Tajemství: Kniha vděčnosti

Tajemství: Kniha vděčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91363/bmid_tajemstvi-kniha-vdecnosti-ITO-91363.png 4 936 170

Diář, krásně vypravený v imitaci kůže, s chlopní na magnetku, lacetkou a ražbou, obsahuje ke každému dni myšlenku vycházející ze zákona přitažlivosti a slova „Děkuji“ v nejrůznějších světových jazycích. Tím, že si do diáře každý den napíšete vše, zač můžete být vděční, vytvoříte konkrétní soubor myšlenek, který k vám přitáhne nekonečné bohatství. Kniha představuje mocný prostředek, jak transformovat svůj život.... celý text

New Age , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret , 2006

sissina
11.08.2019 5 z 5

Klenot

GabrielleE
06.06.2019 5 z 5

Jsem velký negativista, co myslí vždy na nejhorší a knížka mi hodně pomohla začít měnit své myšlení.

KnihovniceVěra
20.04.2019 4 z 5

Když odhlédnu od toho nesmyslu, že kniha skrývá bůhvíjaké tajemství a že autorka odhalila vesmírné zákony, budu se zřejmě vracet k základům pozitivního myšlení, které obsahuje.

Dendyna
06.04.2019 3 z 5

Docela komerční záležitost, takže jsem byla zvědavá, hodnotím jako lepší průměr

Pavlicová
08.03.2019 5 z 5

Mohu jen doporučit, neustále se k této knize i filmu vracím...

lulluuu
03.03.2019 5 z 5

sklvělá kniha...

Renncha
02.03.2019 5 z 5

Naprosto super, kniha a film mě inspirují každý den.

Lenka.P
18.02.2019

Výborný návod pro nepolíbené, doporučuji.

bambule47
18.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha, ke které jsem se dostala na doporučení kamarádky. Knihu musí každý brát s nadhledem, když autorka píše, že Vesmír je jako bezedný katalog, z něhož si můžeme objednat cokoli budeme chtít. Možná si i troufnu říct, že psaná pro americké čtenáře (tím je nechci nijak urazit), jednoduchou formou, přirovnáním. Protože kdyby napsala, veřte sami v sebe, asi by to spouště lidí nebylo nic platné. Takto v mnohých vzbudí dojem, že si můžou přát cokoli a tím je právě motivuje. Je to myšleno obrazně, ne doslovně, jak si tu někteří myslí. Víra v naše sny nás donutí (i nevědomky) dělat věci jinak, než jsme byli zvyklí. A pak nám přijde, jak se "plní naše sny".
Osobně doporučuji přečíst i autorčiny další knihy - Kouzlo, Moc, Hrdina. Pak to vše do sebe lépe zapadne.
Mě osobně kniha donutila se zamyslet. Ač to někomu může připadat šílené, síla mysli je opravdu obrovská. Nechci psát, že mi změnila život od základů, to určitě ne, ale na druhou stranu se začaly dít zajímavé změny - i bez mého přičinění - tak nevím, jestli věřit v "zázraky" nebo to byla vše jen náhoda? Jeden příklad, co se mi stalo - mám dobrou práci, jsem spokojená i finančně, baví mě. Jediný zádrhel jsou zaměstnanci, kterým dělám vedoucí. Proto jsem začala přemýšlet nad tím, představovat si, že mi přišla nabídka na práci ve stejném oboru, s ještě lepšími podmínkami, než mám teď. A víte co? Přišla.
Knihu každopádně doporučuji, je skvělá.

Pavluska84
17.02.2019 5 z 5

Krásná kniha

Renncha
09.02.2019 5 z 5

Pro zápisky pro vděčnost. Citáty, jedním slovem - dokonalost!!

Teron
10.01.2019

Přehypovaná ezoterická new age záležitost, která je sice hrozně líbivá, ale ve výsledku absolutně k prdu. Důvod je prostý - nic k vám nikdy nepřijde jen proto, že to chcete. V tvůrčím procesu zmíněném ve filmovém zpracování chybí klíčový krok "sednout si na prdel a něco pro splnění našich přání udělat, případně tu prdel zvednout".

Jo, i další příběhy vám budou určitě radit, že máte dělat to, co vás baví. Ano, lze se k tomu dostat, jen musíte překonat nepříjemnou horu toho, co absolutně nesnášíte, protože každá mince má dvě strany, a vytrvat.

Vesmír nereaguje, vesmíru jsou naše přání a touhy úplně volný. Ale náš způsob chování a myšlení přitahuje určitou skupinu lidí a strukturu vztahů. Úspěšní si rozumí s úspěšnými, blbci s blbci, zoufalci se zoufalci. Protože každou tuhle skupinu přivedl do jejího stavu nějaký způsob jednání a smýšlení o světě a o nich samých. Proč je 1% nejbohatších? Třeba proto, že ty lidi dělaj 99% věcí v životě jinak než ten zbytek...

Felsenberg
09.01.2019 3 z 5

Tak já nevím. Pozitivní myšlení je skvělé a fungující. To už doufám ví každý. Zbytek jsou podle mě jen americké kecy a byznysomáčka okolo, aby se kniha co nejlépe prodala. Parta expertů na všechno na konci knihy spíš pobaví než ohromí. Ale možná je chyba to, že nejsem Američan, abych na tomhle bestselleru dostatečně ulítával.

VeronikaBartos
09.01.2019 5 z 5

100% tato kniha obohacuje!

