Tajemství Arizonské divočiny

Tajemství Arizonské divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46466/tajemstvi-arizonske-divociny-46466.jpg 4 30 6

Jezdci purpurových stepí série

< 2. díl

Volné pokračování románu Jezdci z purpurových stepí.John Shefford se vydá na hranici Arizony a Utahu,aby našel Fay Larkinovou a údolí Překvapení .

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Novina (Praha)

The Rainbow Trail,1915 , 1915

Luigi1
12.10.2020 4 z 5

Napínavý příběh který nás zavede mezi mormony kteří vězní Fay Larkinovou.Tu se pokusí vysvobodit Shefford.

bábuška
12.05.2020 4 z 5

Setkáváme se s mladšími protagonisty, ale i s osobami z minulého dílu. Mormoni stále bojují o svou identitu, i když je naprosto zvrácená. Děj se opět odehrává v překrásné divoké přírodě plné zrádných skalisek ale i plné vůně divokých květin. Indián Nas ta Bega vystupuje jako skutečný přítel a stoprocentní kladný hrdina. Hezky jsem si zavzpomínala na mladší léta.

minirock
31.05.2018 2 z 5

Přiznám se, kniha mě nebavila. Vždy, když se v Greyově knize objeví Mormoni, řeší se víc víra na úkor příběhu. Pointa byla jasná už po několika stranách a pak už se jen čeká na to, kdy a jak Shefford Fay Larkinovou Mormonům unese. Trošička napětí v závěru při proplouvání Grand kaňonem a to je asi tak všechno. Taková červená knihovna ve westernovém hávu.

Luccy78
14.11.2015 4 z 5

Pokračování knihy Jezdci purpurových stepí. Dobrodružný a romantický příběh Johna Shefforda, který si chce splnit svůj sen, najít "kouzelné údolí" a osvobodit ztracenou dívku Fay Larkinovou a její rodiče. Ani ve snu by ho nenapadlo, že dívku musí vysvobodit z vlivu a kontroly Mormonů, jejichž zákony a víra se zdá nepřekonatelná.. Napínavý a pěkný příběh od začátku až do konce.

Owain
01.02.2015 4 z 5

A ke všemu krásný popis divočiny .

Francoa
14.10.2012 4 z 5

Román Tajemství Arizonské divočiny (The Rainbow Trail,1915) je volné pokračování nejúspěšnějšího románu u čtenářů a nejčastěji vydávaného románu Jezdci z purpurových stepí.Příběh Johna Shefforda,který se vydá do pustin Arizony a Útahu najít ztracenou dívku Fay Larkinovou.Nádherné přátelství indiána Nas Ta Begy z kmene Navajů s Sheffordem je mnohem působivější,skutečnější,opravdovější než přátelství Vinnetouia a Old Shatterhanda.Osudy Mormonských žen v tajných vesnicích.Jejich ponižování a pronásledování po zákazu mnohoženství,to vše tvoří rámec napínavého příběhu.A i proto byla kniha cenzurována a teprve v 21.století vyšla v USA v necenzurované podobě pod názvem The Desert Crucible.

westerny

Zane Grey