Tajemství karet

Tajemství karet https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342504/mid_tajemstvi-karet-HOC-342504.jpg 5 312 63

Dvanáctiletý Hans Thomas jede se svým otcem do Athén, kde se chtějí pokusit najít maminku, která od nich utekla, když byly Hansovi čtyři roky. Za záhadných okolností cestou přes švýcarské Alpy dostane chlapec od neznámého muže ve vesnici Dorf malinkatou kolibří knížečku. Kniha ho přivádí na tajuplný ostrov oživlých karet a Hansovi se pozvolna začíná příběh plný fantazie prolínat s realitou. Půvabný, originální román nenásilně nutí čtenáře položit si otázku po smyslu vlastního života.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Kabalmysteriet , 1990

AničkaP9506
02.01.2021 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Jako obvykle u Gaarderových knížek jsou zde dva příběhy, které jsou propojené. Velice se mi líbila a určitě doporučuji. Tohoto spisovatele mám ráda a líbí se mi styl jeho psaní.

Bubo19
24.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha, která člověka donutí zamyslet se nad svým životem i celým světem.

"Tak je to se vším, i s celým světem. Dokud jsme děti, máme schopnost život kolem sebe plně prožívat. Ale pak se nám celý svět stane zvykem."
"A přitom sami jsou součástí té největší záhady. Denně se jim předkládá ten největší zázrak ze všech, ale oni ho nevidí. Největší tajemství je svět sám."

Corso
30.09.2020 5 z 5

Svojim sposobom este lepsia kniha ako Sofiin svet. Po precitani som si viac zacal vsimat hracie karty :) A uvedomil som si ze som tiez tak mimo balicka kariet, taky zolik co nezapada.

uteklazreality
02.06.2020 5 z 5

... pro děti i dospělé, smysl života, hledání pravdy, čtení mezi řádky, okouzlení
Jedním slovem? Geniální
Anotace: Místo, kde se fantazie prolíná se skutečným světem. Prostor a čas, který má minulost, přítomnost i budoucnost v jeden moment. Místo, kde se sny stávají skutečností. Najděte si své místo na světě a odhalte tajemství karet... Okouzlilo vás to stejně jako mě?
*Tajemství karet od Josteina Gaardera*

Monika1717
12.03.2020 5 z 5

Doporučuji všem, kteří přemýšlí o smyslu života.

lushi
09.03.2020 5 z 5

Radovat se ze života a nenechat si ho utéct! Překrásná kniha s tím nejlepším poselstvím, které by jen dětem mohla předat. Takhle kniha v naší knihovně určitě zůstane a ráda se k ní ještě vrátím.

miss_nothing
23.02.2020 5 z 5

Kratší, čtivější a - navzdory velkému počtu postav z doby minulé - přehlednější verze Sofiina světa. Filosofický příběh, co vyžene klid z nejedné žolíkovské mysli.

EvaXxX
14.01.2020 4 z 5

V knížce splývá minulost, přítomnost i budoucnost.. fantazie se prolíná se skutečným světem..
Kniha nám ukazuje a připomíná, že život je dar a zázrak..

hurikan123
30.08.2019 5 z 5

úžasný příběh, místy zmatený ale to jen přidávalo ke čtivosti knihy. líbily se mi téměř všechny filosofické úvahy. kniha kterou by si měl přečíst každý. POVINNĚ! doporučuji!

raffi
19.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha, ku ktorej sa chcem časom vracať. Zaslúži si to...

"Maminka odešla do světa, aby našla sama sebe. Táta i já jsme chápali, že maminka čtyřletého syna má nejvyšší čas najít sama sebe, a tak jsme tehdy ten její nápad podpořili. Jenom jsem nikdy nepochopil, proč když chtěla najít sama sebe, musela odjet pryč. Proč si tu záležitost nemohla vyřešit u nás v Arendalu, anebo proč jí nestačil třeba výlet do Kristiansandu? Já osobně radím všem, kdo chtějí najít sami sebe, aby zůstali přesně na tom místě, kde jsou. Jinak jim hrozí vážné nebezpečí, že se někde ve světě zatoulají už napořád."

"Čas nejde, Hansi Thomasi. A čas ani netiká. Jdeme my a tikají naše hodinky. Čas se prokousává historií stejně bez hlesu a neúprosně jako slunce vychází na východě a zapadá na západě. Čas boří velké civilizace, hlodá na starých památkách a zakusuje se do jednoho lidského pokolení za druhým. Proto se říká "zub času". Protože čas hryže a kouše a mezi jeho čelistmi jsme my."

