Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/bmid_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4 742 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

Jana-Marie
Jana-Marie
08.01.2020 3 z 5

Hezká kniha, nějak jsem se ale pořád nemohla začíst. Nicméně - konec byl opravdu skvělý - ten mě dostal. Od autorky se mi více líbí Zapomenutá zahrada a Ztracený slib.

vladka16
vladka16
04.01.2020 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného,než že se mi příběh moc líbil.Ze začátku jsem si musela malinko ohlídat-kdo,o kom,o čem a kdy,ale pak už mě to vtáhlo.Jako jemná pavučina,nitky,které mě donesly až k nečekanému rozuzlení.Uvědomila jsem si,že nemám hlavního hrdinu,nedo hrdinku,všechny postavy se ovlivňovaly,v tom dobrém i ve zlém,jako v životě.Závěr byl pro mě směs pochopení a smíření...-(zatím na tom obláčku ještě pluju)-krása.

evask
evask
16.12.2019 3 z 5

Zajímavý a poutavý příběh, až na to, že se člověk musí třemi čtvrtinami knížky zrychleným způsobem prokousat, než to začne mít spád. Jinak dobrý, ale momentální průměr hodnocení, tj 90%, je podle mého názoru nadsazený.

Acquenta
Acquenta
29.11.2019 3 z 5

Příběh hezký, ale pořád mě nemohl oslovit. Kniha se četla dost dlouho, jediné, co mě dostalo, byl konec. Opravdu nečekaný a krásný :)

Mabie
Mabie
21.10.2019 4 z 5

Knihu jsem si vzala s sebou do nemocnice a posloužila mi velice dobře. Příběh je sice na první pohled trochu překombinovaný, ale prolínání dvou časových linek z něj dělá svého druhu detektivku, která sice začala v době 2. světové války, ale končí až v dnešní době. Postavy jsou vykreslené plasticky a popisovaná válečná doba v závěru ospravedlňuje některé přehnané situace. Rozuzlení bylo fajn, pro mne dost neočekávané.
Kniha se mi líbila a doporučuji ji.

lenka33
lenka33
20.09.2019 3 z 5

Podobně napsaný příběh byl Ztracený slib, který mi přišel napínavější. Taky se střídala přítomnost s minulostí. Tady byl začátek pro mě nezáživný, ale potom jsem se začetla a nakonec z toho bylo příjemné čtení s pro mě nečekaným koncem. Doporučuji přečíst.

Vlcice72
Vlcice72
30.05.2019 5 z 5

Skvěle vystavěný příběh, jehož rozuzlení mi doslova vyrazilo dech.
Kniha se mi velmi líbila, doporučuji....

marcyk
marcyk
24.05.2019 4 z 5

Pěkná knížka, určitě nelituji, že jsem si přečetla. Primárně koupena jako dárek pro babičku k Vánocům. Ale tím, že je zde více postav a děj se prolíná a skáče z přítomnosti do minulosti, nebylo to pro ni moc jednoduché čtení, jak mi přiznala. Já si knížku užila asi více, ale i tak jsem měla problém se občas v postavách a jménech vyznat (obzvlášť, když na týden knížku odložíte). Ale jedná se spíše o osobní problém.

Joyce24
Joyce24
24.03.2019 5 z 5

Nádherný příběh, kde se střídá minulost s přítomností a konec, který jsem nečekala a který mě absolutně dostal. Ještě dlouho budu na knihu myslet a přehrávat si jednotlivé scény. Pokud by to bylo možné, dala bych knize více než 5 hvězdiček, alespoň deset...

prochajda
prochajda
09.03.2019 5 z 5

Výborně zpracovaný příběh, který opravdu stojí za přečtení, protože tak překvapivý závěr jsem fakt nečekala.

Theresa28
Theresa28
14.02.2019 4 z 5

Tato kniha mě nesmírně překvapila. Začátek byla docela slušná krize ale asi od 70. stránky mě kniha velmi bavila a po přečtení mohu říct, že to byl moc krásný příběh a závěr knihy mě úplně dostal. Určitě si pořídím minimálně jednu knihu od této autorky a to Ztracený slib.

JessieEx
JessieEx
25.01.2019 4 z 5

Připomněla mi Zapomenutou zahradu nebo Zakázané ovoce (od Jojo)... Jde vidět, že autorka se drží stále stejného konceptu i tématiky. Nijak mi to nevadí, na střídání času už jsem si taky docela zvykla. Nakonec jsem dospěla k závěru, že tento román byl lepší než Zapomenutá zahrada a to především díky překvapivému a skvělému konci. A jelikož mi na mé dojmy nestačí jen "pár" řádek zde, více jsem napsala pod tímto odkazem: http://bookaholicjessie.blogspot.com/2019/01/tajemstvi-letniho-odpoledne.html?m=0

red_marionette
red_marionette
11.12.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Určitě si ji přečtěte pokud se Vám dostane do rukou !!

Ildi
Ildi
03.12.2018 5 z 5

Skvelá kniha, skvelá autorka. Niet čo vytknúť.

alexis818
alexis818
25.11.2018 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto dostala.Úžasný příběh,krásný styl psaní.Autorka je geniální,napsat tak zamotaný příběh srozumitelně a tak nějak samozřejmě,aby se čtenář v ději neztratil,tak to zaslouží obrovskou poklonu.Jedna z nejkrásnějších knih,co jsem kdy četla.

Teror
Teror
02.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha se zamotaným příběhem. Četla se sama.

