Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 645 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

alzbeta4340
alzbeta4340
18.10.2020 5 z 5

Třetí příběh Jude Fontaineové je docela zamotaný, ale čte se velmi dobře. Zločiny jsou jako vždy děsivé, naštěstí nejsou vylíčeny do podrobností. Osobně se mi líbilo využití studeného, mrazivého počasí, které hrálo výraznou roli.
Kniha má moc pěknou obálku.

rodak
rodak
14.10.2020 5 z 5

Odpouštím autorce trošku přehnané akční finále. Ale série tři knih stála za to. Doufám tedy že se dočkáme pokračování.

Adél784
Adél784
12.10.2020 5 z 5

Bylo to mrazivé, děsivé a drsné.
Přesto si myslím, že je tato kniha z těch tří nejlepší. Mohlo tam být méně mrtvol. Je to neuvěřitelně děsivý příběh, u kterého jsem ráda, že je fikce...
4,5/5
Doporučuji.

Mudry
Mudry
12.10.2020 5 z 5

Za mě vůbec nejlepší díl série.

Gabusza
Gabusza
07.10.2020 3 z 5

Začátek byl trochu nudný, ale pak jsem se do knihy začetla, bylo to napínavé.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
06.10.2020 5 z 5

Ani napotřetí mě nezklamala. Opět to bylo napínavé a perfektně zamotané.

WaN635
WaN635
03.10.2020 5 z 5

Od první chvíle, kdy jsem začala tuto sérii číst, jsem Jude obdivovala. Je to jedna z nejlépe popsaných ženských hrdinek a to mám načteno spoustu a spoustu knih.
Líbí se mi Judiina postupná proměna, její příběh a opětovné nastartování lidských citů.
Mám pocit, že každou knihou se zvyšuje kvalita příběhu, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
Doufám, že se s Jude ještě setkání, že to nebyl její poslední příběh.

certik003
certik003
02.10.2020 5 z 5

Další pokračování série je opět čtivé, napínavé, s neotřelou zápletkou. Líbí se mi, že se Jude vyvíjí a začíná tát, jenom doufám, že s dalšími a dalšími nalezenými příbuznými autorka skončí, nebo alespoň v příštím díle si dá od tohoto tématu pauzu. Teda já opravdu hodně doufám, že bude další díl.

maje
maje
30.09.2020 5 z 5

celá série je top

petula22
petula22
26.09.2020 5 z 5

Parádní čtení, napínavé, skvěle napsané. Všechny tři dily byly top. Mohu jedině doporučit!

ctenarkaEva
ctenarkaEva
22.09.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Mrazivý příběh plný ledu (a to nejen toho venku v přírodě). Doporučuji číst tuto sérii od začátku. Doufám, že autorka vydá ještě další knihy.

cirruska
cirruska
21.09.2020 4 z 5

Za pár dní přečteny všechny tři díly, bohužel ke škodě jich víc není. Charakterní hlavní postavy, kdy se oba vyšetřovatelé potýkají jak s krutým zločinem, tak i s netradiční minulostí a drsnou přítomností. Velké plus za důmyslnou linii, která prochází celou sérií. Nejvíce se mi líbila první část, kdy se to převážně točilo kolem Jude. Další díly se stupňovala akčnost a neztrácelo se na zajímavosti. V této posledním knize Jude dostane schopnosti superženy, kterou jen tak něco nezabije, ale díky žánru a napětí se to dá odpustit.

Atak
Atak
20.09.2020 5 z 5

Fantasticky napsáno jako předchozí dvě knihy.

kikies
kikies
17.09.2020 5 z 5

Také se přikláním k názoru, že třetí díl byl nejlepší. Přináší spoustu novinek, opět se dozvíme něco nového o Jude a přitom nejsme ochuzení o vyšetřování zapeklitého a ještě k tomu starého případu. Chvílemi mi Jude přišla opět až podezřele nesmrtelná, ale ve finále mi to ani tak nevadí, stejně jsem jí držela pěsti! :D Doufám, že se dočkáme pokračování.

Blanka29
Blanka29
17.09.2020 4 z 5

Třetí díl byl nejlepší :) Vesměs všechny tři knihy mají nějakou spojitost s Jude a její rodinou. Ke konci to bylo hodně napínavé, i nějaká slzička ukápla, když jsem nevěděla, co se děje s chlapcem :) Snad se dočkáme pokračování :)

Jana65
Jana65
16.09.2020 5 z 5

Přečteno a stejně jako předchozí dva díly perfektní čtení. Jen doufám, že to není poslední díl a že autorka bude v této sérii pokračovat.

Vikos
Vikos
16.09.2020 5 z 5

Skvělé! Anne Frasier je naprosto skvělá autorka!

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
12.09.2020 5 z 5

Skvělé! Celá série je skvělá. Rozhodně je třeba číst díly postupně. Málo kdy se vidí série, která si nastavenou laťku drží ve všch dílech. Rozhodně doporučuji. Pokud je to poslední díl, je to veliká škoda. Moc bych si přál další díly!

Danago
Danago
08.09.2020 5 z 5

Za mě opět skvělé. Jestli je to poslední díl, tak mě to moc mrzí. Jude i Uriah by si zasloužili další pokračování

RADOST
RADOST
07.09.2020 5 z 5

Tento díl je především o bezcitnosti. O tom, jak se projevuje, jak je vnímána okolím i jejími nositeli. O hranicích. O ospravedlňování. O tom, kdo skutečně je z ledu a kdo jen tak vypadá. Velmi napínavé, čtivé.