Naraca
20.01.2019 5 z 5

Na hřbet téhle knížky jsem se několik let pouze dívala, vzít ji do ruky a otevřít mě napadlo až letos. Příběh je čtivý, vtipná je důmyslně uspořádaná sestava vypravěčů, kterou si čas od času musí čtenář ujasnit, aby se neztratil v tom, kdo že to právě vypráví (pokud knížku nezhltnete na jeden nádech).
Báječné čtivo, škoda, že jsem ho neobjevila v mladším věku.

jaroiva
14.07.2018 4 z 5

Jako doplňkovou hudbu to chce poslouchat ještě Balíček karet od Rangers.
Díky kartám si už dávno pamatuju, kolik týdnů má rok, ale to si vždycky musím připomínat, že musím počítat karty bez žolíků... Nikdy mě nenapadlo, že žolík by mohl být použitelný pro přestupný rok...
Ovšem knížka je krásným podobenstvím a rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

morta
01.11.2017

Toto je jedna z najlepsich knih aku som kedy citala.Vrelo odporucam kazdemu.

pipetion
10.08.2017 5 z 5

Filozofická pohádka pro větší děti i dospělé. Příběh, ve kterém se prolíná skutečnost s fantazií a minulost s budoucností. O tom, že největší zázrak se děje kolem nás, jen se musíme pořádně koukat a i když nám život dá různé karty, záleží na nás, jakou hru zahrajeme.
Moc pěkná kniha k zamyšlení o základních existenciálních otázkách.

Jinovatka
05.08.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Přečetla jsem ji několikrát. Občas člověku trochu zamotá hlavu :)

MOu598
28.07.2017 5 z 5

Četla jsem v říjnu 2010 a květnu 2016. Podle mých poznámek:
Již jsem četla.
Zajímavý, suprový nápad, napínavé, někdy jsem si ale musela dávat pozor, kde vlastně jsem. Prolíná se zde několik příběhů.
Pěkné.
Citát:
"Člověk vidí to, čemu věří."

jarabr
17.05.2017 4 z 5

Po pár stránkách jsem si říkal, že tohle asi nepřečtu. Pak se objevila kolibří knížka a začalo to být zajímavější. Tak jsem to zkusil dál. V tu chvíli jsem viděl hodnocení na dvě hvězdy. Postupně se to rozjelo, tak jsem si v duchu přidal třetí hvězdu, no a čtvrtá tam přišla díky závěru. Moje top to není, ale kniha určitě stojí za přečtení, je to laskavý příběh se spoustou fantazie a myšlenka karetního kalendáře je prostě skvělá :-)

PeťkaW.
28.03.2017 5 z 5

Tajemství karet je jeden z nejúžasnějších fantasy příběhů, jaké jsem kdy četla. Knihu jsem četla asi 3x, s odstupem několika let a vždycky jsem v ději našla něco nového a překvapivého, co jsem minule nepostřehla. Člověk tu musí hodně číst mezi řádky a domýšlet si, což mám ráda. Styl psaní je čtivý, děj dokonale zapletený a následně i umně rozpletený, jsou tu skvělé zvraty, které vás dokonale překvapí a hlavně - není to jen bezduché tlachání. Naopak, o knize můžete přemýšlet pořád dokolečka...

Madlobina
13.03.2017 5 z 5

Ďakujem za túto knihu, za tento pribeh.

Moymeer
28.01.2017 5 z 5

Bůh sedí na nebi a směje se, že v něj lidi nevěří.

Pro mě jedna z nejkrásnějších knížek vůbec. Je napsána tak dětsky a přitom tak neuvěřitelně dospěle, je tak něžná a přitom tak opravdová, tak pohádková a přitom tak moudrá. Úžasné je, s jakou rozdílnosti se na tytéž věci dívá dospělý, dítě, trpaslík, kárová desítka nebo žolík. Celé tohle čtení je balzám na duši, genialita karetního kalendáře musí dojmout i největšího skeptika a vlastně je to knížka úplně pro každého, kdo je ještě aspoň trošku dítětem :)

Lidi, prosím, snažte se být víc jako žolíci. A když ne, tak asi aspoň přečtěte Tajemství karet,,,