Tajemství faraonovy hrobky

Tajemství faraonovy hrobky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12990/tajemstvi-faraonovy-hrobky-12990.jpg 4 27 5

Příběh začíná r.586 před Kristem, kdy z Jeruzaléma prchá prorok Jeremiáš se svými bližními a odnáší s sebou Archu úmluvy. Přísahá však návrat i pomstu. O mnoho staletí později zkoumá americký archeolog záhadnou neporušenou hrobku, kde objeví nejen významné písemnosti, ale i dávné tajemství, které ho postaví před životní rozhodnutí. ... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Il faraone delle sabbie , 1998

Metroušek
04.12.2020 2 z 5

Takto opravdu ne. Stokrát omletá klišé, a ze všeho toho dobrodružství zívá tak akorát nuda.

Atrament
19.03.2020 2 z 5

Po knize jsem sáhl pouze na základě jejího jména, takže první kapitola, která se neodehrávala v Egyptě jak jsem bláhově čekal, mě docela zklamala. Nicméně vytrval jsem ve čtení a hned ve druhé kapitole děj poskočí o pár tisíc let dopředu a já si řekl 'Ahá, takže něco jako Indiana Jones, dobrá tedy' a četl jsem dál.

Bohužel, děj se unyle vleče odnikud nikam a je hodně předvídatelný i právě díky již zmiňované první kapitole, která se dá v kontextu knihy brát jako jeden obrovský spoiler. Protože ono Tajemství proklamované v názvu knihy, je pak již tajemstvím pouze pro hlavního hrdinu a čtenář tak pouze útrpně sleduje hrdinovy kroky vedoucí k objevení toho, co on už dávno ví, místo aby spolu s hrdinou teprve celé tajemství objevoval.

V samotném závěru knihy autor děkuje několika odborníkům, se kterými se při psaní knihy radil. Pomyslel jsem si, když už knihu konzultoval s odborníky, proč si nenašel aspoň jednoho počítačového, který by mu vysvětlil naprosté základy toho jak funguje email a počítače vůbec, aby se nemusel dopustit tak strašlivých počítačových faux pas, jakých se dopustil pokaždé, kdy došlo na nějaké to posílání emailů nebo hackovaní počítačů přes mobilní telefon...

Igor1311
16.06.2019 5 z 5

Veľmi som sa bál, že to po prvej kapitole skončí ako Sedmá hrobka. Našťastie nie. Prepojenie dávnej minulosti, archeológie a možného konfliktu arabsko-židovského sveta mi prišlo veľmi podarené. Nechýbalo ani napätie či poriadna dávka histórie. Veľmi sa mi páčilo.

jindrusa
03.02.2014 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce.

liskarysava
31.10.2013 3 z 5

Kniha mě moc nenadchla, děj nedokázal strhnout, příliš předvídatelné.

2000  88%Alexander Veľký - Dedič ríše
2002  86%Alexandr Veliký - Konec světa
2000  88%Alexandr Veliký - věštba Amónova
2002  73%Chiméra
2005  79%Tajemství faraonovy hrobky

Kniha Tajemství faraonovy hrobky je v