Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387904/bmid_tajemstvi-qEi-387904.jpg 4 936 170

Autorka žije v Austrálii, kde pracuje jako televizní producentka. Ve své knize popisuje jak dosáhnout spokojeného života v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Učí člověka pochopit sílu myšlenky a odhalit vlastní skryté schopnost. Tajemství se stalo fenoménem po celém světě (existuje i stejnojmenný film), práva se prodala téměř do čtyřiceti zemí a celkový náklad dosahuje přes devět milionů výtisků.... celý text

New Age , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

The Secret , 2006

dulcinea
22.07.2018 3 z 5

Kniha, která by měla odkrýt tajemství, ale vlastně nám pouze ozřejmí fakt:
Naše radost spočívá jen v nás samých - Co vysíláme, to se nám vrací - Jak milujeme sebe, milujeme i ostatní.
Z mého pohledu: Každý svého štěstí strůjce :-)
Mozek věří obrazům a představám, takže si stačí správně přát a nezapomínat: Kdo jsme, kým chceme být, dodržovat při tom své morální hodnoty a mít správnou motivaci, která vychází pouze z nás samých.
Čekat na přání několik let? Proč ne, ale abychom neprožili celý život v čekání.
Knihu však nezatracuji. Já tam svoji naději našla a rozhodně si již dávám velký pozor na to, co si přeji. Vesmír totiž naše přání plní doslova a do písmene.
Takže: Žádejme, věřme, přijímejme. Ale....?
Naděje umírá poslední.

P.S: Co mám dělat s tímto přáním, na které teď právě myslím?
P.P.S: Ať mi konečně vykvetou všechny ibišky na mém balkóně. Ámen :-)))

eva198
22.07.2018 5 z 5

Knizky od teto autorky me bavi :-)

Reona
26.06.2018 odpad!

A rohatý se směje....

martaska77
12.06.2018 5 z 5

Pro každodenní zápisky i inspiraci. Nádherná

surikata246
11.06.2018 4 z 5

Opravdu krásná a pro mne důležitá kniha,která mi otevřela oči a donutila k zamyšlení.Doporučuji všem pro lepší život.

yaja8823
15.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, má zajímavou myšlenku...sice se začátek zbytečně protahuje.... než teda tam řeknou, o co jde.... ale jinak se čte hezky a je fakt, že pozitivno dělá zase pozitivno, takže se mi to líbilo :)

DoDidDone
10.04.2018 3 z 5

Znáte ten pocit, kdy se všechno rozpadá pod nohama, tak přejdete – i když třeba poprvé a sami se tomu divíte – na motivační knihu? To asi jen já. :) „Tajemství“ znám dlouho, protože o tom spousta lidí okolo mluví jako o pokladu a říkají, jak jim kniha změnila život a otevřela oči, v komentářích je to taky vesměs chvála, tak jsem to chtěl vyzkoušet.

Přelouskat knihu není těžké, ale omílá se dokola pořád to samé, jen se k tomu kousek něčeho jiného, jinak neustále to samé. (Ve shrnutí: představovat si dobré-) bude to dobré, věřit dobrému-) dobré přijde,…) Styl psaní mi příliš nevyhovoval. Z nějakého důvodu se nemůžu zbavit dojmu, že to je zvláštně nastavené a že autorka není vlastně vůbec autorkou… Ještě nikdy jsem u knihy takový pocit neměl, ale tady mi to něčím zavánělo… Ale ke knize samotné: myšlenka je perfektní, dokáže lidi změnit a ukázat jim nový směr a nedivím se, že spoustě lidem pomohla. Mně tedy ne, jen mi ukázala možnou cestu, ale během celého čtení jsem byl dost skeptický, a když jsem o tom přemýšlel, našel jsem dost výhrad a nezodpovězených otázek k tajemství, jehož název je tak zavádějící a při čtení mi přišlo vtipné, jak o tom psali… Tajemství nevyřčena celé roky… No nic.:)

Bylo mi jedno, že tam psali o vztazích, o zdraví, o majetku, že když si představíte a budete věřit čemukoliv, získáte to, ale kapitola o penězích mě docela překvapila. Chci říct, rozhodně bych tohle nedoporučoval někomu, kdo trpí finanční tísní a je zadlužený, protože ty jejich rady byly občas na zabití. (Přesně si nepamatuju větu, ale: „Kdo rozhazuje, ukazuje tím vesmíru, že má peněz dostatek, čímž získá peněz víc.“ Ehm, co?) Je super, že kniha inspiruje ostatní, aby věřili ve svoji sílu, ve zdraví, v lásku,… tím pomáhá, ale co kdyby se někdo chytil té myšlenky, že má utrácet jak divý? Nevím, tady mi to nesedělo.
Další, co nesnáším, je, když někdo vezme citát někoho, kdo už ani nežije, a vysvětlí ho tak, aby mu to hrálo do karet. Pořád citování Shakespeara a Einsteina a dalších velikánů ohledně zákonu přitažlivosti… Nemyslím si, že by to řekli kvůli tomu a mě to dost irituje.
Pak mě napadlo: co kdyby někdo chtěl zákonu přitažlivosti zneužívat? Pořád omílali dokola, že myšlenka je nejmocnější apod., ale co kdyby si někdo přál, aby ten druhý zemřel a trpěl? Taky by Džin z lahve přišel a řekl: „Vaše přání je mi rozkazem,“, jak psali skoro na každé stránce?

