Tajemství černé orchideje

Tajemství černé orchideje https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136740/bmid_tajemstvi-cerne-orchideje-esw-136740.jpg 4 191 62

Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka, pěstitele orchidejí v panských sklenících, jí dodávají sílu i v okamžicích nejhlubšího zoufalství. Navíc se ve Wharton Parku objevuje nový dědic panství, milý a laskavý muž, který tají podobné šrámy na duši jako Julia. Jejich zpočátku opatrná náklonnost se brzy mění v hlubší cit, ale Julia se mu brání, protože má pocit, že ztratila právo na štěstí. Majitel panství při rekonstrukci starého šlechtického sídla narazí na ukrytý deník Juliina dědečka. Když Julia odveze zápisky babičce Elsie, která se odstěhovala z Wharton Parku brzy po manželově smrti, Elsie se navzdory dávným slibům rozhodne, že je načase svěřit vnučce pravdu. Před užaslou Julií tak postupně začne odhalovat dávný tragický příběh lásky, který začíná na Wharton Parku těsně před válkou a pokračuje v exotickém Thajsku, vlasti orchidejí, které Juliin dědeček s takovou láskou po celý život pěstoval. Lásky, která dramaticky zasáhla do osudů několika obyvatel panství, ale také do osudu nádherného venkovského sídla, s nímž jejich životy zůstaly navždy spojeny.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

Hothouse Flower , 2011

pavla67
13.01.2021 5 z 5

Nadherny pribeh,vrele doporucuji komu se libi romanticke pribehy,cetla jsem to jednym dechem

PetaZ
08.01.2021 5 z 5

Nadherna kniha, kterou muzu jen doporucit... A autorka se radi mezi ty, od ktere budu cist vse

zdehan
05.01.2021 5 z 5

Pěkný romanticky příběh.

helenkan
17.12.2020 5 z 5

Sice jsem to četla na můj vkus moc dlouho (a to díky pečení), ale byl to moc hezký příběh. Někdy jsou ty osudy postav opravdu smutné. Aspoň konec vše trochu napravil.

Jirinamac
03.10.2020 4 z 5

Mám ráda knížky od L.R. a ani tato mě nezklamala. Trošku mi připadala jako jeden díl ze Sedmi sester. Utajená minulost, adopce, bohatý a chudý, to bývá časté v ději jejích knížek. Knížka má zdlouhavější začátek, ale pak už hezké čtení.

raty
19.09.2020 5 z 5

Za mě krásný, romantický příběh. V poslední době jsem četla několik podobných knih, ve kterých se střídá příběh z minulosti se současností, a tuto řadím k těm pro mě lepším.

Jessybelle
03.08.2020 5 z 5

Pěkný romantický příběh, kniha se četla velice dobře. Mohu vřele doporučit.

Janík61
28.07.2020 4 z 5

Příjemný, romantický román pro ženy.

m_martina
29.05.2020 5 z 5

Mně nevadí, když je kniha romantická, proto jsem si Tajemství černé orchideje moc ráda přečetla. Autorka si mne získala a já jsem si knihu oblíbila.

4xbabča
29.10.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh Julie, která prožívá své nejtěžší životní období způsobené ztrátou manžela a malého syna a hledá novou cestu do života. Sotva najde novou lásku, vše se proplétá s dávnou minulostí její rodiny a panství Wharton Park. Kniha je velmi příjemné čtení, mohu jen doporučit.

pip11
25.09.2019 5 z 5

Krásně barvitý a poutavý příběh o ztrátě a vykoupení, ve kterém nechybí neočekávané zvraty. Je to příjemná kniha, která mě zaujala od první stránky.

babicka_amalka
11.09.2019 3 z 5

na mě moc přeslazené, tenhle žánr holt není pro mě ;-)

yaja8823
26.08.2019 5 z 5

Maximální spokojenost!!!! Super knížka, dobře se čte a děj je napínavý téměř do konce.... Jsem velmi ráda, že ji mohu mít ve své knihovně a určitě se k ní opět časem vrátím.

klarka61
19.07.2019 5 z 5

Pěkný příběh, který se ze začátku trochu vlekl. Jen by v knihách neměly umírat děti...

Ulrika
15.12.2018 odpad!

Knihu sem přes veškerou snahu nebyla schopná dočíst. Bohužel jsem se nedokázala vůbec začíst do děje.

Toňula
24.10.2018 4 z 5

Takové pěkné romantické čtení, mé oblíbené prolínání časových rovin a trochu přeslazený závěr, ale přesto román, který pohladí duši.

viki77
15.10.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha moc nezaujala,ale ke konci už byla zajímavá .

Danago
04.10.2018 3 z 5

Romantický příběh plný tajemství minulosti , ale i současnosti. Moc pěkné odpočinkové čtení .

EvkaB7
19.06.2018 4 z 5

Krásný příběh pro všechny romantické duše, který je plný tajemství. Opět, jak je již u autorky zvykem, se prolíná současnost z minulostí. Pěkná odpočinková četba.

Danielka001
09.03.2018 5 z 5

Velmi příjemná kniha. Propletení děje prow zajímavé,od autorky jsem přečetla všechny knihy - tato byla poslední. Nadchla mě,kolik zvratů v životě lidském může nastat?a které z nich můžeme ovlivnit a které už ne? Konec trochu šroubovaný,ale na kráse to pro mne neubralo.

romance prolínání minulosti a současnosti

Lucinda Riley
irská, 1965 - 2021
2016  88%Sedm sester
2015  89%Levandulová zahrada
2017  91%Sestra bouře
2014  93%Půlnoční růže
2012  83%Tajemství černé orchideje

Kniha Tajemství černé orchideje je v