Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 645 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

kolacky
27.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Vynikající série. Jenom nedokážu pochopit, jak může žena dokázat obchodovat s dětmi... to už ani není člověk. Chlapci jsem moc držela palce a asi od půlky jsem tušila, že budou příbuzní.

Holly.W
27.11.2021 5 z 5

Perfektní detektivka odehrávající se v drsné mrazivé Minnesotě. Tak to mám ráda, mrazivé počasí se k tomuto tipu čtiva hodí. Chytlavý děj a čím dál sympatičtější duo Jude a Uriah. Těším se na pokračování.

VeronikaAug
26.11.2021 4 z 5

Přečetla jsem první a pak až třetí díl, u toho třetího jsem už věděla, co očekávat a opravdu. Celá knížka je skvělá, příběh je velmi smutný, ale nápaditý! Velice dobře vykresleny. Vše celkem dává smysl. Konec je lehce překombinovaný, což bylo i v prvním díle, jakoby autorka moc tlačila na pilu v tom, aby opravdu co nejvíce věci měly nějakou souvislost. Konec ani jednoho z dílů nebyl úplně překvapivý. Mě se to každopádně líbilo a můžu vřele doporučit, bylo to napínavé a bylo mi smutno.

ivusse
14.11.2021 5 z 5

Perfektní. Četla jsem jedním dechem a narážela na zvraty, které čtenáře překvapí.

Kudík
07.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Bez ohledu na obsah se kniha četla dobře, jen mi bylo hrozně líto postav jako Shaun Ford/Alan Reed, čím si prošel, a to hlavně zásluhou své... nazývat jí tak ani nemůžu a dále poslední myšlenky Jenny Hillové, ať už na své dvě kočky, anebo na vysněný život. Ohledně "Chlapce" (možná jménem Ira) jsem si o jeho původu, a to díky vzpomínkám Bab, byla celkem jistá, takže zde se překvapení nekonalo. U Phillipa Schillinga jsem si od prvního dílu říkala, že už je toho moc, ale co díl, to "vzpomínka".
Nevím, zda se jedná o závěr trilogie, anebo autorka časem ještě nějaký díl sepíše. Série je plná napětí, adrenalinu, zla v různých podobách, ale i naděje, hlavně v podání ústředního sympatického detektivního dua v podání Jude a Uriaha.

Arwen777
24.10.2021 5 z 5

Třetí díl považuji jednoznačně za nejlepší. Sice už mu chybí originalita prvního dílu, ale je nahrazena skvělým příběhem, dobrým rozvržením tempa a napětí, výborným akčním závěrem a rozvíjejícími se vztahy hlavních hrdinů.
Příběh se mi moc líbil, ač jsem měla obavy z tématu, přeci jen jak se jedná o děti, jsme my ženy útlocitné. Ale i když je to těžké téma, autorka se ho zhostila bez zbytečně popisovaných krutostí nebo libování si v násilných scénách.
Přiznávám, že některé situace vypadají spíše jako dílo náhody, ale přesto je to pro mě nadprůměrný thriller, který jsem přečetla jedním dechem. Nepodařilo se mi dohledat, jestli spisovatelka chystá další pokračování, zato jsem zjistila, že napsala spoustu jiných knih. Tak doufám, že nám i u nás vydají alespoň nějaké.
Doporučuji, ale rozhodně začněte sérii od prvního dílu, bez dodržení pořadí nebude spousta věcí dávat smysl.

martina2540
09.10.2021 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá, konec mě překvapil. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.

zdendula31
23.09.2021 5 z 5

Skvělá série,skvěle napsané.

jana8352
12.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila

Ossinky
08.09.2021 5 z 5

Netušila jsem co mám čekat a první třetinu jsem zhltla v čekárně u lékaře. Říkala jsem si "hmm nic moc" ale pak se to rozjelo a autorka nabídla jedno překvapení za druhým. Za mě můj šálek kávy, moc se mi líbilo a doporučuji.

axspevak
07.09.2021 3 z 5

Namet byl super,ale konec byl tak nejak nasilne prekombinovany,aby vsechno souviselo se vsim,nebylo to moc uveritelne.Cetla jsem lepsi knihy.

ninano
22.08.2021 4 z 5

Kniha se četla moc hezky, určitě si autorku ještě vyhledám, ale přece jen mi to přišlo chvílemi dost za hranicí uvěřitelnosti.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Další super pokračování.

Crimble
25.07.2021 3 z 5

Trošku překombinované, často málo uvěřitelné (na to už jsem ale v thrillerech tohoto typu uvykl). První půlka knihy se dost vleče, než to pak klasicky dostane spád. Celkově fakt průměr.

Allla9
21.07.2021 5 z 5

Opět perfektní čtení.

renne
15.07.2021 5 z 5

Perfektní a čtivá detektivka. Celá série je skvělá. Rozhodně doporučuji k přečtení. Krátké kapitoly jsou za mě rozhodně plusem. Napínavé čtení. Uvítala bych další pokračování.

Kekik
15.07.2021 5 z 5

Výborný díl z výborné série.

Třetí díl s detektivkou Jude Fontaine se mi líbil nejvíce, ale všechny díly jsou skvělé. Doporučuji k přečtení a rozhodně doporučuji číst je postupně. Hlavní postavy se vyvíjejí a objevují se nové souvislosti z předešlých dílů.
Autorku si dávám do oblíbených a netrpělivě vyhlížím další díl.

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Opět skvělý a velmi čtivý díl. Jude a Uriaha jsem si oblíbila a doufám, že se dočkáme dalších pokračování, nejen kvůli napínavým příběhům, ale také kvůli úžasným obálkám! Nezbývá, než se těšit.

Nissi
29.06.2021 5 z 5

Opravdu poslední díl??? To je škoda, zajímalo by mě jak dopadnou vztahy všech představitelů hlavních i vedlejších roli, které nám byly představeny. Každopádně, za mě velice povedená trilogie. Toto poslední téma, obchod s dětmi, vraždy dětí je velmi silné, kord pro mě, matku od dvou dětí.

Stanas513
13.06.2021 5 z 5

Hodně emotivní čtení, hlavně mě tam ničila představa obchodu s dětmi, ale bohužel se to asi děje stále. Děti se ztrácejí a nikdo o nich neví. Jude jako detektiv je vynikající. Bude ještě další díl?