Nechci knihu odsuzovat, já tomu ostatně taky věřím, má dost velkou sílu změnit mysl člověka a dát mu elán do života. Na mě tohle příliš nefunguje, ale dobře. Posílám dál, odškrtnul jsem si z povinností, že mám přečteno a s úsměvem na tváři se vracím ke starým žánrům a budu si představovat, že mě baví, aby mě skutečně bavily. :)

Pierette
04.04.2018 5 z 5

Tomu, kdo neuvěří zákonu přítažlivosti tolik knížka nedá, ale na mě fungovala a řídím se jí dodnes. Moc hezká pozitivní a motivační "nadčasová" knížka, která se dá číst stále dokola :)

Kiyu
13.02.2018 3 z 5

Tato kniha byla mojí vstupenkou do ''ezo sféry''. Vysvětluje jednoduchý princip přitahování myšlenek se kterým se setkáváme každý den (myšlenku přetváříme v realitu). Podle mě ale kniha nemá moc co s duchovní literaturou dočinění - nabádá k hromadění peněz a věcí.

PavlínaAlžběta
04.02.2018 5 z 5

Kniha, která se stala před mnoha léty fenoménem v učení NewAge a o které jistě alespoň jednou někdo někde slyšel. Příběh byl i zfilmován. Tajemství jsem si kupovala na doporučení v nejtěžších chvílích života a mohu říci, že se k ní občas vracím. Krásně originálně propracovaná kniha s opravdovým tajemstvím uvnitř. Mnozí jsou skeptikové, ale mě velmi pomohla a nejsem jediná, protože stačí víra a funguje. Kromě vysvětlení jak celé praktikování zákonu přitažlivosti a vděčnosti funguje, zde naleznete mnoho citátů od slavných osob, včetně osobních příběhů lidí z celého světa, kterým tato kniha pomohla či změnila život. I já byla skeptická, nemocná a bez práce. Věřím, v něco co kniha popisuje a není to jen o pozitivním myšlení, což mnoho lidí nepochopí. Kniha se čte krásně lehce, nic komplikovaného, přesto úžasného. Zaleží na Vás, zda toto Tajemství využijete či nikoliv.

pikacka
22.01.2018 5 z 5

určitě není špatné si knihu přečíst. Je motivující a každý si v ní najde možnou cestu jak dojít v životě k úspěchu a k splnění svých cílů.

Jacinda
02.01.2018 5 z 5

Jde o to, co si z toho kdo odnese. I kdyby to měl být jen kousek. Já nečekala nic a našla hodně.

Girasol
30.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla asi před 6 lety a změnila mi život. Již dříve jsem o takových to věcech, které se píší v knize slyšela od některých svých kamarádek, ale nevěřila jsem jim, že to tak může být. Až když jsem začala nad svým životem více přemýšlet, proč se mi ději zrovna ty a ty věci..a ne jiné, které bych si přála, tak jsem si tuto knihu koupila a nemohla jsem se od ní pak odtrhnout. Je to doslova Přelomová kniha pro můj život. Dala mi Velké Poznání a otevřela mi oči. Mnohokrát jsem se k ní ještě pak vrátila a též jsem ji doporučila dalším kamarádkám. Film jsem neviděla, ale myslím, že kniha je jistě lepší, více zapamatovatelná a hlavně si pokaždé člověk k ní může vrátit kdykoliv chce. Vřele doporučuji všem, kde se zajímají o osobní rozvoj.

Boženka2
30.12.2017

Tato kniha patří k několika málo knihám, které při nejlepší vůli nedočtu...Možná to ještě někdy zkusím.

Natyna3
25.12.2017 4 z 5

Byť se s množstvím myšlenek v knize neztotožňuji, některé jsem musela uznat za pravdivé. Zajímavé je také to, že jedno "tajemství" jsem nevědomě použila těsně před tím, než jsem rozečetla knihu a splnilo se mi díky tomu přání.
Myslím, že toto je jedna z knih, na kterou si musí každý udělat názor sám.

madonna6956
06.11.2017 5 z 5

Kniha, ke které se pořád vracím.
Zaujala mě hned.
Miluju jí.
Pomohla mi a stále mi pomáhá.
It's tha best! šipka srdce

yaja8823
31.10.2017 4 z 5

Parádní kniha, hezké citáty a myšlenky...doporučuji všem. Mě ji také doporučil zajímavý člověk, který mě oslovil v letadle cestou z exotiky, když viděl, že čtu česky... :) Už jeho barvité vyprávění o knize mě zaujalo a kniha sama potom také.

vlkove
21.10.2017 5 z 5

Myšlenka knihy je dobrá, líbí se mi vložené citace a příběhy. Někdy se myšlenky opakují stále dokola ale jako celek to vyzní dobře. Filozofie mě zaujala, donutila mě se zamyslet, některé věci změnit, ale určitě to není kniha (a myslím si že taková kniha ani neexistuje), která by mi změnila život od základu. Přesto se ke knize ráda vrátím a určitě znovu ocením její vzácné myšlenky.

Sylvanas
11.10.2017 5 z 5

Takhle knížka mi otevřela oči. Někdo by mohl namítat, že vše, co se v ní píše, jsou jen hloupé výmysly nějakých bláznů. Dobře, kdo chce, tak ať si to myslí. Já jsem toho názoru, že tajemství existuje. Ono je to vlastně trochu paranoidní, že si za všechno můžeme sami, ale když se zpětně zamyslím, tak mi dávají určité věci, co se mi dříve staly, smysl.
Poprvé jsem viděla sice film, každopádně kniha je psaná právě podle něj, tudíž se liší jen minimálně - snad jen že je obsáhlejší. Oceňuji na ní zpracování (jak text tak i grafiku) a hlavně ono poselství, jenž přináší.

Loverson
23.09.2017 5 z 5

Úžasná kniha, která vam mnoho veci pomuze pochopit.