DoDidDone
20.12.2018 3 z 5

Tak jo – před půl rokem (cca) jsem sem psal první komentář a za tu dobu jsem hodně objevil a i se naučil, takže bych rád Tajemství zhodnotil znovu. Pořád trvám na tom, co jsem napsal: že se kniha stylizuje jako něco, co není, že neustálé citování velikánů je otravné, že postrádá jakousi pokoru a že se opakuje. I tak si ale myslím, že to je jedna z nejdůležitějších knih mého života, protože mě obohatila jako zatím žádná jiná. (Protože jaká kniha vám nabízí kompletní změnu života?) Donutila mě hledat si něco o „Zákonu přitažlivosti“ a když jsem se do tématu opravdu obul a nacházel nové a nové informace, jsem plný otázek. Ne na „Zákon přitažlivosti“, ale na autorku (respektive autory).

Kniha se neustále opakuje. Pořád vtlouká do hlavy samé: věř, věř, věř – což je super, proti tomu nic, ale nechápu (a teď už budu čerpat z informací, které jsem dohledal), proč třeba nenapsala, jak se zbavit přirozených bloků, které většina lidí má. Že možný důvod, proč se naše přání neplní, i když si věříme, jak chceme, spočívá v tom, že si ho podvědomě ničíme, protože máme naučené jisté „pravdy“ z mládí, které v nás jsou hluboce zakořeněné? (Př.: „Peníze kazí charakter.“ „Musíš málo jíst, abys zhubla.“…) A ono se těchto bloků (což už není „ZP“ ale psychologie) zbavit úplně snadno nedá. Proto občas přitahujeme věci, které nechceme. To je první a asi hlavní věc. Místo plácání stránek, které jsou stejně jen jakoby okopírované, by se něco takového šiklo, protože by to mohlo daleko lépe pomoci.

Druhá věc, která mě zaráží, je kapitola lásky. Podle autorky (autorů) se dá láska přitáhnout lehce, ale NIKDY nelze přitáhnout NĚKOHO konkrétního. A to z jednoho prostého důvodu: každý člověk je svobodný a nezamiluje se do někoho jiného jen proto, že si dotyčný představoval pohádkový – ať žijí šťastně až do smrti - románek. Takhle to nefunguje. Takže ne – nelze přitáhnout vše. Vesmír se netočí tak úplně podle nás, jak nás kniha nutí myslet si.

Nebudu tu rozepisovat další věci, které v „Tajemství“ chybí, protože to by byl opravdu dlouhý komentář (beztak je dlouhý už teď), takže abych to shrnul: „Zákon přitažlivosti“ je super nástroj, díky němuž se může člověku od základů změnit život, ale je poněkud komplexnější a vyžaduje více času. Tahle kniha je super jako takový začátečnický kurz. Já nejsem žádný znalec a o „ZP“ vím jen trochu, protože jsem si o něm hledal informace, protože mi kniha připadala moc jednoduchá (je jednoduchá) ale tenhle komentář jsem psal hlavně pro ty, kteří od knihy očekávali něco, co nedostali. Doporučuju si najít americké články o „ZP“, ty totiž naučí víc než tahle celá kniha. :)

karolina0346
29.10.2018 2 z 5

Ainyska: Přesně tak. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo na to neskočil a vidí, jak je celá kniha o ničem.

Ainyska
25.10.2018 2 z 5

No, tak nějak nevím co si o tom myslet. Použít pozitivní myšlenky a dělat to co vás baví, fajn. To by šlo. Ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že je to pokus o vymývání mozků.

Nechápu jednu věc, pokud vše přitahujeme myšlenkami, ať už negativní, nebo pozitivní věci, jak je možné, že například za druhé světové války a holocaustu, přišlo o život milióny lidí? Mysleli snad na smrt, než začala válka? Přivolali to na sebe? Přáli si, nebo snad intenzivně mysleli na to, že chtějí být zavření do koncentráku? A co maminky, kterým se narodí nemocné dítě? Přáli si to? Ne přáli a chtěli žít, ne přáli a chtěli mít zdravé dítě. Jak mi toto Byrne vysvětlí? Nebo někdo, kdo jede ze suprového zážitku autem domů a zabije ho opilý řidič? Tím mi chce říct, že nevinný šofér si to přál? Ale no tak.

Já jsem ateista, nemám vůbec nic proti věřícím, ostatně každý máme svou víru. Někdo v boha, někdo v samu sebe, někdo v osud. Tento typ literatury vůbec nečtu a vím proč. Myslet pozitivně a dělat co máme rádi je všeobecně známý fakt. Tato kniha nám v podstatě říká, že bez práce je plný vesmír koláčů. Tak fajn sem s nimi (já koláče ráda :)).

Bohužel tento typ knihy mi nesedl ve všech ohledech. Četla jsem ji na dvakrát, poprvé jsem to zabalila už v první čtvrtině. Po druhé jsem ji, po menších dávkách, dočetla a mám z toho úžasný pocit, že jsem dokázala přečíst knihu, která mě odpuzovala. Pořád se opakovalo to samé dokola, Bohatě by stačilo, kdyby vyšla knížečka o pár stránkách, kde bude shrnutí tajemství. Nic nového se z kapitol totiž nedočtete.

Dvě hvězdy dávám za pozitivní myšlení a grafické zpracování. Víc ani omylem.

Vladii
20.09.2018 4 z 5

Milá kniha, která sice nepřináší žádné nečekané nebo zázračné myšlenky, ale člověk si při čtení opět uvědomí, jak moc je důležité mít rád sám sebe a svůj život, dělat, co ho baví, žít přítomností. A co je nejdůležitější.... věřit na to, že pozitivní myšlenky přitahují do života pozitivní věci. :-)

Nikkaa
10.09.2018

Bohužel nedočtu aspoň momentálně ne.Jednoho krásného dne až nebude jiné čtení si nakonec přečtu a budu myslet snad pozitivně

natalie8531
25.07.2018 4 z 5

Kniha by mohla mít o 50 stran méně a o nic bychom nepřišli.