Tajemství Abigale Hall

Tajemství Abigale Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368572/bmid_tajemstvi-v-abigalle-hall-t1r-368572.jpg 3 90 40

Londýn 1947. Sedmnáctiletá Eliza a její mladší a duševně křehká sestra Rebeka přišly při bombardování během druhé světové války o matku a otec poté v záchvatu šílenství spáchal sebevraždu. Sestry se snaží s touto tragédií vyrovnat a žijí v péči excentrické tety Bess. Později proti své vůli musejí opustit Londýn a začnou pracovat pro tajemného pana Brownwella v sídle s názvem Thornecroft, kde se nachází tajemná Abigalina síň. Velmi brzy zjistí, že to nejhorší je teprve čeká. Uštěpačná a zlomyslná domovnice, paní Pollardová, je odhodlaná před sestrami vše utajit. Snaží se je co nejdéle udržet daleko od města a hlavně řečí, které tu o panství kolují. Když Eliza objeví knihy pocákané krví, hrůzu nahánějící fotografie a portréty záhadné ženy, začne se pomalu rozplétat klubko tajemství. Rebeka se ale čím dál víc podvoluje paní Pollardové, a tak musí Eliza jednat rychle, aby sestru i sebe zachránila a dostala je od domu co nejdál. dotisk 2019... celý text

Horory Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Abigale Hall , 2016

KatnissLavender
08.03.2024 4 z 5

Poměrně dlouho jsem se rozhodovala, jestli si knihu mám přečíst, velmi mě lákala, ale odrazovaly mě negativní komentáře a nízké hodnocení. Nakonec jsem se rozhodla, že si prostě udělám svůj názor a nelituji. Kniha rozhodně není pro každého, ten kdo čeká strašidelné scény se nedočká, ale ti, které děsí pokřivená lidská psychika si přijdou na své. Někoho popisy špíny a smradů nudí, ve mně umocňovaly nepříjemné pocity a doplňovaly atmosféru. Gradace psychického onemocnění malé Rebeky a její vyvrcholení mi způsobovalo až fyzickou bolest, ale ne každý toto vnímá tak silně, jako já. Každopádně jsem ráda, že jsem se nenechala odradit a knihu si přečetla, bude ve mně ještě nějaký čas rezonovat...

koki.veru
26.10.2023 2 z 5

Ou tak konečně jsem to dočetla, ufff. Jak jsem se na knihu těšila, tak mě strašně zklamala. Dost jsem se nudila a ke konci už jsem se modlila, aby kniha skončila. Dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám knihy rozečtené a byla jsem trochu zvědavá, jak to skončí, ale i závěr knihy mě zklamal. Za mě tedy ztráta času.

Aghatte
21.10.2023 1 z 5

Kniha má poutavý název a pěknou obálku, láká ke přečtení.
Komentáře níže prozrazují hlavní šok knihy, tudíž, kdo si je přečte, knihu ani číst nemusí.
Kdyby autorka omezila popisy smradů a špíny, měla by kniha poloviční počet stran, a dostali bychom se k příběhu.
Takto čtete o každém odpadku a zápachu, a špíně a smradu, a mrtvé kočce a kryse, a prachu a zácloně, a jednoho to unudí, že mu je úplně jedno, co bude.
Knihu vracím do knihovny, nikdy už bych ji znovu do ruky nevzala.

ydnac
20.10.2023 2 z 5

(SPOILER) ŽÁDNÝ DEN SE NEOBEJDE BEZ PŘÍBĚHU.

Tato věta se mi z celé knihy líbila nejvíc :-)
Eliza a Rebeka byly nuceny odjet sloužit do tajemného domu, kde evidentně není něco v pořádku.
Domovnice je divná, majitel vlkodava taktéž, pán domu je vetchý a nemluvný, navíc domem prochází přízrak...
Příběh mi připadal trochu jako na houpačce. Začátek byl celkem slibný, ale pak už jsem se musela do čtení nutit.

