Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

Dumicek
25.12.2018 4 z 5

Kniha mě chytla až tak okolo 100 stránky, ale pak mě opravdu nepustila. Má spád, děj pak pěkně utíká, čte se s naprostou lehkostí. Hlavní hrdinka Jude prožila opravdu nehezké roky, které na ní zanechali stopy, jak záporně, tak by se dalo říct i kladné..Detektiv Ashby se mi taky zamlouval a jako pár k Jude se mi hodil...řešíme tu psychické problémy spojené s dlouholetým vězněním a následným návratem do normálního života, který pro takovéto lidi musí být ohromně těžký. S knihou jsem po počátečním rozpaku nakonec mile překvapena a pokud bude pokračování, tak se nebudu bránit si ho přečíst :)

bafuskyBaf
20.12.2018 5 z 5

Vážně skvělá kniha. Vtáhla mě do děje. Vyšetřovatelka měla grády.

kikies
16.12.2018 4 z 5

Zajímavé, originální a napínavé. Není to dokonalé, vytknout a zlepšit by se dala řada drobností, ale jako celek to hodnotím veskrze pozitivně. V obrovském množství detektivek se autorce podařilo vyniknout. Další díl si ráda přečtu.

PetK
13.12.2018 3 z 5

Docela originální výchozí situace a styl, který se dobře čte. Jinak ale v rámci žánru nic, co by nějak extra vyčuhovalo nad průměr. Možná je to i tím, že jsem se na ni docela hodně těšila, když jsem vycházela z recenzí. Vlastně tomu není co vytknout, ale... Ale. Je holt trochu peklo mít v jednom žánru dost načteno. :-)

biki
09.12.2018 4 z 5

Tak určitě ... nebylo to úplně špatné. První zhruba dvě třetiny se mi moc líbily: únik Jude ze zajetí, její snaha o návrat k předchozímu životu i k práci, pokus o obnovení starých a navazování nových kontaktů, a také samozřejmě boj s psychickými problémy. Atmosféra jejího bydliště včetně osoby domácího, kočka na střeše ... to prostě nemělo chybu. Sice se domnívám, že ve skutečnosti by asi byl její návrat do života delší a obtížnější, ale jak už jsem někde psala, je to přece jen fikce. Také stupňování napětí při novém pátrání, které okolí nebere moc vážně, a snaha o odstavení Jude ... furt dobré. Jenže závěr se mi zdá značně přehnaný, překombinovaný a až, nenapadá mi vhodnější slovo, dryáčnický. Takže slabší 4*. Pokud vyjde pokračování, dám ještě autorce šanci.

jasmína
05.12.2018 5 z 5

Kniha se mi sice dobře četla, ale nic ve mně nezanechala...

Havrnka
04.12.2018

Pro mne kniha čtivá, napínavá. Doporučuji k přečtení

Teresita
03.12.2018 4 z 5

Tohle vypadá na nadějnou sérii! Kniha mě nenudila, byla napínavá od začátku do konce.

Deny95
01.12.2018 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity...Asi nejvíce mě zaujal začátek a konec, tu hlavní část jsem četla jen proto, že jsem byla zvědavá na konec.

katka.oo
30.11.2018 3 z 5

Dle komentářů jsem od knihy čekala mnohem víc, více vyšetřování, které tak nějak na konci jen vyústilo, aby se neřeklo. Pro mě je bohužel jen 3/4 knihy diskuzí o tom jak je na tom hrdinka psychicky po únosu a jestli se hodí nebo nehodí do práce.

ZuK1
16.11.2018 4 z 5

Ačkoliv knihy, ve kterých jsou řešené případy únosů, týrání a dlouhodobého věznění někde v tmavých sklepích moc vyhledávám, musím přiznat, že tuto knihu jsem přečetla za dva dny a měla jsem problém se od ní odtrhnout.

