Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387904/bmid_tajemstvi-qEi-387904.jpg 4 936 170

Autorka žije v Austrálii, kde pracuje jako televizní producentka. Ve své knize popisuje jak dosáhnout spokojeného života v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Učí člověka pochopit sílu myšlenky a odhalit vlastní skryté schopnost. Tajemství se stalo fenoménem po celém světě (existuje i stejnojmenný film), práva se prodala téměř do čtyřiceti zemí a celkový náklad dosahuje přes devět milionů výtisků.... celý text

New Age Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

The Secret , 2006

benyben
10.07.2013

Řídím se Tajemstvím už asi rok a kniha mi přijde velmi zajímavá.

Pauline_Kau
23.06.2013

Nechci se přít o tom, co je uvnitř, je to na každém člověku, jestli uvěří, pochopí, jde spíš o to, jak je to psáno a jakým je to čtenářovi podáno. Neřekla bych, že je zrovna tím nejšťastnějším pořád dokola opakovat to samé, navíc musím přiznat, že působí v určitých částech trochu teleshoppingově a těžko uvěřitelně. Jde jen o to přebrat myšlenku knihy.

katerinn
19.06.2013 1 z 5

Nerozumím oslavným komentářům, jak jim kniha změnila život. Pokud otevřu rádoby duchovní knihu, která má lidem pomoci a najdu tam "Přejte si peníze, přejte si šek na moc peněz a vesmír vám to splní" .. je to brak..jen komerční brak.. Následné několikeré pokračování této "zázračné" knihy už jsem nezkoušela.. pro mě je to velký business na důvěřivých lidech, ovšem zabalený v mystickém hávu..

Klamm
12.06.2013 2 z 5

,,Chcete auto? Není problém. Sedněte si každý večer do křesla, zavřete oči, natáhněte ruce jako když držíte volant a představujte si jak se ve svém novém autě projíždítě." Možná by se slušelo také zmínit, že je potřeba zvednout z toho křesla také zadek a jít pro to něco dělat!!!
Nepopírám, že lidská mysl je strůjcem lidského štěstí, ale to podání v knize i ve filmu mi bylo nesypatické. Na můj vkus moc barevné, něco jako TV Nova nebo nějaká zkurvená reklama. Moc tlačili na pilu.

25%

Ježevika
25.05.2013 4 z 5

Tato kniha je napsaná velmi mistrně...dokáže oslovit jak věřícího člověka, tak ateistu, člověka velmi vzdělaného i nevzdělaného. Jediného koho neosloví, je ten, který je již v životě naprosto šťastný a psychicky vyrovnaný.
Osobně jsem si musela při četbě odmyslet ten americký "wau" efekt a vybrat z toho to co mně připadne podstatné.
Dle mě základní tezí knihy je "pocit štěstí". Pokud je člověk šťastný, jsou mu věci mnohem lépe "od ruky", více si věří, méně přemýšlí o nemocech... stáří, než člověk, který je nešťastný a nespokojený sám se sebou. Nespokojený člověk má tendenci již dopředu vše odsuzovat k neúspěchu, šťastný člověk přistupuje k novým věcem s euforií.
Kniha vysvětluje, jakým způsobem se člověk může k pocitu štěstí dopracovat. Není to samozřejmě jediný způsob, ale jeden z možných. Záleží na každém z nás, jak se ke svému štěstí dostaneme... ať už s pomocí "Tajemství" nebo bez něj.

ivca001
30.04.2013 4 z 5

Myšlenka knihy se mi líbí a rozhodně člověka alespoň trochu nakopne a dodá energii. Co se mi ale nelíbilo je styl, který je kniha napsaná, zvlášť začátek, to jsem si začala připadat jako v teleshopingu, kde mi vnucují zaručeně skvělí produkt. Působila to na mě jako omílání jedné myšlenky stále dokola, jen proto aby se zaplnila celá kniha. Postupem času, ale kniha začne dávat větší smysl a zaujme. Samozřejmě není to kniha pro každého, je důležité mít otevřenou mysl a nebránit se myšlence, že vše na světě může být jinak než jsme si mysleli.

Jack Bauer
17.04.2013 odpad!

