Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1516/mid_alchymista-Koy-1516.jpg 4 882 127

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Alchemist , 2007

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

Knihu mi půjčil můj spolužák a dobrý kamarád, který mě má nejspíš naprosto prokouklou, protože tvrdil, že se mi kniha bude líbit a měl pravdu. Jsem z ní nadšená, je naprosto úžasná. Úplně jsem jí zhltla během jediného dne a umínila jsem si, že si ji musím pořídit do vlastní knihovničky.
Autor pracuje s tolik oblíbenou legendou o Nicolasovi Flamelovi a jeho ženě Perenele a zaplétá do toho hromadu různých historických či mýtických postav, takže se člověk zároveň vzdělává, protože si zjišťuje kdo je kdo, co v historii sehrál za roli apod. Já osobě historii miluji a mýty ještě víc, takže se asi není co divit, že jsem z toho tolik nadšená.
Děj hezky odsýpá kupředu, jen mě trochu zaráží, že kniha popisuje jen období několika málo hodin. Je takové zvláštně jiné, protože většina knih popisuje přinejmenším dobu několika týdnů (pokud s nejedná o povídky, jistě). Přesto se však kniha výborně čte a musím vám ji doporučit.

kaninaj
16.09.2013 5 z 5

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl.

Adele02
18.08.2013 5 z 5

Řekla bych, že se tady nevyskytly žádné nudné pasáže. Prostě super.

p.svatka
17.08.2013

Mně se to líbilo. Je to velice originální, ale odehrává se to všechno velice rychle. Prý by to chtěli zfilmovat, to jsem zvědavá, jak se jim to všechno podaří.. Hodnotím pozitivně :)

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Nádherné vyprávění. Z každé stránky na vás dýchá atmosféra starobylých postav,kouzel,alchymie a zároveň příběh nepostrádá humor a vše se skvělě prolíná s dnešním moderním světem. Představa, že starobylé bytosti žijí okolo nás a klidně mají školu bojových umění či krámek se starožitnostmi, je opravdu zajímavá.

trefcz
12.05.2013 4 z 5

Zjímavý úvod plný bájných postav. Jsem zvědavý jak bude celá série pokračovat. První kniha působí jako začátek rozsáhlého příběhu. Doufám, že nezklame.

Gabkažabka
20.04.2013 4 z 5

Knížka nebo respektive tenhle žánr není můj šálek kávy :) Přečetla jsem si na doporučení a musím říct, že je to super pohodové oddechové čtení. Ráda si přečtu i další díly.

Zackna
14.04.2013 3 z 5

Zezačátku mě to bavilo ale pstupě tato série knih ztrácí nápaditost. Autor to moc protahuje

Daxie L. Jesus
25.02.2013 odpad!

Obyčejná bezintuziasmová pohádka pro děti.

Blekí
01.02.2013 3 z 5

Taková nenáročná, oddechová knížka. Nápad sice nijak originální není, americké teenagery předurčené starodávnou věštbou k něčemu velkému najdete v v hodně knihách, ale příběh stejně zaujme. Líbí se mi, jak autor zvládl nacpat tolik historických a mytologických postav do jednoho příběhu, a ještě to všechno propojit se známými světovými událostmi. Prostě to dává smysl, jde vidět že to má vymyšlené.
Určitě si přečtu další díl, Alchymista na mě působí tak trochu jako úvod k nějakému většímu příběhu.

Eneo
23.10.2012 3 z 5

Nápad se mi líbil, jen mi přijde všechno moc rychle prolétnuté, takové nedotažené...

Posi
12.08.2012 2 z 5

Slyšel jsem o tomto spisovateli jako o scifi - horor profík, ale zapoměli mi říci, že píše pro deti. Přesto to čtu. Sice žádné emoce, ale čtu a je to fajn. Taková pauza před něčím pořádným. .........Ten kluk mě tam však docela sere. Dal bych mu v první řadě na prdel.........to je takovej fakan :-)

Kiki C.
04.08.2012 2 z 5

Alchymista mě vůbec nebavil. Přišel mi celej takovej nudnej, ale pak jsem začala číst Čaroděje a už jsem se od toho nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. :))

oldshatterhand
29.07.2012 4 z 5

Nevím jak to říci, ale tato kniha je velice poutavá a i když je určena pro děti od 12-ti let dokáže okouzlit dějem a dynamikou i o něco starší generace. Člověka upoutá už to že v příběhu hraje jednu z hlavních rolí tak známí alchymista jako je Nikolas Flamel nebo John Dee. Ale i to že kostra příběhu tedy legenda o Nicolasovi je pravdivá. Už teď se těším na pokračování.

maekar
27.07.2012 5 z 5

Pane bože, moje zamilovaná kniha a vlastně i série. Kvalita dílů sice kolísá, ale tento první úplně vtrhne do děje.

Dandulka
13.07.2012 5 z 5

Tak konečně vím, jak to všechno začalo! :-)

ondras666
04.07.2012 3 z 5

Z knihy jsem měl rozporuplný pocity. Dlouho jsem si ji chtěl koupit a s ní i ostatní díly. Nakonec jsem si ji půjčil. A udělal jsem dobře. Kniha není špatná, ale spíše pro mladší čtenáře. Je to dosti pohádkový příběh, kde navíc autor oživil přehršle mytických postav. Ale celkově se to číst dalo. Kniha neurazí, ale myslím, že leckoho ani nenadchne.

Hanyuu-hime
13.11.2011 3 z 5

Je s podivem, kolik stvoření do toho autor zvládl zakomponovat a nevzešla z toho kravina.
Příběh je moc hezky vymyšlený, sice to není žádný vrchol originality, proroctví, která mají změnit svět, vyvolení, kteří o svém údělu dosud netušili a také jejich "moudrý průvodce" tím vším, do čeho byli právě uvrženi... to se dá najít v ohromné počtu knih, ale přesto se mi to líbilo.
Je to nenáročná oddychová knížka, která potěší jak mladší tak i starší čtenáře.

stella1
26.09.2011

je to ta nejlepší knížka kterou sem kdy přečetla a těším se až si v knihovně pujčím další díly :D

Akrianna
03.09.2011 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem i Čaroděje, Vědmu a Zaříkávače. Moc se těším, až vyjde Válečník