Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/bmid_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4 744 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

galinek
05.01.2021 5 z 5

Tato knížka mi padla do ruky náhodou - zaujala obálka s nádherným klobouke.....no a pak to byla jízda.....s tím správným zrychlením a parádním cílem. D O P O R U Č U J I !....

strana1-100
05.11.2020 4 z 5

Knížky jako tahle se čtou pro potěšení z vyprávění, z příběhu. Kate Mortonová umí psát tak, že jsem v pokušení po přečtení jednoho románu hned sáhnout po dalším. Od této chyby mě však uchrání fakt, že ještě nějaký čas budou knihovny zavřené. Díky tomu, že jsem před časem přečetla rovněž výbornou Zapomenutou zahradu, vím, že autorka v knihách používá obdobné schéma - osoby ze současnosti pátrají po tajemném příběhu někoho z minulosti. Než riskovat, že se mi kvůli opakování schématu knížky Kate Mortonové zmrzí, raději si přečtu vždycky jednu za čas a každá pro mě bude zážitek.

stejsdan
30.10.2020 2 z 5

Tahle knížka mi nějak nesedla, vůbec jsem se do ní nemohla začíst, přeskakování v čase, na můj vkus moc velká romanťárna, ale příběh nebyl špatný. Asi jsem čekala něco jiného.

Schary
19.10.2020 3 z 5

Začátek knihy je fakt těžší přelouskat, opravdu mě začala bavit až poslední třetina. Kniha vypráví příběh v několika časových linkách. Hrozně mě byla ze začátku nesympatická hlavní hrdinka Dolly, bavit mě začal až příběh Vivien. A pozor spoiler: na konci se ukáže, že není uplně jisté, kdo je kdo....

Noisette73
13.10.2020 5 z 5

Ach ten konec.....

Pasajda
06.10.2020 1 z 5

Tak tohle není můj šálek kávy. Prostě mě to neoslovilo. Ve 3/4 odloženo nedočtené.

Venny345
02.10.2020 4 z 5

Chvílemi jsem myslela, že budu potřebovat Ariadninu nit, abych se dostala ze spletitého labyrintu příběhu. Skutečně, takto zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla.
Z počátku jsem měla problémy se začíst a měla jsem zmatek v postavách a celkově v ději, nicméně jsem se brzy chytila a příběhem jsem se nechala unášet dál a dál.
Kniha byla zajímavá, za přečtení to stojí.
P. S. Pokud vás také odrazuje začátek, vydržte, kniha vám to v dobrém vrátí.

tittanie
19.07.2020

Se čtením jsem se trápila. Nakonec jsem ji dočetla, ale stálo mě to hodně utrpení. Styl autorky mi nesedí.

JmenujiSeZuzla
15.07.2020 3 z 5

Úvodem knihy jsem se vyloženě protrápila. Bylo hodně těžké se do ní začíst a ani samotný příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Až tak v půlce jsem se do knížky dokázala začíst a vše mě začalo víc zajímat.
Je to zajímavé. Většina čtenářů co s knihou mají zkušenost si jí nemohou vynachválit. Já mezi ně asi patřit nebudu. Začátek mi přišel divně napsaný, že mě opravdu až nudil a obecně řečeno to pro mě nebyla kniha, ke které bych se každý den s chutí vracela.
Když jsem se prokousala první polovinou začalo vše nabírat na obrátkách. Příběh se rozjel, vše začalo být napínavější a člověk prostě potřeboval vědět, jak že to teda celé dopadne. Proč ho zabila?
Konec je ale přesný opak začátku. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Měl spád, vše bylo akční, pěkné napsané a ve mě to vyvolalo touhu po vědění. Konec mě překvapil jakože opravdu HODNĚ HODNĚ! Rozuzlení bylo na špičkové úrovni a už dlouho jsem neměla takovou radost ze závěru díla.
Takže jednoduše shrnuto: první polovina průměrná až podprůměrná, druhá polovina naprosto dokonalá. Zvláštní, jak na mě kniha zapůsobila tak odlišnými dojmy ve fázích čtení. Možná je to zapříčiněno i tím, že kniha tak napsáná být měla. Mohl to být záměr aby se vše pomalinku rozjíždělo a nakonec vygradovalo. Já však preferuji kvalitně vyvážené čtení.

