Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216779/mid_tajemstvi-letniho-odpoledne-216779.jpg 4 745 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou...

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

sedmispac
24.08.2015 5 z 5

Úžasně čtivá, často jsem nevěděla jestli s Dorothy sympatizovat nebo jí odsuzovat. Konec to naštěstí neuvěřitelně vyřešil za mě, za což děkuji a gratuluji k vyřešení vraždy , které by mě ani ve snu nenapadlo. :-)

Vikina333
20.08.2015 4 z 5

S postupným nádechem červené knihovny (což vůbec nebylo na škodu) moc hezky propracovaný příběh. Maličko mi tam vadila naivita některých postav, ale dobrý, pěkný.. Proč ne?! Hezky se to četlo..

zuzepka
13.08.2015 5 z 5

Překrásná kniha,ke které se budu s určitostí vracet.Potěšilo mně,že se mé tušení k vyústění příběhu potvrdilo.

Jitty82
07.08.2015 5 z 5

Velice zajímavý, skvěle zpracovaný a dosti nevšední příběh, který člověka chytne a nepustí.

javirgo
30.07.2015 3 z 5

Ten konec se opravdu povedl. Jinak samotný příběh mi připadal zbytečně zdlouhavý. Zapomenutá zahrada se mi líbila víc.

sabca
01.07.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která přechází ze současnosti do minulosti. Pátrání Laurel po minulosti matky udržuje čtenáře stále v napětí jaká je skutečnost a když už si myslíte, že vše víte, dojde k zajímavému rozuzlení a to až na konci knihy. Kniha opravdu zvláštní a všem doporučuji.

anibeni
28.06.2015 5 z 5

Parádní a do poslední chvíle napínavá kniha o osudech několika lidí, které se navzájem nějak propletly.. pro mně byla kniha překvapením, ani nevím proč, ale čekala jsem asi něco trochu jiného... bavilo mne pátrání a nahlížení do minulosti a až do poslední chvíle jsem všechno prožívala s tím, že nevím, jak to dopadne..

wilsonka
11.05.2015 5 z 5

Nádherný příběh a krásný konec. Přečteno za tři večery, nemohla jsem se odtrhnout. Střídání mi vůbec nevadilo, naopak, dává knize půvab. Stojí za přečtení. Asi zatím nejlepší z knížek od Kate Morton.

Samira
10.05.2015 4 z 5

Výborná, kvalitní kniha s propracovanými postavami. Přemíra flashbacků a hlavně jejich rychlé střídání mi na počátku trochu vadilo, takže jsem se chvíli začítala. Dolly také neměla mé sympatie, ale od vstupu Vivien jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Pro ty, co na počátku neodhalí tajemství musí být výjimečná, mně se to bohužel povedlo. Rozhodně však stojí za přečtení.

Selinute
04.04.2015 5 z 5

Krásný, překvapivý a vyjímečný příběh. Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Určitě se k ní časem ráda vrátím.

pavči
02.04.2015 4 z 5

Trošku mi trvalo než jsem se začetla,ale ten konec. Fakt neočekavany.

Chemiczka
30.03.2015 5 z 5

U této knihy jsem se opravdu bavila.....nebylo hluchého místa. Ani mi nevadilo, že jde o dvě historické linky, nádherně se propojovali, takže člověk nezapoměl o čem četl před dvěma kapitolami a přemýšlí proč vlastně autor píše tak složitě. Děj ubýhal svižně, krásně se četlo a hlavně člověk pořád chtěl více as dozvědět se skutečnou pravdu u Vivien a Dolly.
Určitě každý člověk by rád znal nějaké rodinné "tajemství" - a tohle pátrání s Lol a Gerrym Vás určitě uspokojí. Navíc opravdu do poslední chvíle netušíte jak "doopravdy" to všechno bylo. V půlce knihy si myslíte, že víte a ke konci Vám dojde úplný opak.
Nádherná sonda do vyšší společnosti, hrůz válečného Londýna a hlavně psychologie různých postav....chvíli sympatizujete s tím a za chvíli s oním.
Mně nejvíce oslovilo "vnímání" jiného světa....přežívání násílí pomocí svého vnitřního světa a přežití právě díky němu. Krásná myšlenka nepropadnou nenávisti a mstě, prostě jen odejít do svého světa a přežít kritické situace. A díky tomu i rozdílnost lidí, mstě, lásce a rodině.....Opravdu krásný příběh, nelze nedoporučit

