Tajemství dne D

Vylodění ve Francii a otevření druhé fronty. Konečná fáze fašistického Německa je nevyhnutelná.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101653/tajemstvi-dne-d-6nI-101653.jpg 4.313
Literatura světová, Literatura faktu, Válečné
Vydáno, Naše vojsko

Le secret du Jour J., 1964

Kniha Tajemství dne D

OdvaznyMladyMuz
28.11.2018

Mystifikace, hra na nervy, dvojití agenti, trojití agenti, do detailu promyšlené plány. To všechno a mnohem víc se skrývá v pozadí nejdůležitější operace 2. světové války. Operace Overlord a její Den D je plná otázek. Na mnohé z nich lze najít odpovědi právě v této knize.

francouz
11.11.2018

Toto je naprosto úchvatné se podívání pod pokličku jedné z největších operací druhé světové války.
To z jakou precizností se plánovala tato operace je opravdu neuvěřitelné, od druhu písku, přes kvalitu půdy, tak aby důležité zařízení, včetně tanků náhodou nazapadlo na pláži a nemohlo následně podporovat průnik do vnitrozemí.
Je to krásná ukázka jak tak velkou operaci bylo možno naplánovat, aniž by abwehr zjitil jakoukoli drobnost a byl se schopen na ní připravit.

Mahuleno
23.02.2017

Napínavé čtení o tom, co předcházelo invazi spojenců v červnu 1944. Co všechno se dělalo pro zmatení německé špionáže a utajení data a místa invaze. Někdy proto byli obětováni i spolupracovníci z např francouzského odboje. Kruté, ale sama válka je krutá...

Olšan
28.08.2016

Četl vydání z roku 1968. Překlad za padesát let značně zastaral. Je z něj příliš cítit francouzská syntax. Chtělo by to nový nebo aspoň revizi starého (například operace Otarie je Lvoun nebo Seelöwe, skotské landy jsou vřesoviště atd.).

woodward
22.11.2015

V osmé třídě, v roce 1968, nám z téhle knížky v hodinách dějepisu předčítala paní učitelka Drahošová. Pak přijely ruský tanky a paní učitelka odešla...

Bránolog
06.02.2012

Skvěle napsaná literatura faktu. Líčí boj britských špionů s německými tajnými službami i soupeření gestapa a abwehru.