Ďáblův spár

Ďáblův spár https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369381/bmid_dabluv-spar-5tn-369381.jpg 4 173 67

Nová série detektivních románů zasazená do prostředí Normanských ostrovů, která jistě zaujme příznivce Ann Cleevesové nebo Petera Maye. Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že na poklidném ostrově, kde se každý zná s každým, bude psát o místní politice a třeba se i trochu nudit. Když se však jednoho podzimního večera najde na pláži tělo utopené mladé psychicky labilní ženy, policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu. Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Díky své houževnatosti odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na Guernsey došlo za posledních padesát let. Spolu s Michaelem Gilbertem, zasloužilým policejním inspektorem těsně před penzí, kterého se jí podaří přimět ke spolupráci, sledují stopu vedoucí ke zjištění pravdy. Je na vině pouze nedostatečná péče o mladé lidi na okraji společnosti, nebo na Guernsey už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

The Devil's Claw , 2017

janastok
13.09.2020 3 z 5

Po několika napínácích, které jsem v poslední době četla, docela příjemná, poklidná, líně se vlekoucí detektivka. Krásný popis ostrova, o kterém málokdo slyšel.

lucakuca
09.06.2020 2 z 5

Moje kafe, potřebovalo kafe, abych tu knihu dočetla. Nabízí přitom vše, co slibuje jako nemocniční strava. Vše podle krimi regulí ani fň navíc.

irskádívka
06.06.2020 4 z 5

Konečně detektivka, ne severské krimi, která je napínavá, ve všech ohledech propracovaná, postavy spolu krásně hrají, souzní, hlavní postava je sympatická (taky už máte dost těch alkoholických, protivných, lidsky nehotových mátoh, které se poslední dobou promenují mezi hlavními postavami současných knih? Někdy si vysloveně přeju, aby to s hlavními hrdiny nedopadlo dobře)., dějové linky na sebe navazují a stejně i popisy osobních životů a motivů hrdinů mají návaznost a nezahlcují čtenáře nedomyšlenými, nedopracovanými nebo zbytečnými poznámkami. Pěkně odvedená spisovatelská detektivní/detektivářská(?) práce.

jaromir2255
27.05.2020 4 z 5

Nakonec to byla vcelku zajímavá detektivka připomínající trochu trilogii z Ostrova Lewis. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se do toho dostal.

m_martina
25.05.2020 4 z 5

Kniha se mi dobře četla a děj se mi líbil.

terimila
02.03.2020 4 z 5

Slušně odvedená detektivkářská práce. Pěkně se to četlo/poslouchalo, nebylo to přeplácané postavami, ústřední postava Jenny je celkem sympatická. Super prostředí, Guernsey mi připomíná Mayovu sérii z Hebrid a ta je dokonalá. Kombinace odlehlýho místa, kde se všichni znají, žijí spolu a odolávají drsné přírodě, patrně detektivkám velice svědčí.
Pár věcí mi tam sice úplně nesedělo (nějak jsem se nedokázala vžít do motivace vraha - ten soucit k nešťastnejm krásnejm dívkám mi prostě nepřijde dost uvěřitelnej... versus to, že vrah vlastně neměl důvod chovat někomu z ostrova soucit - tak kde by se v něm najednou vzala tak silná rádoby pozitivní emoce? No a že by celé ty roky nikomu nepřišly ty opakované sebevraždy divné?)
... ale celek byl velice dobrej. Ty čtyři hvězdy dám, tři už by byly moc málo.

jarin58
03.01.2020 4 z 5

Dal bych plné hodnocení,ale konec byl takový uspěchaný,nedodělaný.Alespoň můj dojem.

smardice
16.12.2019 4 z 5

Krásně vykreslené prostředí legendami obestřeného ostrova Guernsey. Ano, je to jiné než severské detektivky, ale kniha se četla dobře, postavy jsou vykresleny uvěřitelně a těším se na další díl.

marvarid
10.12.2019 4 z 5

Napínavý detektivní příběh, řemeslně dobře zpracovaný a odvyprávěný. Žádné extatické básnické popisy nálad a prostředí, žádná detailní psychologie postav – to v tomhle žánru ani nemá co dělat. Takže jsem spokojená, dostala jsem, co jsem čekala a jízda vlakem na trase Praha – Vídeň mi dobře uběhla.

jan6775
29.11.2019 2 z 5

Kniha mi přišla ze začátku nezáživná ale potom děj upoutal .

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Vynikající detektivka z ostrova Guernsey. Ostrov, chladné podzimní počasí. Objevování dalších možných vražd spáchaných v minulosti, které byly považovány za sebevraždy. Anotace prozrazuje víc, nebudu napovídat.

Izu
14.09.2019 1 z 5

Jedna velká nuda .....

Kekik
16.07.2019 3 z 5

Lisa Bretelová to zachránila...
Přes 100 stran trvalo, než se v příběhu začalo něco dít, ale teprve s Lisou dostal příběh na zajímavosti, a pak jsem četla bez problémů.
Při čtení jsem se často přistihla, že myslím na něco jiného. Nějak jsem se na příběh nedokázala tolik soustředit. Byla to občas nuda. Také mi vadily časté chyby v textu a pravopisu. A ještě i to, že Jenny o svých rodičích přemýšlela jako o Charliem a Margaret místo táta a máma. To mi docela dost rušilo čtení. Zpočátku jsem se párkrát zarazila a přemýšlela, kdo je vlastně Charlie, než mi to došlo.
Jako tradičně hlavní hrdinové mají za sebou tragickou minulost, zvláště Jenny.

