Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

lucakuca
18.10.2020 5 z 5

Co o tyhle knížce mám napsat? No asi, že je božíiiii, ne? :-) Detektivka dokonce od konce. Kde všechny detektivky končí (žili šťastně až navěky), tak tahle tam začíná (Opravdu šťastně? Až navěky?) Je to jiné, tudíž perfektní!

vera4669
15.10.2020 3 z 5

Ze začátku smíšené pocity, zda ve čtení pokračovat, nakonec jsem vydržela a určitě nelituju, na prvotinu slušné a uvidíme co ukáže další díl ;)

Nisshoku
05.10.2020 4 z 5

Sľubný začiatok zaujímavej série Jude Fontaine, veľmi zaujímavá kniha a teším sa na ďalšie ^^

Eleanor-ka
03.10.2020 4 z 5

Zpočátku jsem nevěděla, co si o knize popravdě myslet. Všechno se zdálo tak přeefektované, hlavní hrdinka měla působit nevěrohodně. Skoro celou dobu se nic moc nedělo, nikdo neřešil, co za tím může být a na Jude nikdo pořádně nebral zřetel, protože byla podle ostatních psychicky mimo. Na detektivku byla kniha docela tenoučká a tak jsem si říkala, že už mě nemá čím překvapit. Ale ke konci jsem se nedokázala odtrhnout. I když upřímně, celou dobu čtenář tuší, kdo by za tím mohl stát. Vypětí na konci bylo fajn, ale moc mě odhalení pachatele nepřekvapilo.

Uvidime, co přinese další díl. Určitě se do něj pustím.

ivusse
01.10.2020 4 z 5

Trošku překombinovaná se mi zdá, ale čte se dobře. Fajn kniha.

zdenek118
29.09.2020 5 z 5

Poutavý triller od samého začátku. Kniha se mi dobře četla a udržela mě v napětí až do samotného závěru. Trochu smutné rozuzlení příběhu ukazuje, k jakým nechutnostem může docházet i v rámci jedné rodiny, v tomto případě v rodině unesené a týrané policejní vyšetřovatelky Jude.
Dle mého názoru povedená kniha, čtivá i s přihlédnutím k poměrně krátkým kapitolám na sebe plynule navazujícím. Doporučuji ji k přečtení dalším čtenářům detektivních příběhů. Hodnotím 5*

kob
29.09.2020 4 z 5

Bavila mě, už si chystám další díl.

ivzu77
28.09.2020 4 z 5

Za mne další slibná detektivní série. JUDY jsme si oblíbila, fandila jsme ji a jejím instinktům. Měla těžký život, ale návrat a odhalení pravdy byl ještě těžší.... Těším se na další díly.

RikaFerrova
17.09.2020

Přečteno během tří dnů (což je na mě celkem rychlé). Jestli si užíváte citovost, sebezpyt a řečnické otázky - do toho: skvělá kniha. Pokud jste zarputilí kriminalisté a forenzní analytici (a nechcete vyzkoušet jiné spektrum) dejte raději přednost něčemu jinému.

Bavilo mě to, tento styl jsem potřebovala. Rychlá oddychovka se zajímavým příběhem a kapkou vkusného humoru. Další knihu si určitě přečtu.

LilianaFalcon
17.09.2020 5 z 5

Doopravdy mě to bavilo. Nazvala bych to takovým komerčním dobře čtivým thrillerem.

Jana65
11.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla svižné tempo, jedině co mě zklamalo, že jsem celkem rychle odhalila vraha. Ale už mám připravený druhý díl, tak jsem zvědavá jak se bude hlavní hrdinka potýkat se svým životem.

Mudry
09.09.2020 4 z 5

Určitě jsem četla lepší detektivky, na druhou stranu nemám co vytknout. Mělo to spád bez zbytečných omáček ,děj poutavý a čtivý, napětí také nechybělo. Nemohu souhlasit s komentářem níže .... "Náhledy do únosu " rozhodně měly pro daný příběh význam , stejně jako bylo jasné, že se nejedná o Jude.

