Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1516/mid_alchymista-Koy-1516.jpg 4 882 127

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Alchemist , 2007

Any26
04.02.2017 5 z 5

Super kniha! Moc se mi líbila!

Nishiku
18.01.2017 3 z 5

Kniha je velmi vhodná pro mladší čtenáře, přesto jsem jí četla na doporučení svého přítele, který ve svém volném čase nečte, ale tato serie ho uchvátila. Mě osobně příliš nenadchla, ale jako oddychová kniha u které se nemusí přemýšlet a stačí se jen tak brouzdat mezi řádky to stačí. Na základě jednoduchosti ve čtení jsem Alchymistu půjčila svému mladšímu bratrovi, který z ní byl nadšený a je odhodlaný si dokoupit zbytek serie.

simi28
17.01.2017 4 z 5

Ideální kniha na oddech. Ano, je hodně předvídatelná, ale zároveň se v ní ukrývá velice kouzelný příběh plné magie.
Sofie mi byla sympatická, ale Josh se občas choval moc jako hrdina, který se pro svou sestru obětuje a nechce jí zatáhnout do nebezpečí. Pokud si říkáte, že to je ale dobrá vlastnost, tak je, ale který dospívající kluk se takhle chová? Při čtení jsem zkrátka kroutila hlavou, protože jsem autorovi prostě nevěřila, že by takovýhle kluk mohl existovat. To ale nemluvím jenom o něm.
Je tu sice hodně postav, ale skoro žádná není dost propracována a to je velká chyba téhle knihy. Přesto to bylo příjemné čtení, protože jsem při něm krásně utekla z reality a nechala se přenést do tohohle světa plné mýtických bytostí, kouzelných předmětů a hlavně magie. Pro mě příjemná oddychová četba pro mladší čtenáře.

ziv
12.01.2017 5 z 5

Ikdyž někteří budou říkat , že je to špatná knižní serie. Že je to špatně napsané , žádná pointa apodobně... Ptám se , kdo z nás nikdy nechtěl uniknout z tého reality? Přečíst si jen tak na oddech. Jako děti bychom všichni chtěli být Sofií nebo Joshem. Ikdyž jsme dospělí , pojďme se zas vrátit a hrát jak bojujeme s Johnem Dee. Už nám není deset ale stojí to za to....

Víteklis
15.12.2016 3 z 5

Komentář k celé sérii. Série mi byla doporučena známou a po přečtení musím říct wow, nic tak špatného jsem asi ještě nečetl. Ano, už nejsem věková kategorie, ale přesto si podobné knihy obvykle rád přečtu, ale tohle prostě bylo celé špatně. První kniha ještě relativně ušla, ale jen v porovnání se zbytkem, obecně mě nebavila. Příliš se opakovala, nebyla ani nejlépe napsaná a český překlad je velmi špatný. V dalších knihách problémy přetrvávají a navíc se nabalují další. Velké chyby v konzistenci děje, události co si protiřečí, nelogičnosti v ději i chování postav, nezvládnuté hrátky s časem a mnoho dalšího. Navíc je dost zřejmé, že autor se mezi téměř každou knihou rozhodl změnit směr a je to dost poznat. Výrazně se změní chování postav, části děje z předchozí knih jsou najednou ignorovány, jako by se nic nestalo a celé to výrazně bije do očí. Třešničkou na dortu všech chyb pro mně bylo, když se postavy bavili o události, které se vůbec nezúčastnili.
Z mého pohledu velký krok vedle a jedna z nejhorších fantasy, které jsem kdy četl.
Kniha 1 - 3*, kniha 2 - 2*, kniha 3 - 2*, knihy 4 a 5 - 1*, kniha 6 - 0*.

boekwurm
08.11.2016 2 z 5

Omyl. Pro děti asi fajn, ale pro zkušenějšího čtenáře, který trochu přemýšlí ne-e.

evka.jurca
30.09.2016 4 z 5

Náctiletí možná ocení více, pro mě se zdálo vyprávění děje poněkud jednoduché (opakování stejných skutečností, zbytečné vysvětlování zjevných věcí), proto pouze 4 hvězdy. Jinak je to hezká knížka a uvidím, jaká budou pokračování.