Sagisia
13.07.2020 5 z 5

Trvalo mi chvilku, než jsem se začetla, skoro jsem si u prvních stránek říkala, co jsem si to zas omylem půjčila za Harlekýnku. Ale nakonec to byla naprosto neodložitelná kniha, hezky propracovaná, napínavá jak malý gatě, a po dlouhé době jsem neodhadla, jak to dopadne. Poslední stránky jsem hltala u vaření oběda, docela se i divím, že jsem se nepořezala při krájení pórku. Občas mě podrobnější popis scény zdržoval od příběhu, ale i tak dávám pět hvězdiček a teď jdu radši dohánět resty v domácnosti :)

Kristulda
31.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, po dlouhé době sem u knihy tušila konec. Silný krásný příběh.

galinek
27.05.2020 5 z 5

nádherný příběh, ....a na konci mi vyrazila dech.....d o p o r u č u j i !!!!

adela5732
15.05.2020 3 z 5

Velmi podobná knize: Dům u jezera, z kterého jsem byla nadšena. Doporučuji

hzd
01.05.2020 5 z 5

Krásná knížka krásný příběh. Trošku matoucí přeskakování v čase, ale vyznala jsem se v postavách dobře. Nejvíc se mi líbila část z druhé světové války. Posledních sto stránek jsem se nemohla od knížky odtrhnout a ten konec to byla bomba. Musím zkusit i jiné knížky od této autorky.

juliesze
16.04.2020 5 z 5

Na začátek musím říct, že se jedná o koncepci a téma knihy, které prostě máte rádi nebo ne (což tedy dokládají i ty velice rozlišné hodnocení). Tohle byl román s velkým "R". Děj pozvola graduje. Popisné pasáže jsou vyloženě blazám na duši. Hra s příběhy a přirovnáními. Něco podobného jsem tušila. Někdy byly házeny berličky příběhu, nekdy se jednalo o slepé stopy, nicméně za mě to zajímavé bylo. Tohle přesně je taková převlečená detektivka bez hromady krveprolití a brutálních vražedných zbraní, deprimovaných vyšetřovatelů, ale naopak s mnoha silnými emocemi a absencí zběsilostí moderních detektivek. Jedna z nejlépe propracovaných knih, co jsem v poslední době četla!

Vališa
09.04.2020 5 z 5

Krásná kniha s překvapivým koncem.. Začátek se vlekl a na chvíli mě napadla myšlenka, že knihu odložím, ale jsem ráda, že jsem to neudělala a knihu dočetla..

milena8281
09.04.2020 4 z 5

Děj nenápadně a pozvolna graduje, takže čím déle čtete, tím víc vás to vtahuje a říkáte si, co se to teda vlastně dělo, a pak, když už jste si skoro jistí, že víte, nebo se brzy dozvíte, co se stalo, se najednou stane něco úplně jiného, než jste čekali. Skvělé.

Barča9
13.03.2020 4 z 5

Teda ten konec!!! ... Začtete se do příběhu,už už si říkáte-jasně,bude to takhle a najednou Vám autorka překazí všechny plány :)
Jedinou chybičkou,která mě rozptylovala, bylo neustálé přeskakování v čase. Ale rozhodně doporučuji-a hlavně dočíst až do konce!!!

Tereza0107
03.03.2020 5 z 5

Moje druhá knížka od Kate Morton a opět se mi moc líbila. Spojení dvou časových linek válečného období a současnosti je osvědčená kombinace, která mě vždy zaujme. Kniha sice není chytlavá hned od začátku, ale když se pročtete zhruba necelou první třetinou, tak druhé dvě třetiny už nemůžete odložit a musíte číst a číst.
Autorka má talent pro krásné vykreslení jak míst, tak i rodinných hodnot a vztahů. U této druhé knížky jsem přemýšlela, jestli autorka čerpá ze svého rodinného zázemí, jelikož jak v Tajemství letního odpoledne, tak v Ztraceném slibu se opakuje jistý rodinný vzorec - rodiče s kupou dcer a jediným chlapcem, který je benjamínkem a zároveň miláčkem celé rodiny. Budu se muset mrknout do biografie autorky.
Co se týče konce knížky, tak v průběhu čtení se mi hlavou běželo velké množství scénářů, jak by se rodinná záhada asi mohla vysvětlit, ale takovéhle rozuzlení mě tedy ani nenapadlo. Byla jsem opravdu překvapená. Chvilku jsem uvažovala, že to ani není možné. No holt jsem se asi bezhlavě věnovala čtení a žádných náznaků, které by naznačovaly takovýto zvrat, jsem si nevšimla. Někomu mohou připadat autorčina zakončení do jisté míry pohádková a založená na mnoho nepravděpodobných náhodách, ale mě vždy pohladí na duši a oddechnu si, že přesně takovýhle konec jsem si pro postavy moc přála.

Sajdak
25.02.2020 3 z 5

Myslím, že je kniha na databázi trochu přeceněná. Začátek knihy, tedy spíš více než polovina, byl poměrně protáhlý. Stále jsem neměla pocit, že jsem se do knihy začetla. Konec a závěr knihy se mi naopak velmi líbil. Líbili se mi závěrečné zvraty a rozuzlení celého příběhu, které jsem nečekala. Bohužel to však pro mě celkově knihu nezvedlo o tolik, abych byla z knihy naprosto uchvácená, jak to u mě občas bývá. Příběh byl vyprávěn střídavě v minulosti a v přítomnosti, což se mi na knize také líbilo.