Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1053 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

kvádr
kvádr
11.03.2019 4 z 5

Četla jsem velice rychle a se zaujetím(některé knihy čtu i dva roky, bohužel). Nečekala jsem kdo za tím vším byl, vcelku mě to překvapilo. Doporučuji. Nepíši, že je to ta nejlepší kniha co jsem četla, ale doporučuji všem, kdo má rád detektivku a rychlý průběh...

ArwenAragorn
ArwenAragorn
02.03.2019 5 z 5

Poutavý a velice čtivý thriller. Fandila jsem Jude, která se i přes svoje nemalé problémy snaží vyřešit vraždy a případy pohřešovaných dívek. Knížka je napínavá, má spád a těžko se odkládá. Určitě stojí za přečtení.

Restang
Restang
21.02.2019 2 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, ale zdlouhavé a překombinované.

adela2230
adela2230
20.02.2019 5 z 5

Kniha mě upoutala, hodně dobře se čte. Zajímavý příběh s napínáním až do konce.

astra3
astra3
15.02.2019 5 z 5

Tato kniha mi perfektně sedla. I dvojice vyšetřovatelů. Asi od poloviny jsem tušila, co se odehrálo. Ale vůbec mi to nevadilo. Těším se na další pokračování.

Sanmark
Sanmark
04.02.2019 5 z 5

Hvězda navíc za geniální způsob jedné oběti, jak zůstat naživu.

Příběh se čte snadno, nepřeskakovala jsem věty a to je co říct! :-).
Přátelství hlavních postav je příjemné.

Příběh je ale tak trochu slepený z kde čeho, a tak nějak hrrrr! odvyprávěný.

BlankaTr
BlankaTr
02.02.2019 2 z 5

Tuhle knížku jsem četla hodně dlouho. Nijak zvlášť mě příběh neohromil a trochu napětí jsem cítila až na posledních deseti stránkách ...

Vikos
Vikos
27.01.2019 5 z 5

Radost číst

alnahu
alnahu
25.01.2019 5 z 5

Napínavé čtení od začátku -až do konce, kdy se teprve dozvíme, kdo za vším figuruje. Příběh detektiva z oddělení vražd Jude Fontaine, která si projde neuvěřitelným peklem a přesto se dokáže opět vrátit k policii, aby pátrala po zvráceném psychopatovi. Četla se dobře.

mikika
mikika
21.01.2019 4 z 5

oblíbené téma ve stylu Nataschy Kampusch, nijak drastické scény, ale ponurá a temná atmosféra, pointa sice vykradená z něčeho dřívějšího, ale celkově výborné. hlavně psychologie hlavních postav.

alexis818
alexis818
19.01.2019 5 z 5

Kniha byla moc pěkná,napínavá,čtivá.Mohu doporučit.

andrea6284
andrea6284
14.01.2019 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout už od první kapitoly. I když rozuzlení se dalo vytušit, výborně napsané. Hlavní hrdinka si projde peklem a stejně najde sílu jít dál a najít si svou vlastní cestu.

Neara
Neara
13.01.2019 5 z 5

Kniha se četla velice dobře a bavila mě od první věty.Pachatele jsem sice odhalila hned po pár stránkách,ale to nevadí i tak se mi kniha líbila a za pár hodin jsem jí měla přečtenou.Můžu doporučit.

Pedruska01
Pedruska01
07.01.2019 5 z 5

Kniha mě oslovila dle anotace, ale trochu mi trvalo, než jsem se k ní vlastně dostala doopravdy. Nejsem čtenář, který tenhle žánr standardně čte, respektive skoro vůbec, ale musím přiznat, že mě to velmi strhlo. Dobře a rychle se to četlo. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a dokonce i pohledy několika hlavních postav. Měla jsem větší obzory a nebylo to zavádějící k názoru jedné postavy.
Hlavní hrdince jsem se snažila porozumět a myslím, že z větší části se mi to povedlo, taky, nevyhnula jsem se lítosti vůči ní. Byla velice silná a statečná, i přesto, že byla vlastně zlomená. V některých jejích rozhodnutí a úvahách jsem si pomalu ťukala na čelo, ale budiž - nikdo takovým lidem nevidí do hlavy. Přesto, měla můj velký obdiv. Uriah, i když si taky nesl velké břímě, byl sympaťák a dost jsem si ho oblíbila. Objevily se i další postavy, které mě zajímaly a které mě pak i zklamaly.
Tenhle příběh a jeho vývoj byl úchylně šílený, dost zamotaný a já do posledních stránek neměla páru, kdo za to vlastně může. Sice jsem asi dvakrát vystřelila do vzduchu nějaký tip, ale nejspíš bych se detektivem nestala. Zároveň se nemůžu zbavit dojmu, že konec byl trochu uspěchaný, jako kdyby autorce docházely stránky a ona musela příběh rychle rozuzlit - dost důležitých věcí najednou, přesto, že po celou dobu byl příběh vyprávěn opravdu příjemným "vlažným" tempem.
Však nevadí, v celku se mi to líbilo, takže mohu doporučit a jsem vážně zvědavá, jak série bude pokračovat, asi si to nenechám ujít. :)

Simmminek
Simmminek
06.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Takové psychologické thrillery miluji. Doporučuji.

Pavlnka
Pavlnka
01.01.2019 5 z 5

Moc se mi líbila. Doporučuji.

zazvorka
zazvorka
01.01.2019 5 z 5

Báječná knížka, asi nejlepší vánoční čtení z těch, co jsem letos měla. Četla jsem ji hned po "Už teď jsi mrtvá" od Sharon Bolton, takže mne také asi trochu uklidnilo, že Nejsem mrtvá. A líbila se mi více, přestože Bolton mám moc ráda.
Vyhovovalo mi, že tady nebyli uprchlíci, transplantace, různé časové roviny - i když se těmto prvkům nebráním, už je jich všude moc. Hlavně jsem ale ocenila klasickou stavbu příběhu - rozuzlení nakonec (i když bylo zřejmé, kdo v tom má prsty), už mám plné zuby knížek, kde se polovina knížky odehrává v mysli sériového vraha. Chci si užít pátrání a závěrečné dopadení. Není to sice knížka, jejíž děj bych si nadlouho zapamatovala, ale tím líp - pak si ji přečtu znovu!

Veru.Viti
Veru.Viti
31.12.2018 5 z 5

Podle mě se kniha povedla. Líbil se mi nápad i zpracování. Konec mě překvapil. Měla jsem samozřejmě svoje tušení, ale ve svých odhadech jsem se trefila jen trochu. Kniha každopádně rychle utíká a přečtenou ji máte raz dva. Doporučuji milovníkům thrillerů. Nebudete litovat.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
30.12.2018 4 z 5

Skvěle napsaná kniha. Námět už jsem viděla ve filmu... bylo to hodně podobné. I tak mě kniha bavila. Hlavní hrdinka si toho zažila opravdu mnoho. Začlenit se znovu do života není lehké a ona se snaží jak může.

peitho.1
peitho.1
27.12.2018 5 z 5

Jedním slovem - skvělé! Jak už je zvykem, tak i tato dvojice vyšetřovatelů má svoje démony, kteří jsou ale narozdíl od jiných sérií originální a nabízí spoustu nových možností, které autorka bohatě využívá. Také velice oceňuji, že tu nepotkáte žádného alkoholika, těch už bylo přeci jen moc...
Za mě palec nahoru za skvělý příběh, čtivost a originalitu a budu se těšit na další autorčiny počiny. Doporučuji!