Tajemství mistra Botticelliho

Florencie vypadá jako klenot a páchne sírou... Krásná Luciana Vetra je známou postavičkou barvitého polosvěta Florencie patnáctého století. Pracuje jako prostitutka a občas si přivydělává jako modelka malířů. Když má pózovat Botticellimu pro obraz La Primavera, cítí se polichocená a nadšená. Ale jen do chvíle, kdy se malířovo chování prudce změní a Sandro ji pošle domů bez honoráře. Luciana mu ze vzteku sebere miniaturu nedokončeného obrazu... a vzápětí zjistí, že kdosi neváhá zabíjet, jen aby náčrt dostal zpět. Když kolem Luciany začnou umírat její nejbližší přátelé, obrátí se o pomoc k jedinému muži, kterého její půvaby nechávají chladným: k novici Guidovi della Torre z kláštera Santa Croce. Guido a Luciana spolu prchají z Florencie a putují devíti městy renesanční Itálie v zoufalém úsilí rozluštit „šifru mistra Botticelliho“ dřív, než s jejich životy skoncuje neúnavný úkladný vrah v šatech malomocného. Tajemství mistra Botticelliho s neodolatelně drzou vypravěčkou a hlavní hrdinkou v jedné osobě je strhujícím příběhem o smrtelně nebezpečných spiknutích, prastarých tajemstvích a nezničitelné lásce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94393/tajemstvi-mistra-botticelliho-94393.jpg 3.617
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Víkend

The Botticelli Secret, 2010

Kniha Tajemství mistra Botticelliho

Galadwen

Kombinace thrilleru a červené knihovny, s výhodami i nevýhodami obou žánrů - napsáno je čtivě, ale místy vázne logika. Jako oddechovka docela hezké, s napětím i prokreslenou atmosférou, ale žádný zázrak.

lusila
14.08.2018

Úžasné dobrodružstvo naprieč talianskymi mestami v 15. storočí. Tie detaily pamiatok, odevov, opisy okolia, mala som pocit, akoby som bola v príbehu spolu s postavami. A to drzé a vtipné podanie príbehu Lucianou ma bavilo.

MíšaS.
01.05.2017

Příběh je to zajímavý, dobrodružný, ale nějak jsme se do něj nemohla začíst.

AllyKumari
12.08.2016

Knihu jsem dočetla, takže úplný odpad to rozhodně nebyl, nicméně jako milovnice Botticelliho jsem byla trochu zklamaná, že kniha není o něm. Primavera jako tajemné varování (?) před konspirací italských měst byl zajímavý koncept, ovšem příběh měl tolik zvratů a nepravděpodobných momentů, že se nedal brát moc vážně.

vlkcz
20.05.2016

"Když jsem otevřela oči, jako bych to neudělala, protože byla taková tma. Kde je bratr Guido?
Je mrtvý?!
Zatřásla jsem s mnichem a klepala s ním tak dlouho, až se mu hlava na krku rozkmitala. Ale černé kartáčky jeho řas se konečně zachvěly a jeho modré oči se otevřely."
Jedna z mnoha "perel" této nápodoby Da Vinciho kódu (v ději se také mihne). Děj příběhu, ve kterém se prostitutka a mnich snaží odhalit spiknutí, které je zašifrováno v Botticelliho obraze La Primavera, je docela napínavý a poutavý, zejména pokud znáte města, která dvojice při svém putování po renesančních městských státech Itálie navštíví. Bohužel je v knize i spousta nelogičností (pro mě zejména ta ústřední, proč by vůbec malíř zašifrovával do obrazu zprávu o spiknutí), jako ta v úvodu komentáře a anachronismů (mniši mluví o květinách moderní botanickou nomenklaturou, zmiňují růži, která se ale v Evropě objevila až o sto let později apod.).
Z mého pohledu raději nebrat.

orinka3
03.01.2016

Romantické, čtivé, celkem i vtipné, láska nechybí...jenomže pak mě začlo kapánek štvát až moc podrobné líčení, kterak naši hrdinové luští zašifrované poselství, některé situace byly drobet za vlasy přitažené (mimino ve flašce!) a taky to, že se hrdinka pouští do akcí, ze kterých by se zdravou kůží nikdo jiný nevyvázl, kdežto ona jakýmsi zázrakem jo. Politické spiknutí, vysoká špionáž, plánování státního převratu - na to, že jde o šestnáctiletou prostitutku s bývalým mnichem - slušná detektivní práce při odhalování stop! Podotýkám, že práce za velmi ztížených podmínek. Asi je to tím, že on je studovaný intelektuál s dobrým původem a ona přirozeně inteligentní:). Ale přesto je to docela fajn četba, něco jako barevné filmy z padesátých let, kde se to hemží krásnými kostýmy a neohroženými hrdiny na koních. Opravdu to není špatné a dobře se to čte. 15. století, známá jména, např.Botticelli zapleten do politiky, da Vinci vyrábí válečné stroje - fantazie bez hranic:)

Itálie 15. století Florencie historické romány

Kniha Tajemství mistra Botticelliho je v