2
31.01.2016 3 z 5

Tento díl mi zatím přišel nejslabší a překombinovaný. Předchozí 3 jsem zhltla na posezení, tady jsem se trošku trápila. Každopádně budu číst dál - jsem zvědavá, kam se příběh posune. A taky jsem zvědavá, jestli ty zápletky s posuny času budou mít opravdu tak důležitou úlohu, protože mě (poprvé za celou sérii) trošku praštily do očí a působily vynuceně. Uvidíme :-)

maxx
30.01.2016 5 z 5

Opět děj, který mě vtáhnul do nitra děje. Líbí se my jak se v knize prolínají dějiny a mytologie. Člověk se nutí přemýšlet o tom jestli je to jen fantazie a nebo jestli se to mohlo třeba i někdy stát. Už se těším na 5 díl....

Catherine27
19.11.2015 4 z 5

Super spád, příběh postoupil o kus dál a já se pouze můžu těšit na další pokračování...

Terča.K
06.06.2015 3 z 5

Další knihou ze série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela je Zaříkávač. Tentokrát se zde objevuje Aife, sestra Scatty a Virginie Dareová, opět krásně nepředvídatelná bytost. Líbí se mi, že v knize jsou různé části, které se ve finále prolnou, autor má toto opravdu pěkně promyšlené. Na druhou stranu, někdy je to už příliš překombinované, protože když si vemete, že Johanka, hrabě, Scatty, Palamédes a Shakespeare - bojovníci z budoucnosti přicházejí do minulosti, aby ovlivnili současnost.

eliska3246
09.12.2014 4 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
V téhle knize se začnou odehrávat ty pravé zvraty.

elutep
18.10.2014 2 z 5

Pořád totéž...autor něco napíše a o pár desítek stran později si protiřečí, místy je děj značně nepropracovaný. Knížka je vhodná pro mladší nebo nenáročné čtenáře.

DračiceLaura
07.06.2014 5 z 5

Další super díl, jsem z něj nadšená.

kacaaba
08.04.2014 3 z 5

Tento díl jsem přečetla jedním dechem. Je to napínavé a těším se jak to dopadne. První díl jsem chtěla odložit, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Není to klasický fantasy příběh, čtenář se tam dozví hodně z historie a mytologie. Určitě si myslím, že mladším čtenářům to i něco dá.

Karmyn
21.03.2014 3 z 5

Kniha bylo o něco horší než ostatní, ale to bude tím, že je tam zbytečně moc linek, které mi připadají dosti zbytečné. Ale jinač si myslím, že celá sága je výborná a už se těším na závěr a jsem zvědavá jak to dopadne. Libí se mi, jakým směrem se kniha ubírá a jak na začátku jsme věděli proti čemu vlastně dvojčata stojí, ale nakonec je všemu jinak. Líbí se mi, že jinak tomu není, že v pozadí stálo něco jiného, ale že prostě jistý "člověk" se změnil a že se změnil status quo.

angelbooks
20.01.2014 5 z 5

Nevím proč ale nejdřív chci napsat o konci této knihy. Musím říct že jsem ráda když jsem si před pár dny z knihovny půjčila tento, i předchozí díl Zaříkávače, jinak bych se asi užrala zvědavosti jak to bude pokračovat s Joshem a Sofií. Nemám moc ráda otevřené konce ale tento v sobě skrývá jakési NAPĚTÍ, což se mi moc líbí :D. Nechci být jenda z těch chytrých ale když už Joshovi schopnosti byly probuzeny Marsem věděla jsem že později s ním bude mít on nebo John Dee něco v plánu ( jako myslím s Joshem ).
U žádné knihy Série: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela jsem zatím nedala 4 nebo méně hvězdiček ano tato není výjimku i zde musím nechat svůj krásný dojem z této knihy a 5* k tomu :) Vřele doporučuji celou tuto sérii :))).

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

Vždyť mě znáte - pro knihy s mytologickým základem a spoustou fantasy prvků mám prostě slabost. A dokážu přetrpět i to, že jsou na pokračování, mají otevřený konec a vystupuje v nich bezpočet postav s hlpupými jmény, které se vám po čase začnou plést a máte tušení.
Docela dlouho jsem čekala, až tenhle díl vyjde. Nebylo to tak těžké, jako když jsem dřív čekávala na Harryho Pottera, ale těžké to bylo. S neuvěřitelnou radostí jsem se proto na knihu vrhla. A našla jsem v ní Ódina (ok, byla mu věnovaná jen jedna ne moc dlouhá kapitola, ale to je detail). V tomhle díle se objevila i Virginie Dareová - a já jsem si musela najít kdo to je. Řekněte sami? Není to úžasné, když vás beletristická kniha zároveň vzdělává? Podle mého to rozhodně úžasné je. Ale zpět ke knize.
Vždycky, když se po letech dostanu k dalšímu dílu, chvíli mi trvá, než se zorientuju. Je to všechno hrozně zvláštní, protože já čekám dva roky a v knize se pak odehrají dva dny. Ale musím říct, že jsou geniálně popsané dva dny. Líbí se mi, jak jsou sledovány různé linie děje. Každý dělá něco, ale zároveň tím ovlivňuje ostantní, i když jsou třeba na druhé straně světa. To mě baví, i když je někdy k vzteku, když se kapitola utne v nejlepším a dalších 100 stran je věnováno nějakému jinému hrdinovi.
Kniha se mi moc líbila, je velice akční a svým způsobem také poučná. Nutí člověka k zamyšlení. Určitě ji doporučuji.

kaninaj
16.09.2013 5 z 5

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl.

BooksLucyKing
28.07.2013 4 z 5

Tak tenhle díl byl takový poklidnější, asi nejvíc akce až na konec tentokrát obstaral Dee a dokonce mě konečně víc bavil, když není pořád za toho arogantního blba. Ale určitým způsobem se to pohlo, takovej přechodovej díl to byl. Zajímavý byli ty věci z minulosti.

kulíšek52
12.07.2013

Začíná to být zdlouhavé a nudné. vytrácí se napětí.

Blekí
25.03.2013 4 z 5

Zaříkávač mě narozdíl od Vědmy nenudil. V tomhle díle knihy se děj konečně pořádně rozjíždí a často taky pěkně zamotává. Vždy se najde něco, co vás překvapí. Například příběh Scathach, Johanky a později i Germaina, Palaméda a Shakespeara se vyvíjí opravdu zajímavě a já se těším, jak to všechno dopadne. Autor má taky neskutečnou fantazii, to se mu musí nechat.Mou nejoblíbenější postavou stále zůstává Josh. Pokud chcete důvod, budu se opakovat, ale mám ho ráda jednoduše proto, že dělá chyby. Dokonalé postavy mě nebaví. Machiavelli a Billy jsou opravdu skvělá dvojka. A John Dee? Ještě záludnější než kdy dřív. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli knize dám 3 nebo 4 hvězdičky. Kdyby to šlo, ideální by bylo 3,5* Nakonec dávám ale vyšší hodnocení, protože tenhle díl byl přece jen lepší než předchozí.

Dandulka
24.07.2012 5 z 5

Tak jsem vážně zvědavá, jak bude pokračovat další díl.

edie pepa 2
06.03.2011 5 z 5

je dobrá ale malinko mě zarazil děj... čekala jsem ho ale ne že bude Josh tak absurdní...