jasmína
29.03.2015 5 z 5

Po dlouhé době tak nádherná, dojemná kniha, a napínavá, autorka je opravdu výjimečně talentovaná, protože i předešlá kniha se mi moc líbila, ale tato snad ještě víc.

Překvapující rozuzlení a člověk opravdu nemůže nikoho hned soudit, dokud nezná pravdu.

Jitaku
19.03.2015 5 z 5

Moc hezká kniha, děj se postupně odkrývá, jak se prolíná minulost se současností. Závěr jsem doslova hltala a na konci jsem měla pocit, že bych si ji mohla přečíst ještě jednou. Myslím, že do budoucna se k ní ještě vrátím.

vikikl
16.03.2015 4 z 5

Přijde mi, že poslední dobou označení "edice světový bestseller" můžeme najít na kdejaké knize, ale tato si to opravdu zaslouží. Bohužel jednu * jsem ubrala za ke konci už lehce předvídatelný závěr. Skvělá kniha, která stojí za přečtení.

Xterka
16.03.2015 5 z 5

Krásný a poutavý příběh, určitě si nenechám ujít další knihy této autorky.

petronella1
13.03.2015 5 z 5

Knížka mě chytla hned od začátku, ale poslední strany už jsem přímo hltala. Když už jsem si myslela, jak to všechno bylo, přišlo naprosto nečekané rozuzlení.

Šánka
07.03.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Opět nádherný příběh plný emocí a napětí, kde se prolíná současnot s minulostí a postupně odhalují tajemství ukrytá dlouhou řadu let. Číst knihy od K. Morton je pro mě vždy opravdu zážitek a patří k těm, ke kterým se jednou určitě znovu vrátím, protože je mi líto, že už jsem dočetla.

Allynie
06.03.2015 5 z 5

Fantastická kniha, stojí za přečtení! :) Mortonovou mám ráda, jen strašně mě nervuje, protože jak to dopadne se dozvíte na úplně posledních stránkách, musíte tedy číst omáčku, neodkládat knihu a číst a ČÍST a ČÍST... až dojde k vyvrcholení ! :-) v klidu dýchejte ....:-)

triatlet
28.02.2015 3 z 5

Průměrná knížka, která se hodí, když máte chřipku a potíte se. Příběh je sice čtivý, ale povrchní a hlavně zbytečně natahovaný. Doba 2. světové války tvoří pouze kulisu, není nijak podstatná. To už výraznější je zachycení dnešního googlování na mobilech...
s. 361 - autorka dokáže 3 písmenka popsat ve 3 větách: "Odpověď byla tichounká jako mávnutí křídel noční můry, která vlétla do pokoje otevřeným oknem a třepotala se na lampičce, ale Lauer ji zaslechla: "Ano."
Jediné slovo znělo Lauer jako hudba. Tři hlásky jí odpověděly na otázku, jež ji pronásledovala celý život."
Pokud někdo rád při čtení cumlá tvrdé bombony, pozor na str. 224, smíchy by se mohl udávit :-)
Ve srovnání se Steinbeckem (několikeré aluze na novelu O myších a lidech) autorka vykresluje postavy, které se oddávají snění, ale postupně jejich sny přerůstají až do patologických rozměrů. Takže jsem rád za Dollyn osud, s přibývajícími stránkami jsem jí nepřál nic pěkného :-)
Záměna jmen Dolly / Dorothey je místy matoucí stejně jako vykreslování vztahů nebo časové skoky ve vyprávění.