DancerJaneBooks
DancerJaneBooks
01.11.2018 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle kniha mi doslova vyrazila dech. Pořád si neumím vysvětlit, jak tohle je někdo schopný napsat, takový úžasný příběh, ještě víc než úžasný. Tahle kniha je jedna z těch nejlepších, co jsem kdy četla. Vypadá to, že se nezmůžu na víc, než na slova typu: bomba, pecka, wow! Prostě nemám slov, ale nějak začít musím.
Takže, do téhle knihy jsem šla jenom kvůli Čtenářské výzvě. Ale teď si říkám spíš DÍKY Čtenářské výzvě, protože kdyby nebyla, tak bych s největší pravděpodobností na tuhle božskou knihu nikdy nenarazila. Což by byla obrovská škoda. Nevěděla jsem vůbec co očekávat, dokonce jsem ani neuměla odhadnout, podle anotace, co to je za žánr, ale nedělala jsem si nějaké velké iluze, přestože anotace zněla dost dobře. Už od prvních stránek to vypadá strašně dobře, ale delší dobu se tam nic neděje, čemuž se ale vůbec nedivím, protože vysvětlit tenhle složitý děj, aby to pochopil člověk jako já, muselo pro autorku být opravdu hodně těžké. Každopádně, když už jsme se pomalu dostávali k zápletce, tak to začínalo mít grády. A pořád víc a víc. Sice jsem tuhle knížku četla celkem dost dlouho, ale dokázala jsem si to perfektně užít. To prolínaní minulosti a současnosti byl úžasný nápad, ale o mnohem víc mě bavily kapitoly z minulosti, jenže bez kapitol v současnosti by to nešlo :). No, ale to, co se dělo na posledních padesáti stránkách mi vážně vyrazilo dech. Byly i části, kdy jsem tu knížku prostě musela zaklapnout, srovnat si to celé v hlavě a potom ji zase otevřít. A ještě se mi nestalo, že bych u knihy brečela, jen jsem mívala slzy v očích, ale co se nestalo u téhle? Mužete hádat...
Ty postavy byly tak úžasné❤. Ale samozřejmě jenom některé. A hlavně, autorka vás od začátku dokáže dost dobře mystifikovat, že se na konci nestačíte všemu divit. Henry, na začátku v klidu chlápek, co přijde po letech za Dorothy, ale BUM! ona ho zabije a říkáte si: PROČ SAKRA? Ale potom vám to p o m a l i n k u začne všechno zapadat do sebe a dojde vám, že je Henry idiot (ještě něco horšího). Laurel, ta byla taky super a Gerry totéž. No, a teď k podstatnějším postavám. Dolly - super holka (na začátku), ale když bude chtít poslat ten dopis Vivien, tak mám chuť ji přerazit, ale ke konci ji mám ráda (hlavně jsem obrečela její smrt, přitom jsem si myslela, že to byla Vivien - no, je to složité..., ten, kdo četl, ví...). Jimmy, toho jsem měla strašně moc ráda a když jsem si myslela, že umřel, tak už jsem měla taky slzy na krajíčku. No, a Vivien... ta Vivien, která ze začátku vypadá, že nebude hrát moc velkou roli, ta Vivien, která odbyla Dolly kvůli Henrymu a tak to všechno začalo, ta Vivien, která jsem si myslela, že umřela... Tak přesně ta Vivien je tak úžasná! Moje nejoblíbenější postava z tohohle příběhu, a taky nejdůležitější postava z tohohle příběhu... A ten konec... úžasný!
Tuhle knížku prostě miluju a nedám na ni dopustit. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek!
Divím se, že se mi tohle nějak nešikovně podařilo sepsat, protože se mi z toho ještě teď třesou ruce a rychle bije srdce.
P.S.: Tahle kniha mě ovlivnila natolik, že jestli budu mít dceru, tak se bude pravděbodobně jmenovat Vivien a jestli budu mít další kočku nebo psa, tak se bude jmenovat Dolly. :D Jo, a ta paní na tom přebalu knihy mi strašně připomíná moji milovanou Lenu Meyer-Landrut❤

dee7
dee7
29.10.2018 5 z 5

Po nemastném, neslaném začátku ( přečetla jsem asi 80 stran a řekla si, že toto není nic pro mě ), knihu odkládám na neurčito....
.... abych ji během tohoto studeného a propršeného víkendu dočetla na jeden zátah! A - je naprosto úúžasnááá!! ( Jak jsem ji jen mohla odložit :) )

Hlavní dějová linka příběhu se odehrává za druhé světové války v Londýně, autorka bravurně líčí nelehký život v bombardovaném městě, popisuje útrapy, ale i naděje našich hrdinů na lepší budoucnost.
Druhá linka příběhu nás zavede na rodinnou farmu, kde Laurel začíná pátrat po historii své rodiny a doufá, že odhalí tajemství zločinu, jehož byla před mnoha lety svědkem.

Allla9
Allla9
27.10.2018 5 z 5

Strhující příběh, který nás přivádí do válečného Londýna. Začátek mi přišel příliš rozvláčný, ale jak děj postupoval, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Bórborka
Bórborka
18.10.2018 3 z 5

Kniha byla krásná, ale pro mě až na posledních sto stranách. Počátek mi způsobil dost slušnou krizi, až jsem se bála, že knihu odložím, i přesto, že měla všechny atributy, které mě přitahují - napínavá, romantická, smutná. Mám z ní smíšené pocity, ale kdyby se mě kdokoliv zeptal, jestli mu knihu doporučím, má odpověď by zněla kladně.