Atak
08.09.2020 5 z 5

Poutavě napsáno.

Blanka29
27.08.2020 3 z 5

Kniha má pojednávat o policistce Jude, která přežila únos a následné věznění, ale bohužel jsme se o ní moc nedozvěděli. Ze začátku jsem si myslela, že náhledy do únosu jsou její, ale později jsem pochopila, že se jedná o jinou oběť, která vesměs neměla pro daný příběh význam. Příběh, který by mě zajímal byl spíše o Jude, aby ji mohl čtenář pochopit a případně s ní sympatizovat. Jediný náhled byl, když vzpomínala na své dětství a smrt matky, ale bohužel ji pak vykreslovali jako psychicky narušenou, což moc na sympatičnosti nepřidá...
Nebylo to špatné, ale prostě mám ráda knihy, kdy se můžu s hlavní postavou nějak "spojit". Takhle to bylo takové obyčejné, neosobní....Uvidíme u dalšího dílu, jestli se tam o ní něco víc dozvíme.....

bosorka
25.08.2020 3 z 5

Asi jsem čekala trošku víc. Protože zápletka je velmi nosná, policistka, které se podaří po 3 letech utéct od únosce a zjišťuje, jak těžce se bude zařazovat opět do života a že je z ní po prožitém traumatu vlastně úplně někdo jiný. Myslela jsem, že bude ještě víc vypíchnutá její psychika, více se rozehraje problematika Stockholmského syndromu.
U samotné knihy mi chyběl propracovanější jazyk, některé informace mi přišly nadbytečné (některé zbytečné popisy) a některé zásadní zase chyběly, nebo byly velmi zkratkovité. Vlastně jsme se toho spoustu nedozvěděli a možná bude leccos vysvětleno v dalších dílech série. Asi si je časem i přečtu, Jude i Uraiah mě vcelku zajímají. A pevně doufám, že mi autorka leccos ještě ujasní. 3 a půl.

Capkomi
20.08.2020 3 z 5

Za mě bohužel průměrná detektivka, místy mi přišla překombinovaná. Nicméně další díly mám koupené a těším se na ně. Příjemná oddychovka.

Calibra
18.08.2020 4 z 5

Začátek moc dobrý, pak se tempo zvolnilo, ale velmi dobře a lehce napsaný. Jsem velmi zvědavá, co dokáže nabídnout druhy díl, když se zde všechno důležité vyřešilo.

clarkens
17.08.2020 5 z 5

Velmi poutavé čtení, nešlo se odtrhnout, překvapivý závěr - a i když některé pasáže byly trochu přitažené, knížka se mi velmi líbila - těším se na další díly!

ddkk
17.08.2020 2 z 5

Bohužel, půjdu proti většině, protože mne kniha zklamala. Výborný a neotřelý nápad (unesená, týraná a zachráněná policistka) se autorce vymknul. Jakoby to byla její první kniha - a to tedy určitě není.

Obsahově nedotažené, spousta nahozených linek zůstala úplně nevysvětlených a opuštěných (nechci prozrazovat děj, ale třeba kdo a proč Jude vlastně unesl? kdo byl ten tyran? proč se víc nepracuje s její nabytou schopností vnímat vůně a pachy ...), nelogičnosti děje (jakoby si Jude po její záchraně vlastně nikdo nevšímal, včetně policie!...), podivná stylistika (možná se na ní podepsal i překlad?), postavy bez hlubšího vykreslení, atd. Odbytá, rychle nahozená práce. Bez napětí a spádu.

Kniha, kterou v USA ověnčila řada cen, pro mne jen za dva, a to jen pro ten dobrý nápad.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

4,5 hvězdičky.

Velmi čtivá oddechovka, mít více času, přečtu ji za jedno odpoledne. Oba detektivové sympatičtí, každý má nějaké své chmury, přesto, že jsem velmi brzy věděla, kdo zatím stojí, kniha mě bavila a těším se na druhý díl.