SPOILER:
Překvapilo mě, že Eliza netušila, nebo nechtěla vědět, že její sestra Rebeka je na tom tak špatně, že je schopná i vraždy.
Měla psychické problémy už dlouho a Eliziny vzpomínky nám ukazovaly, že už dříve byla Rebeka zákeřná a škodolibá.
Vražda Petera mě šokovala, dítě ho ubodalo, to jsem nečekala!
KONEC SPOILERU.

Knihu bych asi nikomu nedoporučila.

uzivatel83509
24.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla zvláštní! Líbila se mi, i když ne natolik, abych dala plný počet hvězd. Některá místa v příběhu, byla (podle mě) zbytečná a nebavilo mě jejich čtení. Příběh Petera - jak už tu bylo komentováno - mě také moc nezaujal, ale bylo mi líto, čí ruka ho nakonec připravila o život zrovna ve chvíli, kdy konečně došel na konec svého pátrání po své ztracené lásce.. Držela jsem mu palce i přesto, že v knize (asi kromě Elize) mi nebyla sympatická žádná další postava. Kniha byla ale hezky sepsaná a tajemnou, temnou atmosféru si udržela. Konec mě překvapil, čekala jsem trošku něco jiného. Kniha určitě stojí za přečtení :-)

Zmitko.m
02.12.2022 4 z 5

Uff, parádní příběh s totálně mrazivým koncem. Zatímco jsem celou dobu držel palce Elize, aby se společně se sestrou Rebekou dostala z toho příšerného domu a obzvláště od zdejší domovnice Paní Pollardové, linka Petera mě moc nebavila. Ale ta Paní Pollardová, ta byla parádní. Temná, odměřená, od počátku jí nemáte rádi a přitom z ní máte respekt. Na Elize se mi líbilo to, jak postupně jako osobnost sílí, Rebeka byla a je....to se prostě nedá popsat, musíte si to přečíst. Celý děj krásně vygradoval a uzavřel se. Hodnocení, které zde kniha má, podle mě vůbec neodpovídá kvalitě příběhu. Já musím dát aspoň 4 * (5* nemohu dát kvůli trochu slabší lince Petera)....Za mě, temný a propracovaný příběh plný napětí.

Redra
23.10.2022 3 z 5

Bylo to docela napínavé čtení, minimálně do 3/4 knihy. Bohužel několik věcí mi to zkazilo, i přes název nechápu co měla Abigale hall společného s příběhem, doufala jsem v duchařský detektivní příběh, ale bohužel závěr mě zklamal, přišel mi nedotažený a nepromyšlený. Hlavní hrdinka se mi líbila až do závěru knihy, kdy se najednou chovala tak zvláštně, jako by ji na jejím příteli zas tak nezáleželo ....

LibuseHamm
08.09.2022 2 z 5

Celkově mě kniha moc nenadchla. Trošku mišmaš. Dočetla jsem, ale čekala jsem víc.

Michelle.Bee76
11.04.2022 1 z 5

Zklamání. Knihu jsem po pár stránkách odložila a už se k ní vracet nebudu. Přišlo mi to těch pár stránek strašně divných, dějově zmatených, postav jak na orloji a úvod jsem si dokonce četla dvakrát, protože jsem nepochopila zda to je sci-fi nebo autorka popisuje nějakou skutečnost (chyběl aspoň náznak toho, kdy a kde se to odehrává). Navíc mi přišlo nechutné, jak se spisovatelka vyžívala v popisu špíny a odpadků (ale to je samozřejmě jen a jen můj problém). Za mě velké NE a s bídou 1*.

evineckY
07.03.2022 2 z 5

Tak jsem se s knihou už dlouho netrápila.
Nemohla jsem v knize najít ani jedinou část, která by se mi líbila.
Hodně zmatečné, zdlouhavé, to rozuzlení zbytečně překombinované no a ten konec...

kolacky
24.10.2021 3 z 5

Strašný mišmaš událostí, postav a míst. Zmatené, nepravděpodobné a zbytečně složité, nedrží to pohromadě. Škoda času...

bookcase
03.08.2021 3 z 5

Ta knížka měla velký potenciál - námět, lokaci, ale vyšla z toho docela nezáživná věc.