Agatha84
15.11.2018 1 z 5

Tak tentokrát se v hodnocení se všemi ostatními rozcházím. Dle mého soudu nezměrná slátanina, plytkost a povrchnost. Snaha autorky o vykreslení psychologie hlavní postavy byla sice patrná, nicméně nepřesvědčila mne ani v nejmenším. O zbytku postav ani nemluvě. Klouže se pouze po povrchu, občas se tam objeví nějaká zohavená mrtvola pro vytvoření "wau efektu", a to je celé.
Škoda peněz.

Carolxc
11.11.2018 4 z 5

Zaujali mě hlavní postavy, jak Jude, tak její kolega. Knížka mě po celou dobu bavila a kdybych měla více času, přečetla bych ji nejspíše na jeden zátah. Přesto ve mě nezanechala úplně takový dojem, abych dala plné hodnocení.
I tak jsem velmi spokojená a vzala bych jí do ruky ještě jednou.

Desiree
08.11.2018 5 z 5

Tak tohle bylo vážně nečekané! Příběh mě dostal od první stránky a naprosto pohltil. Nikdy jsem nad žádnou knihou tak nepřemýšlela jako nad Nejsem mrtvá. Už jen ten pocit, že jste uvězněni v nějaké kopce, kde vás pohlcuje jen tma, strach a nejistota. Přemýšlela jsem nad tím, jak se dá vybudovat vztah k psychicky narušené osobě, která vás vězní a zneužívá několik let a přitom jste po nějaké době vlastně vděční za jeho přítomnost, protože to je jediná jistota kterou máte. Jediná spojitost s realitou, byť zvrácenou. A pak se vám podaří utéct a najednou se cítíte prázdní. Nemáte už vůbec nic. Rodina Vám nevěří a považuje vás za blázna. V práci Vám nedůvěřují a i když vám dají šanci, tak na vás stále pohlíží s obavami, zda to zvládnete, zda se nezhroutíte. A taková je hrdinka Jude. Zažila si peklo na zemi, ale neztrácí naději a snaží se zvládat nový svět kolem sebe. A tak se vrhá do práce, jako vyšetřovatelka na oddělení vražd. Do rukou se ji dostane případ, který je s ní spojen víc než by se dalo čekat.

Za mě jedno velké doporučení a už se těším na další případy Jude Fontaineové. Tohle byl kvalitní start nové série. Neotřelé a originální.

Nikkaa
05.11.2018 5 z 5

Výborná kniha,četla se parádně lehce,rozuzlení na konci což se mi moc líbilo,a hodně překvapilo.Jude byla zvláštní moc mi nesedla ale zas chápu za to čím vším si prošla...nakonec dopadlo vše jak mělo

plamínek21
05.11.2018 4 z 5

Kniha se čte sama, napínavá, postavy plasticky vykreslené. Dala bych plný počet, ale za závěr, který mne zklamal jednu * odebírám.

ivana1975
04.11.2018 1 z 5

Mňa osobne to vôbec nebavilo. Veľmi som sa na túto knihu tešila, ale nastalo sklamanie. Musela som sa nútiť otáčať stránky až nakoniec som ju zavrela na 160strane a myslim, že už ju ani neotvorím. No nebavila ma...

Sabina2012
03.11.2018 5 z 5

Super knizka,dobre se cetla. Jedna z tech,co ji nemuzete polozit a chcete cist dal a dal. Doporucuji precist.

Dreisii
02.11.2018 5 z 5

Tak tohle bylo jedním dechem!

Storm5007
31.10.2018 5 z 5

Kniha je skvělá. Četla se velmi rychle, děj se stupňoval a nebylo tam jediné nudné místo. Postavy detektivů jsou sympatické a mají propracované charaktery. Příběh je promyšlený a moc se mi líbil.
I když jsem přišla na zápletku docela brzy, čtení knihy mi to nezkazilo. Jsem moc zvědavá na další knihu z této série. Určitě doporučuji :oD