Nejsem živá

Nejsem živá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408883/bmid_nejsem-ziva-XpB-408883.jpg 4 720 212

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Counter , 2018

Arsi007
25.11.2020

Nejsem živá se mi líbila ještě o trochu víc než první díl. Scéna popisující zběsilé vraždění v domě byla neskutečně strhující a děsivá. Právě ta syrovost a strohost autorčina psaní je něco, co je mi velmi sympatické. Text je tak bez zbytečných zaběhnutí se kamsi do říše ,,co by kdyby“ a stručně a svižně popisuje průběh vyšetřování i vnitřní svět samotné Jude. Ve čtení série budu určitě pokračovat.

IG: @hanybooks

Didi15
19.11.2020 4 z 5

Davam 4*,protože se knize nedala upřít ctivost a měla zajímavý příběh. Ale celkově mi to přišlo takové uspěchané, vraždy, vraždy a šup máme vraha, vrahy... O kterých jsme se nic pořádně nedozvěděli, dle mého nebyl řádně vyuzit potenciál příběhu.

Madlens
17.11.2020 5 z 5

Druhy díl za mě o něco lepší než první, který se mi ale taky líbil, hlavní hrdinové se mi dostali pod kůži, zápletka byla zajímavá a nepředvídatelná, musím se hned pustit do třetího dílu...

biki
09.11.2020 5 z 5

K prvnímu dílu jsem měla jisté výhrady, takže s četbou této knihy jsem hodně dlouho otálela. A pak jsem byla velmi příjemně překvapena, protože je o poznání lepší než úvodní díl. Detektivní zápletka je skutečně děsivá, hodná nejlepších mistrů žánru. Jude a Uriah se při pátrání dlouho nemohou opřít o žádná pořádná vodítka a motivy hrůzných činů po většinu času zůstávají skryté. Zákeřný padouch si pohrává s policií i svými příznivci, takže jsem se v případě některých osob neubránila otázce - pachatel či další oběť?
Kromě detektivního příběhu však kniha sleduje také další Judin boj s vlastními démony, ne vždy úplně úspěšný. Elliotova linka mi zpočátku připadala trochu zbytečná, závěrečné odhalení ji však zcela ospravedlnilo. Tentokrát s hodnocením neváhám - za 5*.

Janaves
07.11.2020 5 z 5

Včera jsme dočetla první díl,dnes druhý. Skvělé. Mám i třetí díl, asi se do něj hned pustím. Jen nevim,co budu číst potom. Knihovny zavřené a já už nemám nic v zásobě...

Ira13
26.10.2020 5 z 5

Přečteno až po 2 části, ale stejně jsem byla napnutá až do konce. Přečteno rychle. Parádní čtení.

dezorientovana
24.10.2020 3 z 5

Druhý díl série detektivek mě opět ničím nepřekvapil. Celkově mi druhý díl přijde stylově stejný, jako díl první. Za mě je kniha občas překombinovaná, občas nedotažená zase nedotažená. Jude a Uriáš opět mimo vyšetřování řeší své soukromé životy, opět popsáno jen zlehka. Bohužel po dvou týdnech od přečtení si ani pořádně nedokážu vybavit zápletku. Po třetím dílu jsem ale opět šáhla.

ivzu77
24.10.2020 4 z 5

Za mne další povedený příběh detektivní komisařky Judy Fontainové. Ji a kolegu Uriaha jsem si velmi oblíbila. Knihy mají napětí, dej jede a krátké kapitoly dle mého dodávají dramatičnosti.

Jenny46
20.10.2020 4 z 5

Super děj vtáhne čtenáře a musí pokračovat napětí se stupňuje, doporučuji

tulip131
19.10.2020 4 z 5

Opět dobrá zápletka a ještě zajímavější konec, hned se vrhnu na další díl, zajímá mě jak to bude dál. Prohloubení vztahu mezi Judy a jejím nadřízeným bylo příjemné spestřeni. Soused, který není jen tak obyčejný soused a rafinovanost s kočkami.

kob
14.10.2020 4 z 5

Na další díl série s Jude Fontaine jsem se těšila - a nezklamal. Připravte se však, že je snad ještě zvrácenější než ten první.
... a už jsem si koupila třetí :)

ivusse
13.10.2020 3 z 5

Není to špatné, ale znám lepší...

rodak
13.10.2020 4 z 5

Než příběh samotný, mě více bavilo vracení se k prvnímu dílu a životu Jude. Ale čte se to velmi dobře a třetí díl už čeká na mém nočním stolku.

Mudry
08.10.2020 4 z 5

Až na pár detailů ( pomalejší rozjezd - zbytečně zrychlený konec ) jsem zase spokojená a chystám se na třetí díl . Carter, Nesbo ani Hayder to sice není, ale rozhodně stojí za přečtení.

Mentolka78
08.10.2020 3 z 5

První díl mě nadchnul, druhý jsem si přečetla, ale... Nevím, jestli jsem byla víc v očekávání další strhující knihy. Každopádně knížka dobrá, ale úplně urvaná jsem z ní nebyla tak jako z prvního dílu. Nevím, zda si přečtu i třetí a jestli se tím kapitola 2 životů detektivů i nějak posune a uzavře.
U závěru souhlasím se Svabik. Závěr byl bum bác a konec. Rychlý.

Nisshoku
05.10.2020 5 z 5

Z nejakého dôvodu sa mi druhý diel páčil o trošku viac ako ten prvý ^^

LilianaFalcon
02.10.2020 5 z 5

Wau. Rozhodně lepší než první díle, který působil roztříštěně.
Tohle bylo napínavé, zvrácené a přitom vážně dobré. Těším se na další pokračování.

Svabik
29.09.2020 4 z 5

Na druhý díl jsem se těšila, možná až moc, nejspíš jsem tak čekala od ní víc. Ne, že by byla špatná, skvěle se čte, žádné zbytečné protahování. I když to rychle odhalení vraha mohlo být o chlup delší. Prostě najednou z ničeho nic se tam objeví a bum je konec. Žádný překvapení. Tím asi závěrečný dojem pro me menší nez u dilu prvního.

Blanka29
17.09.2020 3 z 5

Druhý díl byl více propracovanější než první a také napínavější. Škoda jen, že opět jsme se moc o Jude nedozvěděli, a případy vražd nebyly pro mě víc rozvedené, proč to vlastně dělali. Přece nemohli mít jen důvod, který uvedli. Určitě si ale knihu znovu někdy opět přečtu :)

Atak
15.09.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování a závěr který navodí spoustu otázek.