Noisette73
11.05.2021 2 z 5

Obálka je krásná, to ano, téma pro mě atraktivní, miluji staré domy a sídla s příběhem a toto byla navíc poválečná Anglie roku 1947, což se mi líbilo a těšila jsem se na to.
Ale nelíbila se mi škrobená ponurost a divný spád příběhu, zbytečná hrubost hrdinů, nebála jsem se, jen mi bylo smutno a možná byla na knihu i špatná chvíle. Ale byl i nepropracovaný, k autorce se vracet nebudu ani toto jsem nebyla schopná dočíst.

lost.in.books
05.01.2021 3 z 5

Hodnocení: .
__
Kniha mě úplně nevystřelila na Mars,ale nebyla špatná. Co se mi hodně líbilo bylo prostředí a čas,kdy se příběh odehrával,tedy po 2. světové válce. Kniha nebyla úplně hororová ,ale atmosféra byla skvělá,pochmurná a hrozně mi zapadala do té staré Anglie . __
Co se týče jazyka ,kterým byla kniha napsaná tak ten mě ani nenadchl,ani nezklamal -klasický vyprávěcí,ničím zajímavý jazyk.
__
Co se týče samotného průběhu děje,tak děj se odvíjel celkem napínavě, knihu jsem dočetla asi v půl druhé ráno,protože jsem potřebovala vědět, jak kniha skončí. A závěr mě docela dostal,nečekala jsem ho a docela mě zaskočil.
Co mi na knize vadilo byly Eliziny noční můry a duchové,kterých v knize bylo na můj vkus až moc.
__
Co se týče postav ,tak jsem si celkem oblíbila Elizu ,ale jinak mě postavy moc nenadchly a některé mi mi lezly na nervy . Příběh byl velice silný a celkově se postavy ocitly ve velice složité situaci a bylo mi jich líto. Velké plus dávám též krásné obálce.
__
Komu doporučuji? Všem ,kteří se nebojí sáhnout po horroru/thrilleru a nevadí jim hororová a ponurá atmosféra+ se zajímají o historii

veronika4001
21.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Myšlenka zpracovat pokračování Brownawelova šílenství byla výborným nápadem, jen příběh vyzněl trochu chaoticky. Jádro mi připomnělo série Lisy Jackson, neboť vrahové této autorky většinou shromažďovali lidská těla do svých sbírek. V Tajemství Abigale Hall šlo o pokračování sbírky, pokračovatelem Brownawella byla paní Pollardová. Pokračujícím sbírkovým předmětem měla být Eliza a pokračovatelem její sestra Rebecca. Příběh mě svojí nápaditostí zaujal, bohužel, sepsán byl méně pochopitelně a částí vykreslených do dramatu bylo také málo, ačkoliv tam naopak o drama, hysterii a okamžiky napětí šlo. Myšlenka na příběh byla skvělá, ale nebyla propracovaná a dotažená do konce.

ladyxx
16.07.2020 3 z 5

Ne že by na této knize bylo něco vyloženě špatně - zajímavá doba, zajímavá psychologie mezilidských vztahů, tajemná atmosféra starého panského sídla... Ale přesto jakoby jí něco chybělo, a mám z ní smíšené pocity. Obálka pěkná, ale název neodpovídá ději.

Lucie311
09.05.2020 2 z 5

Knihu jsem sice dočetla ale moc mě nebavila. Bylo to takové divné.

HanulkaK.
24.03.2020 3 z 5

Z počátku pro mne matoucí, později jsem se nemohla odtrhnout.

PeM
08.03.2020 3 z 5

Takové nějaké zmatečné to bylo (začalo to názvem knihy...). Nápad dobrý, rozjezd ušel, ale pak to bylo jen zdlouhavé....má to ale pěknou obálku.

lara25
06.02.2020 5 z 5

Knihu jsem dočetla jedním dechem. Moc mne bavila. :-) Kdo pamatuje Večery pod lampou, to časopisové vydání plné napětí...tak to mi velice připomínalo čtení této knihy. Byl to příjemný pocit moc nepřemýšlet, jen se plně ponořit do děje a ten mi přišel velice zajímavý.