Alchymista

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1516/alchymista-tajemstvi-nesmrtelneho-nikolase-flamela-1516.jpg 4.2659

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela (1.)

The Alchemist (2007)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Beer_bro
předevčírem

Velice příjemné oddechové čtení. Nic převratného, ale příjemně se mi četlo. Smekám před autorem, který musel projít neuvěřitelným množstvím informací, přidal něco svého a nakonec to vše dal dohromady tak, že je to čtivé.

taco

Naprosto dokonale čtivé, perfektně zpracované, a výborně řemeslně napsané. Občas mě ale rozčilovalo nevyužitý potenciál některých námětů. Některé pasáže byly poněkud odfláknuty.

Yuuki24

Série Nicolase Flamela byla úplně první, kterou jsem kdy četla. Mám k ní možná i citový vztah vzhledem k tomu, že byla jako první součástí mé velké a dnes i početné knihovny. Příběh nepostrádal naprosto nic. Mytologie byla naprosto famózní a hrdinové též. Kniha obsahovala mnoho zvratů, zajímavých zápletek a o dobrodružství nebyla rozhodně nouze.

žvejka

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nejprve mě uchvátila svým obalem a vnitřek ani v nejmenším nezklamal. Autor perfektně zapracoval skutečné historické postavy a báje do příběhu odehrávajícího se v současném světe. Bavilo mě propojení historie, mýtu a reality. Dokonce jsem si pár historických událostí díky knize zapamatovala a později i využila. Celou sérii jsem půjčila mamince, sousedce i přítelovi a všichni mé nadšení sdíleli.

Wheezer

Kniha byla fajn ale do některých pasáží jsem se prostě nemohla začíst. Nejvíc se mi líbili postavy Scathach a čarodějky z Endoru. Zůstalo tam hodně nezodpovězených otázek díky který jsem se rozhodla že si koupím další díly ale nejdřív dám přednost trochu lepším sériím.

Jordyz
15.12.2017

Fajn oddychovka. Nic náročného a je tedy pravdou, že jsem si celou dobu říkala, že to bude bezva knížka pro mou dceru až trošku povyroste :-) Takže z mého pohledu nenáročná oddychovka, ale nic naprosto skvělého. Pro dceru to bude bomba!

krži
26.10.2017

Oddechová pohádka, ve kterých je spousta mýtů, legend, a to od Anglie až po Egypt a to všechno zabalené do magie - jsem na tuhle knihu asi už starší ročník, ale je to přesně to, co si čas od času jako oddechovku rád přečtu. Dávám 5*, protože po cílovou skupinu - děti, tohle prostě musí být pecka! Díky takové knize děti vezmou do ruky knihu, místo toho, aby hráli hry na telefonech, tabletech a počítačích...

Veha89
26.10.2017

Skvělý čtivý styl, úžasné spojení skutečných událostí a postav, legend a magie. Jen by byla zapotřebí lepší editorská práce.

MosKat
22.09.2017

Bylo to dobrý.

Bettybook
11.09.2017

Vůbec jsem se do toho nemohla začíst,ale pak mě to překvapilo.A pak to šlo zase z kopce.No nevím...

Nosorozec_91
08.09.2017

Skvělá oddychovka.

Kaytria
03.09.2017

Jsem trochu zmatená. Knížka byla napsaná dobře, četlo se to poměrně rychle a snadno, nápad dobrý a propojení reálného světa s mytologií je nenásilný ale uvěřitelný (a nemohla jsem se ubránit neustálýmu myšlení na Percyho Jacksona, svět těchto dvou sérií je vlastně totožný). Nicméně když tak přemýšlím nad dějem, tak se tam vlastně se vším všudy stalo veliký prd. Jsem zvědavá, takže čtu dál, ale nemám ambice přečíst sérii úplně celou.

Setapouch
03.07.2017

Mám dojem, že kdyby mi bylo o dekádu míň, nejspíš budu Alchymistu zbožňovat, ale takhle mi to přišlo trochu moc předimenzované. Každopádně slova špatné nebo nudné, kterými knihu častovali mnozí z těch, kdo ji četli přede mnou, si rozhodně schovávám pro něco jiného.

Abrenkova
29.06.2017

Přišlo mi to jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Tolik absolutně nesouvisejících věcí dohromady až hrůza.

evickakyticka
05.04.2017

Kniha určena pro mladší čtenáře než jsem já, bohužel nezaujala. Po sto stranách putuje do kolonky nedočteno.

PeťkaW.
21.03.2017

Už od malička mám velkou slabost pro všechny možné mýty, legendy, báje a především pro starověký Egypt a celkově archeologii, takže kombinace toho všeho ve fantasy příběhu mě zákonitě strhla. Scott výborně skloubil i zdánlivě neslučitelné a s historií i životy bájných i historických postav si opravdu vyhrál. Líbí se mi, že prostě jen nesedl a nezačal psát, ale dal si tu práci s hledáním reálných míst a všech legend. Jeho podání fantasy světa je neotřelé a zatím se ke mně nedostala žádná podobně pojatá kniha. Samozřejmě jako každá kniha má i Alchymista svoje slabší stránky (např. začátek knihy působil strašně amatérsky a laicky zpracovaný), ale pozitiva je dle mého názoru zdatně převyšují, takže se dají přehlédnout. Děj odsýpá, je akční, nikde nedrhne a nenudí, což je zázrak vzhledem k tomu, že je celý příběh knihy nahuštěn do dvou dnů. 4 hvězdičky dávám víceméně jenom proto, abych měla rezervu na další díly. Někdo se nudil a čekal víc, já byla nadšená...