Malarkey
02.07.2019 4 z 5

Přirovnání například k Peterovi Mayovi je více než vhodné. Autorka v tomto spisovatelském debutu připravila příjemnou a atmosférickou detektivku, kterou položila do prostředí Normanských ostrovů, čímž mě donutila něco si o nich zjistit, podívat se na obrázky a říct si, že se jedná o další kout naší zeměkoule, který bych rád jednou zažil…a ještě k tomu udělala vyšetřující postavu z novinářky, která umně skrývá i nějaké ty svoje démony, takže na proces vyšetřování, jakožto čtenář, nahlížíte trošku jinak, než bývá obvyklé. Zbytek je v duchu klasické detektivky, která je místy možná až moc rozvláčná, ale krátkou kapitolou z minulosti to vždycky vyrovná a příjemně napíná až do závěrečných stránek. Ten byl možná buď moc krátký a nebo jsem ho zhltnul na posezení jak kopečkovou zmrzlinu. Za mě tedy spokojenost. Až vydavatelství Host vydá druhý díl, vůbec se na ně nebudu zlobit. Naopak

Simstr
05.06.2019 3 z 5

Kniha je čtivá ale za mě obsah "neurazí nenadchne". Pokud jste fanoušky Nesba, Keplerových nebo někoho podobného, budete asi zklamáni.

katka.oo
14.05.2019 4 z 5

Kniha se mi také líbila, souhlasím s předchozím komentářem mirka71. Pokračování si určitě přečtu.

mirka71
09.05.2019 5 z 5

Knížka nemá zrovna nejlepší hodnocení, ale abych pravdu řekla, nechápu proč. Nepřišla mi nudná, ani zdlouhavá, naopak. Není to detektivka v pravém slova smyslu, nepátrá detektiv, ale novinářka, navíc se jí všechno osobně týká. dějová linka minulost- současnost je hezky propojená. Mě se to prostě líbilo.

Lenka.Vílka
03.04.2019 1 z 5

Kniha nudná asi jako nedělní souhrn zpráv. Furt se jenom mele. Hlavní hrdinka (já jí tak beru, přestože jsou kapitoly rozdělené podle třech postav a ještě linka v minulosti) není vyšetřovatel, je novinářka. Našla mrvolu, a sama má nějakou bu bu minulost, kvůli které se vrátila tam, kde vyrostla. Možná jenom moc srovnávám s mojí poslední čtenou knihou. Tam se sice taky dost mlelo, ale je rozdíl mezi mletím k ději a nudným mletím. Měla jsem problém se začíst a nebyla jsem vtažená do děje.

Nejspíš mi nesedla kniha jako celek. Detektivní román? Já nevím. Něco mezi detektivním románem a psychologických románem s tím, že obojí je takové odfláknuté.

Jedna hvězda za linku minulosti (bez toho bych dala odpad). Jinak bych možná odložila na stránce sto, protože na sté straně ze tří set ví čtenář jenom to, jak se mrtvá jmenuje, a že si jich na ostrově už "šlo zaplavat", trochu víc. Což není výsledkem pátrání policie, ale novinářky. Od všeho prostě málo.

A ono rozdělení podle jmen postav, byť strašně módní si mohla auorka odpustit. Stejně je tam většinu času novinářka, ten policajt míň a ten mladej? Aha. Minulost je oddělená kurzívou. Kapitoly nejsou ultra krátké a nestřídají se podle jmen za sebou. Kdyby byly číslované, mělo by to stejný efekt. Vždycky víte, kdo je na řadě, poznáte to podle textu. To by se mělo používat jako berlička, pokud je krátký úsek kapitol napsán tak, že se tam třeba jméno ani nezmíní. Takhle to působí zbytečně. "A proč to tam máte? Protože proto!"

Knihu jsem přečetla za dvě hodiny jako kdyby to nebyla detektivka, ale nějaký to čtení pro holky. Je to prostě lehčí čtení, hluboké myšlenky nečekejte. Jestli na to máte náladu, asi se vám kniha bude líbit. Námět byl dobrý, prostředí super, jenom to zpracování špatné, nezáživné a strašně nudné. Viz druhý odstavec ohledně zpracování onoho námětu.

pavel6855
03.04.2019 2 z 5

Čistý průměr.. Není to špatně napsané, ale po přečtení máte pocit, že už jste to někde četli, viděli, slyšeli akorát trošku jinak.. Co se mi líbilo, je určitě prostředí ve kterém je kniha zasazená, ale je specifické a nemusí se líbit každému.. Pokud prahnete po detektivce ve které se dostanete i do mysli vraha, napadne mě například "Právo nálezce" kde to bylo zpracované více surově a realisticky než zde.. Každopádně neurazí, ale nenadchne.. Jakmile dočtete, nezůstane ve vás jiný pocit než "Hotovo"..

kokosek
22.03.2019 4 z 5

Slušně popsané prostředí, zajímavá zápletka a opět všichni něco skrývají. To je ve zkratce obsah celé knihy. Že je to nuda? No ani ne. Minimálně se člověk dozví, že i VB byla za války obsazena Němci (tedy jen někde) a že i Anglie má slunečné písčité pláže. Rozhodně tedy stojí za to tuhle autorku sledovat i dále.

novináři sérioví vrazi

Autorovy knížky