Nejsem živá

Nejsem živá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408883/bmid_nejsem-ziva-XpB-408883.jpg 4 719 212

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Counter , 2018

Dela111
12.02.2022 4 z 5

Tato série má tak zajímavou hlavní postavu, že ať už si ji oblíbíte nebo ne, dělá četbu každopádně zvláštní a chytlavou.
Děj má v sobě prvky detektivky i thrilleru, příběh dějově upoutá a je tu i přiměřeně napětí. Bohužel to trochu kazí závěr, tady se autorce rozhodně nedá vytýkat, že zbytečně zachází do detailů. Naopak je celé rozuzlení a vysvětlení motivu uspěchané a neuspokojivé, tady něco chybělo.
I přes výtky hodnotím asi na 70 % a hvězdičky zaokrouhluji nahoru, mimo ten závěr mě to bavilo.

twiggynka
08.02.2022 5 z 5

I druhý díl byl povedený, napínavý a čtivý. Těším se na další knihu :)

nina3905
29.12.2021 5 z 5

Druhý diel bol napínavý, pútavý a od knihy ste sa nevedeli odtrhnúť. Neviem, či by som mala odvahu vracať sa na miesto, kde som trpela, preto ma zaujímalo, čo k tomu vedie hlavnú hrdinku.

jarmila7388
03.12.2021 5 z 5

Tenhle druhý dîl mě zaujal vìc propletený ďej z její minulosti rodinou a novým parťákem. Dobré psycho. Už se těším na další díl.Jak si poradì z dalším případem.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Opět super, knížka nezklamala. Byla napínavá, čtivá, pomalu ji nelze odložit. Doporučuji a jdu na další díl :-)

Kudík
06.11.2021 4 z 5

Asi půjdu proti většině, ale první díl se mi zdál o chlup lepší. Zde sice bylo dostatečné množství dosti brutálních vražd, ale také i matoucích věcí. Kdybych např. o den dřív nečetla první díl, tak mohu snadno uvěřit Jude, že zabila svého bratra Adama, ale technicky to byla sebeobrana a zastřelil jej Uriah. Každopádně sorta pachatelů byla tedy řádně narušená partička. Fibonacciho posloupnost byla zajímavým "oživením" vražedné zápletky. Stále jsem čekala, co se přesně vyloupne z Elliota a asi ani nejsem moc překvapená, ale o to víc se těším na další díl.

čef
22.10.2021 4 z 5

Uvěřitelný příběh to jistě příliš není, popisovaná performance je už hodně za čarou. Rovněž povaha psychicky mrtvé hrdinky není moc přesvědčivě podána. Také se mi zdá, že asi tak dva pachatele nechala autorka bez vysvětlení kamsi zmizet. Jinak však příběh dokáže upoutat, možná právě pro tyto nedokonalosti.

helkol
02.09.2021 5 z 5

Zase skvělý, čtivý příběh. Doporučuji a jdu na další knihu od autorky.

novina
02.08.2021 5 z 5

Opět jsem četla jedním dechem. Jude je mi sympatická a od příběhu se nelze odtrhnout.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Perfektní čtení!

Adél784
22.07.2021 4 z 5

Skvělá série s detektivkou Jude, která by se mohla líbit čtenářům Angely Marsons:)

LussyP
18.07.2021 5 z 5

4,5/5

DOPORUČUJI ČÍST SÉRII OPRAVDU POSTUPNĚ.

Další díl s Jude, která mi přirostla k srdci, možná, že tenhle díl byl ještě lepší než ten předchozí. Líbí se mi, že když knihu dočtete, nezůstanou žádné otázky. Motiv i provedení byly zajímavé.

Allla9
09.07.2021 5 z 5

I druhý díl si zaslouží plný počet hvězdiček.

Kekik
03.07.2021 5 z 5

Sympatické postavy, které mě zaujaly už v prvním díle. Líbí se mi, že vyšetřovatelé jsou lidé z masa a kostí. I díky skvělé velitelce Ortegové, která se stará o blaho svých detektivů, jsou pro mě postavy reálnější.

Od prvního dílu je znát, že vyšetřování je zde spíše jen okrajové. Autorka se zmíní, že při poradě spolu probrali různé linky vyšetřování. Jaké to jsou, to už ale nevíme. Občas za někým vyrazí a vyslechnou ho, a to je tak asi vše. Ale není to na škodu. V příběhu je tak prostor pro soukromí hlavních postav. Přesněji pro jejich démony, které jsou hlavní součástí všech detektivů, ať už v knize či ve filmu.

Na další díl se těším.

renne
18.06.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice oceňuji krátké kapitoly. Děj má spád, jsou zde zvraty, které čtenáře neustále udržují v pozoru. Těším se na další díl.

biairicia
09.06.2021 3 z 5

Za mě slabší než první díl. Začátek byl slabší, pak se to více rozjelo. Zápletka nebo motiv byl takový zvláštní, až se trochu ztratil a tím i kniha ztrácí trochu na hodnocení.

TeaPeter
22.05.2021 5 z 5

Vynikající pokračování série. Opět děj plný událostí a zvratů. Když se poprvé objevila zmínka o matematické posloupnosti, tak jsem si zlehka poklepal na čelo, protože jsem si říkal, že to by vedlo k počtu mrtvol, který spíš patří do Žhavých výstřelů. Ale autorka mě vyvedla rychle z omylu. Pachatelé to vzali s matematickou přesností a až puntičkářskou důsledností. Zaskočil mě úplný závěr. Doufám, že k tomu měla autorka opravdu důvod, protože jinak by to byl kýč jak bič. Ale stejně si kniha plný počet hvězdiček zaslouží.

efka.saf
12.05.2021 4 z 5

I druhý díl této série je velmi povedený a našlapaný. Hlavní vyšetřovatelé mě baví a způsob, jakým se Jude vyrovnává se svým "novým" životem v běžném světě, mě zajímá a sleduji ho mnohdy s mrazením v zádech. Co se týče zápletky, no potěš :). Srdce milovníka mrtvol jistě zaplesá, protože tady bylo tolik mrtvých, že jsem na konci to finální číslo vlastně ani nevěděla :). Jinými slovy, autorka se s tím nepárala a svým postavám pěkně zatopila. Závěr mě bavil a musím uznat, že byl povedený (i když stejně jako v prvním díle trošku zrychlený) a jsem velmi zvědavá na vývoj vztahů v díle třetím. Autorce třikrát nazdar!

šipek
06.05.2021 4 z 5

Velice dobrá detektivka, ale o trošku horší jako první díl. Opravdu je lepší číst knihy postupně což se mě nepodařilo. Jednu hvězdičku jsem ubral za pomalejší začátek a slabší motiv. Jinak se moc těším na třetí díl této série a doufám, že nebude poslední.

Dáma s hrnstjm
26.04.2021 3 z 5

Za mě průměrné, inspirované ledasčím ze světa krimi, z celé trilogie se mi tento díl líbil nejméně. Přiznávám, že detektivka Jude mi k srdci nepřirostla a její kolega také ne. Ty charaktery jsou napsané takovým způsobem, že jim prostě nevěřím... chování, jednání, vystupování. Děj příběhu se snaží být maximálně šokující, ale nějak to na mě nefungovalo. Konec mi přišel uspěchaný, pořád nic, najednou vyřešeno.