VitDLa
20.02.2017

Poutavé, zajimavé a že by epochální?

Any26
04.02.2017

Super kniha! Moc se mi líbila!

Nishiku
18.01.2017

Kniha je velmi vhodná pro mladší čtenáře, přesto jsem jí četla na doporučení svého přítele, který ve svém volném čase nečte, ale tato serie ho uchvátila. Mě osobně příliš nenadchla, ale jako oddychová kniha u které se nemusí přemýšlet a stačí se jen tak brouzdat mezi řádky to stačí. Na základě jednoduchosti ve čtení jsem Alchymistu půjčila svému mladšímu bratrovi, který z ní byl nadšený a je odhodlaný si dokoupit zbytek serie.

simi28
17.01.2017

Podle mě je to ideální kniha na oddech. Ano, je to hodně předvídatelné, ale je to zároveň velice kouzelný příběh plné magie, akorát pro děti. Sofie mi byla sympatická, ale Josh se občas choval moc jako hrdina, který se pro svou sestru obětuje a nechce jí zatáhnout do nebezpečí. Pokud si říkáte, že to je ale dobrá vlastnost, tak je, ale který dospívající kluk se takhle chová? Prostě při čtení kroutíte hlavou, protože autorovi prostě nevěříte, že by takovýhle kluk mohl existovat. To ale nemluvím jenom o něm. Je tam sice hodně postav, ale skoro žádná není dost propracovaná a to je velká chyba téhle knihy. Přesto to bylo příjemné čtení, protože jsem při čtení krásně utekla z reality a nechala jsem se přenést do tohohle světa plné mýtických bytostí, kouzelných předmětů a hlavně magie. Pro mě příjemná oddychová četba pro mladší čtenáře.

ziv
12.01.2017

Ikdyž někteří budou říkat , že je to špatná knižní serie. Že je to špatně napsané , žádná pointa apodobně... Ptám se , kdo z nás nikdy nechtěl uniknout z tého reality? Přečíst si jen tak na oddech. Jako děti bychom všichni chtěli být Sofií nebo Joshem. Ikdyž jsme dospělí , pojďme se zas vrátit a hrát jak bojujeme s Johnem Dee. Už nám není deset ale stojí to za to....

Víteklis
15.12.2016

Komentář k celé sérii. Série mi byla doporučena známou a po přečtení musím říct wow, nic tak špatného jsem asi ještě nečetl. Ano, už nejsem věková kategorie, ale přesto si podobné knihy obvykle rád přečtu, ale tohle prostě bylo celé špatně. První kniha ještě relativně ušla, ale jen v porovnání se zbytkem, obecně mě nebavila. Příliš se opakovala, nebyla ani nejlépe napsaná a český překlad je velmi špatný. V dalších knihách problémy přetrvávají a navíc se nabalují další. Velké chyby v konzistenci děje, události co si protiřečí, nelogičnosti v ději i chování postav, nezvládnuté hrátky s časem a mnoho dalšího. Navíc je dost zřejmé, že autor se mezi téměř každou knihou rozhodl změnit směr a je to dost poznat. Výrazně se změní chování postav, části děje z předchozí knih jsou najednou ignorovány, jako by se nic nestalo a celé to výrazně bije do očí. Třešničkou na dortu všech chyb pro mně bylo, když se postavy bavili o události, které se vůbec nezúčastnili.
Z mého pohledu velký krok vedle a jedna z nejhorších fantasy, které jsem kdy četl.
Kniha 1 - 3*, kniha 2 - 2*, kniha 3 - 2*, knihy 4 a 5 - 1*, kniha 6 - 0*.

boekwurm
08.11.2016

Omyl. Pro děti asi fajn, ale pro zkušenějšího čtenáře, který trochu přemýšlí ne-e.

evka.jurca
30.09.2016

Náctiletí možná ocení více, pro mě se zdálo vyprávění děje poněkud jednoduché (opakování stejných skutečností, zbytečné vysvětlování zjevných věcí), proto pouze 4 hvězdy. Jinak je to hezká knížka a uvidím, jaká budou pokračování.

Arya26
15.09.2016

Alchymista se dobře četl, šíleně se mi líbí nápad použití reálných historických postav a mytologie do příběhu. Moc se těším, až si přečtu druhý díl, jak se to asi vyvine? Jinak autor má hrozně poutavý styl, který vás určitě chytne :)

RiverSong
05.09.2016

Nechci psát komentář ke každému dílu, proto to shrnu: Fantazie!
Všechny díly jsem přečetla maximálně za dva dny. Měla jsem mezi nimi velké rozestupy, takže jsem se musela vždy vrátit k předchozímu dílu, abych byla v obraze.
Zapojení tolika historických i mytických postav byl skvělý nápad a úžasné zpestření. Jednoznačně doporučuji!

HannaFuchs
15.06.2016

Je super, že jsou v knížce historické postavy. Tímto způsobem jsem zjistila něco o Nikolasi Flamelovi , Johnu Dee atd.
Za mě 5 hvězdiček. Těším se na další díl.

Eadwyn
06.06.2016

Hezky napsaná, zajímavý příběh a strašně se mi líbí zapojení mýtických či reálných historických osob a bytostí.

anna08
23.02.2016

Super kniha

knihomolik1
17.02.2016

Úžasná knížka, která mě okamžitě navnadila ke koupi celé série. Líbí se mi, jak si autor pohrál s různými historickými osobnostmi i s těmi mytologickými.