Válečník

Válečník https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93985/mid_valecnik-8NF-93985.jpg 4 459 35

Doktor John Dee je prohlášen za psance a lidskému pokolení hrozí zkáza. Legendární dvojčata - zlato a stříbro - se rozdělila. Jeden svět zachrání a druhý zničí. Kdo je kdo? Sága irského mistra fantasy Michaela Scotta se blíží ke konci. K rozuzlení dramatického příběhu, který nezná hranic, už zbývá pouze jeden, poslední díl - Kněžka.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Warlock , 2011

Terča.K
06.06.2015 3 z 5

Když sem dočetla tuto knihu, tak moje první reakce byla "to si ze mě děláš srandu?" Isis a Osiris že jsou rodiče dvojčat?, moje druhá reakce byla něco ve smyslu, že v této knize je možné snad všechno. Na této knize se mi líbilo, že se část děje odehrává na legendárním Danu Talis, které je opravdu krásně popsané do detailů, opět se zde také objevil Mars, což bylo také zajímavé a Tsagaglalal (doufám že sem to napsala dobře) také stojí za zmínku. Nedostatek knihy je opět nedomyšlenost- nepřátelé na smrt jako Mars a Prométheus, Odin a Hel... se společně spojí, aby porazili Doktora a na tisícileté spory záhadně zapomenou. Přesto má kniha v sobě něco, co vás nutí číst dál a dál.

eliska3246
09.12.2014 4 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
Všechno se teď tak hezky zamotává a začíná se přiostřovat. Napětí nabírá na otáčkách a po přečtení tohohle dílu člověk nemá jinou šanci, než co nejrychleji sáhnout pro další!

DračiceLaura
07.06.2014 4 z 5

No, nevím víc se mi líbili předchozí díly.

kacaaba
11.04.2014 3 z 5

Tento díl byl takový poznávací. Dal mi hodně o minulosti postav, které se objevují již od prvního dílu. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

angelbooks
24.01.2014 5 z 5

Ikdyž jsem se bohužel z komentářů ( druhý komentáře předemnou ) dozvěděla co se tam děje tak jsem i tak zjistila další nové věci a ty věci o kterých jsem tušila mě překvapila v nejnečekanější moment.
Nejvíc mě překvapil Josh, to bych do něj neřekla :/.
Těším se jeslit si snad v pondělí pujčím 6 a zárověn závěrečný díl. Opravdu můžu všechny knihy ( myslím si že i 6 díl ikdyž jsem ho ještě nečetla :D ) série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela doporučit :)))) opět 5hvězdiček.
Jo a ještě bych měla dodat takhle otevřený konec jsem teda nečekala :OOO :o) ale svým způsobem je nádherný :))).
Ještě bych se měla zmínit o tom že není pěkné když někdo vykecá něco o knížce ale je to věc názoru. Ten někdo se nejspíš chtěl podělit o příběhy z knihy ale příště když chcete napsat něco přímo o knížce zkuste napsat spoiler ( tím vyzradíte kousek děje ) určitě to ocení čtěnáři kteří určitou knihu ještě nečetli :))).

Tiama
11.01.2014 3 z 5

Tak nevím, ale aby někdo v komentáři ke knížce vyžvanil konec děje, to mi přijde jako neskutečná bezohlednost k ostatním, kdo ji chtějí číst!

ThePetinka
08.12.2013 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila jako malá, protože závěr té minulé byl absolutně neúnosně otevřený, což jak jistě víte, opravdu nemám ráda. Rodiče se navíc rozhodli, že ještě znásobí moje utrpení a knížku hezky zabalili a nechali Ježíška, aby mi jí donesl až pod stromeček. A víte co? I tenhle díl má otevřený konec *znuděný výraz*
Většina autorů se knihu od knihy zlepšuje, ale mám pocit, že Michael Scott zvolil spíš opačný směr. Přijde, že v tom má tak trochu bordel, v důsledku čehož se do toho začal zamotávat.
Kniha opět představuje jen nějakých dvanáct hodin ze života hrdinů. A že těch hrdinů a časových rovin, ve kterých se pohybují je. Až moc. Začetla jsem se do příběhu Sofie a její staré tety, která, jak se ukázalo, je ještě straší, než si Sofie myslela (o nějakých deset tisíc let) a najednou BUM a další kapitola byla o tom, co vyvádí Johanka z Arku ve vězení na Danu Talis. Už se ve všech těch postavách prostě nevyznám. Na druhou stranu - velké plus - v téhle knize dostal mnohem víc prostoru Ódin s Hel.
Z Joshe se stal debil, který Sofii určitě ublíží (počkejme si na to další rok), Machiavelli ukázal svůj charakter a po boku Billyho the Kida se postavil Johnovi Dee a jako třešnička na dortu se ukazuje, že rodiče dvojčat jsou Isis a Osiris, což mě až nemístně rozčílolo.
Když si to tak po sobě čtu, musím uznat, že tahle recenze vůbec nevyznívá pozitivně - to je ovšem chyba, protože kniha rozhodně hezká je, to zase ano! Četla se skoro sama, bylo to napínavé a zábavné.

BooksLucyKing
21.09.2013 3 z 5

Téměř zbytečný díl. Vše, co tam bylo důležité by se dalo shrnout na 50 stran. Jediná linka, která mě opravdu bavila a která měla akci byla ta z Danu Talis, jinak to byla naprostá vata. Doufám, že poslední díl bude lepší. Vážně jsem ale zvědavá jak to skončí.

kaninaj
16.09.2013 5 z 5

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl.

Blekí
31.03.2013 4 z 5

Zatím rozhodně a bezkonkurenčně nejlepší díl celé série. Tam se ten děj opravdu hýbal, celý příběh jde do finále, opravdové charaktery postav vyplívají na povrch. A ten konec, ten byl... divný a překvapivý. Jak už jsem zmiňovala, postavy se ukázaly ve své plné kráse. John Dee na mě působí, že se právě přestal přetvařovat. A nebo se zbláznil, taky možnost. Machiavelliho jsem si zamilovala ještě víc. Josh, kapitola sama o sobě. Mám takový nebhladý dojem že po tomhle dílu už není moje nejoblíbenější postavou, ale stále mu fandím a doufám, že v Kněžce ho přejde puberta a dostane rozum.Konečně nemusím dlouze přemýšlet nad hodnocením, dávám krásné 4*

Temprence
29.03.2013 2 z 5

není špatná, ale je tam na mě moc dějových linií a moc zapletených postav

polmari
14.09.2012 odpad!

Čtu to, protože chci vědět, jak to dopadne (nejspíš dobře, že?), ale jsem z těchhle knížek pěkně otrávená - žádné vlastní nápady, puberta na pochodu ... ale nejstrašnější je snad překlad a práce editorů - "Stáli ve ZRUINOVANÉ kuchyni." !!! Co je to proboha za výraz?!?

Dandulka
25.07.2012 5 z 5

Tenhle díl zase neměl chybu!!!! Už aby se mi dostal do ruky šestý díl!!!!!!

dqenisa
18.01.2012

Je to no jako obvykle opět skvělá kniha. Tahle serie je hrozně dobrá a už se nemohu dočkat dalšího dílu.

Wewerka11
02.01.2012

Naštvalo mě jediné: MÁ TO JEŠTĚ JEDEN DÍL!!!!!!!!!!