Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1516/mid_alchymista-Koy-1516.jpg 4 882 127

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Alchemist , 2007

Selve
29.12.2020 5 z 5

Kniha je sice psaná pro mladší čtenáře, avšak i já jsem si knihu přečetl s nadšením a až překvapivě mě bavila. Pro někoho, kdo má rád "hrátky s časem" je to jistě ideální volba. Rozhodně doporučuji ;)

david9690
07.11.2020 4 z 5

Je to sice kniha pro děti a mládež ale celkem mě to i bavilo. Děj příběhu je sice drobatko naivní a celé by se to dalo shrnout ve 2 větách ale jako úvodni kniha série to není zas úplně špatné a zkusím si dát další díl. Uvidíme.

Nikusha
14.10.2020 5 z 5

Původně jsem chtěla knihu ohodnotit 4/5 , ale poznámka autora mě přesvědčila o udělení všech pěti. Poutavý příběh o spojení magického světa se světem všedním. Četba hezky plynula, postavy jsou sympatické a vše krásně barvitě popsáno. Jak už jsem zmínila, poznámka autora mě přesvědčila o mé úplné fascinaci díla. Skutečné postavy a co vše autor pro sestavení knihy udělal. 5/5 a těším se na druhý díl.

ydnac
09.09.2020 4 z 5

Tuto sérii jsem četla asi před 10 lety a moc se mi líbila, hezký a napínavý příběh :-)

matt.296
04.08.2020 5 z 5

Za mna jedno z TOP fantasy. Cela seria sa cita lahko a svizne. :-)

FideiDefensor11
28.04.2020 2 z 5

(SPOILER) Kniha se mi i přes pár chyb líbila. Nápad je dobrý, stejně tak spád a tempo. Děj ubíhá svižně a čtenář tak nemá moc času se nudit. Oceňuji originální děj se spoustou různých postav a s komplexním prostředím, které je čtenáři podáno postupně, takže není složité se v něm zorientovat.
Teď však k těm chybám. Knize chybí výraznější zápletka. Ona ji sice jakousi má a díky rychlému spádu děje se čtenář u knihy nenudí, přesto v ní nejsou žádné pořádné dějové zvraty nebo složitější konstrukce. Když jsem se nad tím po dočtení zamyslel, v knize existuje mnoho různých nesmyslných okamžiků. Už jen první kapitola, kdy John Dee získává Kodex je v kontextu zbytku knihy prapodivná. Opravdu by ho Perenela, která v dalších kapitolách dokázala na dálku zahnat srarobylou bytost první genere (což je samo o sobě nepochopitelné), nedokázala spolu s Nikolasem porazit? Navíc jsem nabyl názoru, že kdyby starobylí získali celý Kodex, měli by vyhráno. Přesto však s přihlédnutím k síle, kterou dokázali nasadit v boji s Hekaté se zdá až absurdní, že na něco tak důležitého vyslali jen Deea se čtyřmi golemi.
Bizarním se také jeví chování Joshe, který je na patnáctiletého kluka až nezdravě fixován na svou sestru a jeho nedůvěřivý vztah k Nikolasovi je směšně obskurní, kdy je zjevně podáván čtenáři k navnadění na budoucí zvrat. To mi nevadí, myslím že to v dalších dílech okoření děj, co mi ale vadí je, že to začíná být značně otravné a uvítal bych, kdyby zmínky o Joshově nedůvěře k Nikolasovi byly řidší.
Přesto je, kromě originálního prostředí, asi nejzajímavější částí děje právě Josh, kdy jeho uraženost a pocit méněcennosti ke konci knihy otevírají bránu k budoucímu slibnému vývoji.
Na závěr pro mě asi největším záporem je absence nějaké romantické linky, která do jakékoli knihy vždy přidá nový prvek. Doufal jsem, že by po prvotních náznacích mohlo k něčemu dojít alespoň mezi Joshem a Scathach, bohužel se nic takového nestalo a kniha je tak ochuzena.
Přes všechny své chyby Alchymista stojí za přečtení. Když ne díky ději, tak alespoň díky svému originálnímu, propracovanému světu a neoddiskutovatelné čtivosti.

Fedýfeťák
27.04.2020 5 z 5

Kniha se mi už na začátku líbila a nadšení mi vydrželo až do konce knihy. Už teď se těším až začnu číst další díl.

BarkaS
23.03.2020 3 z 5

Zpočátku jsem byla nadšená a hned si běžela pro druhý díl, ale pak už mi to přišlo takové uspěchané, nedotažené a přeplácané. Dvojce dám ještě šanci, když už ji mám, ale nadšení se vytratilo.

Martian
22.02.2020 4 z 5

docela mě pobavila představa starého božstva závislého na počítačových hrách

protokol
19.08.2019 2 z 5

v celku dobrá kniha .
ale neviem na čo je neustále opakovanie histórie flamelovcov a ostatných postav v tú najnevhodnejšiu dobu je to tam úplne navyše . príbeh je celkom fajn celkom pohoda

Páájinka
02.07.2019 5 z 5

Moje první fantazy. Kniha se líbila, budu pokračovat dalšími díly.

Peťk@
21.05.2019 5 z 5

Za mne celá série top

mr.Zdenek
06.02.2019 5 z 5

Dočteno, čekají na mne další díly.

BlanickyRytir
18.01.2019 5 z 5

V době, kdy jsem otevřel první stránky této knihy a doslova se topil v příběhu, nenapadlo mě, že pan Scott bydlí ve stejné ulici v Dublinu, jako já.. Michaela potkávám pravidelně v Tescu a několik měsíců se ho chystám oslovit :D

Lálin59
09.01.2019 5 z 5

Výborná četba, krásné spojení skutečných postav a událostí s těmi z mýtů a bájí.
Nelze než doporučit.

Haloon
20.11.2018 3 z 5

Slibná dětská kniha, která dokonce i něco naučí o mytologii a historii. Příběh je spíše jednodušší, ve stylu honu na hlavní postavy, které zachraňuje pouze neschopnost jinak velmi charismatických bídáků, z nichž musím zvlášť vypíchnout doktora Johna Dee. Některé situace v knize jsou tak naplněné postavami z mytologií, že působí až přeplácaně, jako jakýsi maškarní bál, ale kupodivu to nijak nevadí.

hurikan123
20.09.2018 5 z 5

dokonalé spojení historie a magie.
DOPORUČUJI!!!

veruptackova
12.08.2018 4 z 5

Musím říct, že ač kniha asi cílí na mladší čtenáře než jsem já, celkem se mi líbila - zvláště spojení historických postav s fantasy světem. Děj není nijak kommplikovaný, ale velmi dobře utíká. Čtivost knize rozhodně nechybí a tak jsem hned vzala do ruky i další díl. Prostě příjemná oddychovka.

zuzka9645
15.07.2018 4 z 5

Skvělá kniha a nádherná obálka.

Halt_Will_Gilan
11.07.2018 5 z 5

TOPKA! hned co jsem knizku dostala, jsem ji zacala cist a fakt hodne me prekvapila! napinavy dej vas hned vtahne do deje. nejradeji mam nicolase, nwm proc, ale je to ma nejoblibenejsi postava. vsem, kdo knizku nekde objevili, nebo jim nekdo navrhl, ze mu ji pujci, navrhuji nevahat! zarucene pet hvezdicek!