Arya26
15.09.2016 5 z 5

Alchymista se dobře četl, šíleně se mi líbí nápad použití reálných historických postav a mytologie do příběhu. Moc se těším, až si přečtu druhý díl, jak se to asi vyvine? Jinak autor má hrozně poutavý styl, který vás určitě chytne :)

RiverSong
05.09.2016 5 z 5

Nechci psát komentář ke každému dílu, proto to shrnu: Fantazie!
Všechny díly jsem přečetla maximálně za dva dny. Měla jsem mezi nimi velké rozestupy, takže jsem se musela vždy vrátit k předchozímu dílu, abych byla v obraze.
Zapojení tolika historických i mytických postav byl skvělý nápad a úžasné zpestření. Jednoznačně doporučuji!

HannaFuchs
15.06.2016 5 z 5

Je super, že jsou v knížce historické postavy. Tímto způsobem jsem zjistila něco o Nikolasi Flamelovi , Johnu Dee atd.
Za mě 5 hvězdiček. Těším se na další díl.

Eadwyn
06.06.2016 4 z 5

Hezky napsaná, zajímavý příběh a strašně se mi líbí zapojení mýtických či reálných historických osob a bytostí.

anna08
23.02.2016 4 z 5

Super kniha

knihomolik1
17.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která mě okamžitě navnadila ke koupi celé série. Líbí se mi, jak si autor pohrál s různými historickými osobnostmi i s těmi mytologickými.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Jsem moc ráda že jsem se k této sérii dostala moc se mi líbí spojení mýtických bytostí a světů s polu s reálnými postavami a vším ostatním knihy jsou prostě skvělé ;-)

helusa2
24.01.2016 5 z 5

Četla jsem "pracovně" - jako učitelka, která nakupovala knížky do školní knihovny, takže si testuji, co jsem vlastně koupila ;-)
Knížka mě velmi zaujala - i když tvrdím, že nemám ráda fantasy a sci-fi :-D Spojení napínavého příběhu s mýtickými postavami mi přijde neotřelé. Zvláště oceňuji autorovo celistvé pojetí, informovanost ohledně jednotlivých bytostí a logiku celého příběhu.
Přečetla jsem jedním dechem, už mám za sebou i Čaroděje a pouštím se do Vědmy. Ještě, že jsem koupila do školy všechny díly :-)

3nitka
20.01.2016 2 z 5

Pre mňa omyl.

zuzca.h
11.01.2016 4 z 5

Taková hezká oddechová knížka. Vycházející z reálně žijících postav.

Aichah
03.01.2016 5 z 5

Příjemné počtení se zajímavým nápadem. Bohužel s každým dalším dílem hodnotím o hvězdičku dolů. Poslední díl série už jsme přečetla jen ze setrvačnosti abych to celé uzavřela.

milunka21
29.12.2015 4 z 5

Někde jsem četla že to je pro fanoušky Harryho Pottera,já bych ale řekla že to je pro fanoušky Percyho Jacsona.Jinak je to pěkná fantasy :-) Četla se mi moc dobře :-)

Liondande
19.10.2015 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co mi u této knihy chybí. Je to správné fantasy s kouzly, nadpřirozenými zvířaty a bytostmi. I příběh je zajímavý a má spád. Přesně to mám ráda. Tak proč mi tam pořád něco schází?
Až po dočtení 2. dílu mi to konečně došlo.
Humor.
Bohužel. Možná ho jen nevnímám. Možná mám prostě jiný styl humoru. Ale za celé 2 knihy jsem se zasmála tak jednou. Když budu hodná, řeknu dvakrát.
Což je, si myslím, i důvod, proč zde spousta lidí píše, že je kniha nudná apod.