Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480502/bmid_tajemstvi-NVt-480502.jpg 4 233 72

Mary má tajemství. Před 40 lety učinila volbu, která změnila celý její svět a změnila cestu někomu, koho má velmi ráda. Beth hledá odpovědi. Nikdy nezjistila pravdu o své rodině, díky které by mohla zachránit své dítě. Když najde staré noviny, uvědomí si, že klíč k budoucnosti jejího syna spočívá v její vlastní minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo a začít odemykat tajemství...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Secret , 2016

Josh
26.06.2022 5 z 5

Po roce náhodou návrat ke KaHu - nezklamala. Opět svěží kniha, kdy se u 300 stran nenudíte, prožíváte s hrdiny smutné i tísnivé situace....a odhadujete co se skrývá za tajemstvím:o) Za mne (opět) dvě sladěné časové osy. Na začátku trochu moc osob, ale nepotřebujete VŠ ani kompas, abyste se brzy orientovali.

Možná autorka, oproti knize „Dopis“ svět lehce více idealizuje, ale postavy ani jejich činy ideální nejsou. Navíc velké + protože tady nechybí více-generační život, což ne každý autor v postavách rovnoměrně zohlední a sladí.

A epilog? Nikdo přece nechce litovat času v doufání, že konec bude dobrý, ne? :o)

TheMelorry
22.06.2022 5 z 5

Stejně jako předchozí autorčiny knihy mě i tato uchvátila. Střídání dvou časovách rovin je tentokrát podáno trošku jinak. Na první pohled dva nesouvisející příběhy, se krásně prolínají, doplňují a na závěr propojují nečekaným způsobem. Mimo jiné je do příběhu zapracováno také několik závažnějších témat a hned při několika scénách má člově "na krajíčku". Ukazuje se ale, že i po závažných, tragických událostech máme šanci na štěstí.
Autorka prostě umí psát a zatím všechny její knihy pro mě byly sázkou na jistotu.

Toňula
21.06.2022 4 z 5

Moc milá kniha s příběhem ve dvou časových liniích,hodně lidskosti, pochopení i smutku, ale vše nadávkováno akorát, aby potěšilo a povzbudilo v tom, že pořád dokážeme pomáhat si navzájem a milovat se.

hamm
10.05.2022 5 z 5

Pěkný příběh. Líbila se mi. Dobře se četla. Od autorky se mě líbily všechny knížky.

Damaj
08.05.2022 5 z 5

Kniha plná tajemství. Hezky psaná, čtivě, ale ze začátku pro mě bylo těžké orientovat v postavách i čase, kdy se odehrává, prostě tajemství. Pak se začaly jednotlivé linky příběhu propojovat a vše do sebe zapadat.
Tajemství je hezká knížka, taková oddedochovka. Všichni jsou na sebe milí, chtějí si pomáhat, nikdo nic nevyzradí.... Příjemné letní čtení

janyska13
12.04.2022 4 z 5

V této knize se opět prolíná minulost několika lidí s přítomností a s nějakou nemilou situací. A opět se po něčem pátrá a snažíme si dát všechny informace dohromady a zjistit, jak to všechno bylo a co s tím vším souviselo. A také jak to vlastně v přítomnosti dopadne.
Tentokrát sledujeme skupinku známých, kteří mají společné místo setkávání, oblíbený podnik. Spolu následně vyrazí na výlet do jiného města a od této události se pak odvíjí spousta věcí. Víc toho napsat moc nejde, protože už bych pak mohla spoilerovat a to já nerada.
Tato autorka psát umí, to už vím z předchozích dvou knih. Bohužel tato kniha mne zatím zaujala nejméně svým příběhem, nebo možná byl málo komplikovaný oproti předchozím knihám. Kdo ví. Každopádně stále je to skvělá kniha a doporučuji si ji přečíst.

alexis818
09.04.2022 4 z 5

Hezký Příběh,jako vždy krásné napsáno,ale musím říct,že předchozí knihy byly o kousek lepší.Jinak doporučuji.

pydla
31.03.2022 3 z 5

Oddechovka, dobře se čtoucí. Po dočtení této knihy a předešlého Dopisu a Klíče, jsem však mírně zklamaný. Je to moc medové, všichni na sebe hodní, pro druhého by se rozdali, vše jde hladce jako by to bylo běžné ( např. porod na záchodě) až do konce knihy. V knize je pár silných míst, ale plytkých, nejdoucích do hloubky a tak Vám nerozbrnkají city.