Vy tomu věříte? Já ne. Kniha mě byla doporučena. To jsem zase naletěl. Absolutní ztráta času. Kdo tyhle ptákoviny vymýšlí? Další oblbovák pro věřící. Venku tak hezky a já čtu takové kraviny, to mě vždy dokáže vytočit. Bylo by sice hezké, aby to tak fungovalo, ale nefunguje. Opět mě připadá, že někdo vydělavá na hlouposti lidí,kteří takovým nesmyslům věří a pak kupují tyto knihy a jiné nesmysly, kameny vděčnosti za 10 dolarů :-)), přej si ať vyhraješ v loterii a ono se ti to splní :-)) apod. Ne, tohle opravdu ne.

gabrimi
29.03.2013 5 z 5

Ano, na tuto knihu musí přijít ten správný čas. Pokud někdo nechce přijmout, že je sám strůjce svého osudu nemá cenu, aby tuto knihu četl. Je určena lidem, kteří chtějí změnu a rozhodně u toho nemusí sedět doma. Je úžasný jak to funguje.

_Devil_
07.03.2013 5 z 5

Tato kniha vede k zamyšlení. Pár věci jsem z te knihy provedla a fungovala... Nevím, jestli to je tím, že v zákon přitažlivosti věřím, protože mi přinesl už hodně věcí, které jsem chtěla, ale hodně věcí mě ta kniha naučila... Není to pro všechny ta kniha, nebo film, je to jen pro ty, kteří chtějí udělat změnu ve svém životě, a změnit pár věcí, a potom v to věřit... :)...

sarekaslukova
29.01.2013 5 z 5

Super knížka. Když jsem to četla nutilo se to nad sebou zamyslet. sice mi připadalo docela komické to stím NE a NECHCI ale jinak dobrý.

St. Jimmy
11.11.2012 5 z 5

Nechal jsem si schválně pár týdnů po přečtení, abych se ujistil, že to bude fungovat i po dočtení, kdy je člověk (poměrně oprávněně) v "nadšenecké" fázi. A výsledek je - ano, funguje to. Kniha mě naučila věřit v zákon přitažlivosti a ukázala mi, jakou sílu lidská myšlenka a myšlení obecně můžou mít. A to je úžasný.

Dýna
06.11.2012 5 z 5

Nádherná láskyplná kniha, plná úžasných láskyplných myšlenek několika moudrých a láskyplných duší. Kdykoli se cítím být na dně, vím, že mi pomůže se od něho odrazit.

dezlik
25.10.2012

Koupila jsem si ji na doporučení synovce ,ale nelíbila se mi ani jsem ji nedočetla.

MissBlack
15.08.2012 4 z 5

Ne, ono to fakt není špatná kniha, špatné myšlenky, naopak. Špatná je jen její forma. Vleje vám to (nebo alespoň mě) jakousi pozitivní energii do žil už po dvou třech stránkách, to je dobře. Ale když už jste na straně 150, najednou už nevíte, co s takovou dávkou dělat a začne se vám to zajídat, případně máte pocit, že bouchnete.
Podle mě by si každý v knize měl najít tu "svou" kapitolku a rozhodně to nečíst (i když to zní divně) na jeden zátah. Doporučila bych spíše intervaly a během toho si vyzkoušet zda to opravdu funguje či ne.
Já jsem to zkoušela, někdy to vyšlo, jindy ne, ale to proto, že jsem se nedovedla úplně zbavit pochybností. Neskončila jsem u Tajemství, taková témata mě baví a opravdu existuje mnoho knih, které jsou kvalitněji napsané a rozebrané. Přesto za myšlenky, ne formu dávám 4 hvězdičky.

Milada.rozkova
27.07.2012 3 z 5

Někdy až opravdu povrchně zkreslené, obzvláště u filmu.

Zmijovka
19.06.2012 5 z 5

Skvělá kniha a opravdu to funguje! Je to kniha, která člověku dokáže změnit život k lepšímu. Doporučuji.

kuti
14.06.2012 5 z 5

Fajn kniha. Sáhnu pro ni vždycky, když potřebuji vyhecovat k pozitivní náladě. Prostě člověka strhne během pár stránek. PS: mně se věci z mojí nástěnky vizí teda plní. A hlavně můj bankovní účet se raduje. :-)

Comodore
04.03.2012 odpad!

Je to takové jako říká S.R. Covey: " Příliš povrchní"

vladceTyran
17.01.2012 odpad!

Zbytečně vyhozené peníze! Žádné bohatství ani zdraví nikomu nepřinese, tahle knížka je jenom takový reklamní trik parazitující na zákon přitažlivosti(?). Zákon přitažlivosti funguje jinak než se tam píše. Ono nestačí jen věřit a představovat si. Dříve ještě bylo o tomhle diskuze na lidech - psalo tam spusta lidí co se nechali strhnout touhle hovadinou a žádný úspěch jim to nepřineslo.

Eva241276
11.01.2012 5 z 5

Zrovna včera jsem koukala na film......knihu mám přečtenou několikrát.....moudrá a krásná.