Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1053 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

PolBara
12.12.2023 4 z 5

Knížka se četla dobře, bavila mě. Zaujal mě především návrat Jude do běžného života a její vyrovnání se s minulostí. Určitě si přečtu další díly série.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Judie Fontainová po troch rokoch utečie z cely menšej ako je obyčajná posteľ. Pri úteku zabije svojho trízniteľa ktorý ju týral nielen fyzicky, ale aj psychicky. No tu jej príbeh iba začína, pretože zistí, že svet vonku pre ňu už nie je príjemným miestom aké si pamätala pred únosom.

absa2611
04.11.2023 5 z 5

Tak tohle se Anne Frasierové/Therese Weirové fakt povedlo. Kniha je velice poutavá, přečetla jsem ji za několik hodin. A hned jdu na další díl.

nikca1994
02.11.2023 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě naprosto pohltila. Je to čtivá kniha, má to spád i vyřešený konec. Za mě super a už se těším na další díl.

Dorotka201
19.10.2023 5 z 5

Skvělý a napínavý děj...

hana4834
28.08.2023 4 z 5

Zajímavá kniha zkusím další díl

Evuše
30.07.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá je napínavý a dobře napsaný kriminální román. Anne Frasierová skvěle vykreslila postavy a vyšetřování je poutavé. Kniha je také osobním příběhem o překonání traumatu a nalezení vlastního štěstí.

Pokud hledáte napínavý a čtivý kriminální román, mohu vám Nejsem mrtvou vřele doporučit.

AnetaKor
28.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Tomu se říká Family Bussiness!

Andrea7272
19.07.2023 5 z 5

Moc dobrý díl !!!!
Jdu na další :-)

Marcas94
08.07.2023 4 z 5

Kniha je více než dobrá. Suprově se čte a rychle utíká. Ono ostatně těch 280 stran není nějaká velká pálka. Ale bohužel musím dát nižší hodnocení z toho důvodu, že finální "twist" jsem jaksi odhadl v podstatě hned na začátku. O to víc jsem byl pak zklamán, že to opravdu směřuje tam, kam jsem tušil. Proto ve mně po přečtení zůstala taková drobná pachuť z neuspokojivého finále. Určitě ale můžu knihu doporučit, protože je pořád o co stát a jak jsem psal výše, netrvá ani nijak dlouho ji přečíst.

work
04.07.2023 5 z 5

Nevadí mi, že je hlavní zápletka vcelku průhledná a prakticky víte, jak to dopadne po prvních pár stránkách. Autorce se totiž podařilo vytvořit tu správnou směs napětí, humoru a vážnosti, a celé to podtrhla svižným stylem psaní. Do čela příběhu postavila neotřelou hrdinku, která vlastně až tak hrdinská není, zato je uvěřitelně napsaná a sympatická. Vlastně celá nepřekvapivost tu je ku prospěchu věci, vůbec bych neměl problém si to přečíst ještě podruhé a potřetí. Znáte to - když je na konci veletoč a naprosto nečekaný závěr, podruhé už vás autor nenapne. Tady ne, autorčin styl staví na jiných kvalitách a doufám, že minimálně podobnou úroveň drží i její další texty, protože se do nich brzy pustím.

Dasa1313
29.06.2023 3 z 5

Na knihu jsem se velice těšila po řadě doporučení. Četla jsem recenze, jak je spisovatelka podobná Carterovi. Cartera jsem si zamilovala od první knížky, tak jsem se poměrně dost těšila.
No nic, půjdu mimo veškeré hodnocení, procenta a komentáře. Kniha měla velice zajímavou myšlenku, kdy byla June, jako hlavní vyšetřovatelka, vězněna tři roky ve sklepě. Naprosto nevyužitý potenciál. Nechci spoilerovat, ale příběh a postavy jsou takové nedotažené a nepopsané. Kdo June věznil? Proč? Vrácení June k policii, její nově získaná povaha a smysly, všechno moc povrchově popsáno, přitom by se s tím dalo tak skvěle pracovat.
Nebylo to zlé, myšlenka a příběh výborný. Jen ta omáčka kolem je prostě dost důležitá.

Rozmarýna Rozm
05.06.2023 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, od které bych se nemohla odtrhnout. Od této knihy jsem se odtrhnout nemohla. Ta se četla sama a byla napínavá. Akorát rozuzlení mi přišlo takové nenadálé a odbyté. Přesto dávám 5 hvězd.

Ulala
09.05.2023 5 z 5

Neotřelý příběh Jude mně velmi mile překvapil. Knihu jsem dostala jako dárek a musím kolegyni poděkovat, skvěle se trefila do mého vkusu. Od prvních stránek mně kniha chytla a jsem zvědavá na další pokračování.

Emma27
08.04.2023 5 z 5

Super thriller.Napinavý,čtivý.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Skvělý začátek série. Už na úvodu mě děj neskutečně bavil, žádné hluché místo a napětí až do konce. Judy i její kolega jsou moc sympatičtí a já se těším na další díl.

rumova_kulicka
12.03.2023 5 z 5

Ojojoj, tohle je hodně návyková série. Ale dobrá zpráva je, že se všechny tři díly dají stihnout přečíst za víkend :-D
Kniha je čtivá, napínavá a nemá příliš mnoho stran, takže se nevleče. Vlastně tryskem pádí. A začíná zostra. Přesvědčte se.

FejKýý
25.02.2023 4 z 5

Tak tohle bylo super. Od začátku se tam stále něco dělo. A já se těším na zbylé dva díly a zajímalo by mě, zda spisovatelka v sérii v budoucnu bude pokračovat či ne. Zatím to tak nevypadá. Jude byla fajn ale mě v některých situacích nesedla, zase ale chápu jaká byla, po tom všem, co si zažila. Tak snad její život ve druhém a třetím díle bude trošku klidnější. Za pár dní se hned vrhnu na další díl.

Ráčkajda
19.02.2023 5 z 5

Tak to bylo naprosto super, mám ráda thrillery a tento mile překvapil. Děj krásně ubíhal, postavy sympatické, napětí vás nutí číst dál a dál. Hned jdu na další díl.

Metla
13.02.2023 4 z 5

Povedený krimithriller pro ty z nás, kteří podrážděně brblají, pokud jsou literární postavy mělké, ploché, zkrátka mizerně zpracované a nezajímavé. Jude je nejen policistka, ale také oběť zločinu (nikoliv krádeže kabelky), což značně ovlivní její osobní i profesní život; je sice labilnější, vnímá však podstatně více než její kolegové... a také odlišně reaguje. Je odhodlána rozplést případ, považovaný za odškrtnutý v kolonce "sebevražda" a znovu získat stabilitu, pracovat a žít. Je to dlouhá cesta, plná klacků pod nohama, a touto knihou teprve začíná.
První třetinu románu jsem hltala jak bramborové placky od babičky, potom tempo začalo zpomalovat, stagnovat, psychické problémy se dostaly do spirály podobných úvah a situací. V závěru "Nejsem mrtvá" znovu nabrala spád - leccos je přitažené za skalp, něco by potřebovalo domyslet či přidat šťávu, jinde pro změnu ubrat, být důslednější při tvorbě charakterů, jít hlouběji... přesto jsem docela spokojená a v sérii budu pokračovat. 70% (+5% za šmrncovní přebal s metalickým efektem)