L.Helena
29.03.2022 4 z 5

Příběh před 40 lety se mi hodně líbil, přestože byl vesměs smutný.
Děj ze současnosti dost předvídatelný.

pichova.veru
23.03.2022 4 z 5

Krásná dojemná kniha. Závěr ale neprekvapil

LucinkaB.
22.03.2022 5 z 5

Opravdu krasna kniha, dojemna.. každou chvíli jsem mela slzy v očích.. možná nemusela dopadnout dobře, ale já jim to přála, po všech těch zamotaných situacích jsem byla ráda, že vše dobře skončilo, jak mělo. Mám tuto autorku moc ráda.

Peggy2711
18.03.2022 4 z 5

Hezky propletené, mnohem víc se mi líbila linka z minulosti. Nemocný klučina, kvůli kterému všechno vzniklo mě dost štval, jak už tu bylo psáno jeho vyjadřování a chování neodpovídá věku, ale jinak pěkně vykreslené postavy i vztahy, závěr až moc předvídatelný.

PetraBery
13.03.2022 4 z 5

Příběh, kde se prolíná více časových rovin, kde tajemství a rozhodnutí z minulosti ovlivní život dalších generací. Celkově příjemné čtení, spíše pro ženy.

Luccinda
05.03.2022 4 z 5

Ačkoliv příběhově nebylo Tajemství nic převratného, autorka dokáže čtenáře skvěle napínat, a tak se stalo, že jsem knihu přečetla za jediné odpoledne. Příběh je vyprávěn pomocí více časových linií, přičemž to, co se odehrálo v minulosti, má přímý dopad na životy postav v budoucnosti. V knize sledujeme osudy vícero postav, postupně odhalujeme jejich tajemství a komplikované vztahy mezi nimi.

Autorce se nejednou podařilo mě překvapit nějakým povedeným zvratem a díky tomu jsem měla potřebu číst neustále dál a dál. Tajemství je tedy opravdu povedený psychologický román, který vám nedá spát, dokud ho nedočtete.

Ann98
01.03.2022 5 z 5

Na autorčinu tvorbu se vždy neskutečně těším. Miluji všechny její předchozí knihy a obzvlášť knihy, kde se prolíná přítomnost s minulostí. Kniha je krásně a poutavě napsaná. Plná emocí a tajemství. Postav je v knize opravdu velké množství, ale přitom je každá postava perfektně propracovaná. Hned první kapitolou mě kniha chytla a už nepustila.
Jen malou třešničkou na dortu byl okamžik, kdy se vše krásně propojilo v jeden celek.
Zatím u mě na pomyslném žebříčku vedl Dopis, ale tato kniha vše změnila. Křivda, nenaplněná láska, naděje, rodičovská láska, zklamání a mnoho dalších "problémů" řeší jednotlivé postavy až do osudného dne. Stejně tak i my všichni máme své problémy, ale přitom bychom si měli vážit každého okamžiku. Byť nám to v tom okamžiku připadá naprosto nemožné.

Kája95
17.02.2022 3 z 5

Průměrný příběh. Trochu moc červená knihovna.
Iritovalo mne jak byl přeložen/napsán Mickey, takhle malé dítě nemluví.
Zbytečný popis nepodstatných činnosti.

babicka_amalka
16.02.2022 3 z 5

takový průměr, žádné "páni...." se opravdu nekonalo;

ydnac
15.02.2022 5 z 5

To bylo tak....
DOJEMNÉ, NAPÍNAVÉ, SMUTNÉ I KRÁSNÉ.

Autorka má úžasný talent, kniha mě chytla za srdce od samého začátku a musela jsem číst pořád dál.
Současnost je příběh Beth a Michaela, kteří hledají a doufají v dárce ledviny pro svého pětiletého synka Jackea.
Minulost je příběhem Daisy, která musela udělat osudové rozhodnutí.
Budoucnost je všechny spojí...
Další kniha na kterou nezapomenu.
DOPORUČUJI.

book_loverka_
15.02.2022 4 z 5

Kathryn Hughes je sázka na jistotu. Její dojemné, napínavé romány, odehrávající se ve dvou časových rovinách, mají pokaždé úplně jinou zápletku, ale stejně překvapivý závěr. Vše se až zázračně propojí a vy jen zůstanete zírat. I Tajemství bylo tentýž případ. Ve srovnání s ostatními počiny autorky bych ho zařadila na stejnou úroveň s Klíčem, Dopis o stupínek nad ně. Všechny však stojí za to. Určitě tuhle autorku vyzkoušejte, já jsem z ní nadšená a nemůžu se dočkat její nové knížky - Poslední slib, který vychází v Gradě již 9. února.
4,5⭐️

Zdenas5
14.02.2022 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Minulost se prolíná s přítomností, minulá rozhodnutí ovlivní životy dalších generací. Že střípků minulosti je poskládaná současnost a vše do sebe krásně západně. I když se dá celkem lehce odhadnout, jak vše skončí,na čtivosti a napínavosti to neubírá. Přiznám se, že místy jsem měla i slzy na krajíčku. Určitě stojí za přečtení.