Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387904/bmid_tajemstvi-qEi-387904.jpg 4 936 170

Autorka žije v Austrálii, kde pracuje jako televizní producentka. Ve své knize popisuje jak dosáhnout spokojeného života v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Učí člověka pochopit sílu myšlenky a odhalit vlastní skryté schopnost. Tajemství se stalo fenoménem po celém světě (existuje i stejnojmenný film), práva se prodala téměř do čtyřiceti zemí a celkový náklad dosahuje přes devět milionů výtisků.... celý text

New Age , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

The Secret , 2006

lencin
19.09.2020 4 z 5

"Čas využít vlastní velikost nastal právě teď.
Jakmile se zbavíme limizujících myšlenek,zakusíme opravdovou vznešenost lidství.
Dělejte to,co máte rádi."
(2010)

Pettinka
23.08.2020 4 z 5

Zajímavý :) grafika knížky tomu jen dodává šmrnc

Ashi
12.08.2020 4 z 5

Chystám se ji výhledově přečíst znovu, líbí se mi grafické zpracování. Četla jsem ji v teen věku a tehdy mi přišla těžce stravitelná, ale věřím, že teď už pro mě bude pochopitelnější.

Maara320
30.07.2020 5 z 5

Poznej sílu vesmíru. Kniha se mi líbila. Je psána tak nějak pozitivním stylem. A beru jí jako doplnění k dokumentu.

_k_
20.05.2020 5 z 5

Změnila mi život

pavla.ba
10.05.2020 3 z 5

Z této knihy jsem nedostala to, co jsem očekávala, něco mě zaujalo, něco mě absolutně nezajímalo.

YA-girl
25.04.2020 5 z 5

Za mě je kniha doplňkem k nepřekonatelnému, dokonalému stejnojmennému filmu, resp. dokumentu. Shrnuje nejdůležitější myšlenky a "návody" na jedno místo, a i díky lesklým voňavým stránkám a krásnému písmu působí na čtenáře tak nějak optimisticky sama o sobě, působí totiž na všechny jejich smysly... ;) Pro mě srdeční záležitost, protože autorka mi tímhle svým dílkem otevřela dveře k celému tématu pozitivního myšlení :).

michaela.22
11.04.2020 5 z 5

Jedna z mnoha motivačních knih, která vám napoví, jak ve svém životě nestrnout na jednom místě, ale jak se posouvat dál. A stačí znát jen hlavní myšlenku této knihy. Ta je následně popsána a je poukázáno na to, jak tuto myšlenku správně v praxi uplatnit. Byl natočen i film, který jsem viděla. Myslím si že film je základ, který by měl vidět každý, ale tato kniha vám umožní se více zamyslet nad vaší situací a dokáže vás nasměrovat správným směrem.

Niu
14.03.2020 5 z 5

Když vím, co si z knihy vzít, je to vždy super. Pro ty kdo věčně tápají, perfektní kop do ... :o)

Reniee
19.02.2020 2 z 5

No, na toto téma jsem už něco četla i slyšela. Některé věci jsou pravdivé, některé jsou podivné. Jako, že vesmír je katalog, ze kterého si můžeme vybrat co chceme? Věřím spíš na to pozitivní myšlení a umět se radovat ze života. V celé knize se vše opakovalo dokola, uvítala bych životní příběhy, ty mě baví víc a i víc vypovi.

Julia848
03.01.2020 1 z 5

Velice zdlouhavá a až nudná kniha.
Asi nejsem ideální člověk pro tuto literaturu.

sarsevcikova
03.11.2019 2 z 5

Některá část jo, některá ne. Mám z ní smíšené pocity.

brocolli
28.10.2019 2 z 5

na to jak jí všichni vychvalují nic moc
ale k zahození taky úplně není, má v sobě spoustu skvělých myšlenek

Gweny
23.10.2019

Už to bude 10 let, kdy jsem knihu otevřela poprvé. Tehdy jsem z ní byla naprosto unešená a přečetla ji během pár dnů. Ještě před tím jsem viděla film, a když jsem si pak dala jedna a jedna dohromady, došlo mi, že život je fakticky takový, jak o něm smýšlíme - pokud jsme negativní, i naše okolí je negativní a naopak. Všechno je jen stav mysli, jak říká jeden z mých přátel, a je to tak.

karamelka57
20.10.2019 5 z 5

Ďakujem!

chodícírohožka
18.10.2019 3 z 5

Než jsem ji přečetla, považovala jsem knihu jednoduše za prostředek k tahání peněz z lidí. A pořád si myslím, že jím je, nicméně musím uznat, že má něco do sebe. Jasně, má spoustu vad - některé věci tam jsou dost uhozené a nedávají smysl, celá kniha je vlastně jedinou myšlenkou pitvanou a opakovanou na zhruba 200 stránkách a některé teze si protiřečí... Ale celkově dokáže přinejmenším v některých lidech vzbudit naději, dobrý pocit, spokojenost. Na mě to alespoň většinou fungovalo. Pokud jsem zrovna nesouhlasně nekroutila hlavou, s dobrou náladou jsem se usmívala. A o to - snad - jde...

Szekynka
02.10.2019 5 z 5

Skvělá knížka, která mi pomohla utřídit si myšlenky a udělat si v hlavě trochu pořádek. Kniha rozhodně člověka motivuje k tomu, aby se na věci díval i z jiného pohledu. Ukazuje čtenářům, že všechno není jen černobílé. Dalo by se říct, že odbourává strach – jehož jsme častými zajatci. Ukazuje, že stačí věřit a jít svým snům trochu naproti a život může najednou vypadat úplně jinak.

anansie
26.08.2019 1 z 5

Po přečtení Moci od stejné autorky, tuhle knihu už nemá moc smysl číst. Navíc mi vůbec nevyhovovala její forma, kdy na jedné stránce je několik jmen, citátů, do toho samotný text. Působí to chaoticky, tudíž jsem knihu jen tak prolistovala.

alekis
21.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla docela dávno, práší se na ni v polici, a už si pamatuju jenom, že jsem z ní tehdy byla velmi nadšená. Je potřeba si ji přečíst znovu, aby můj komentář byl vůbec k něčemu - ale myslím, že nezáleží tolik na mém subjektivním posouzení, jako na tom, jaký dojem si z ní odnese ten, kdo si ji přečte.
Proč se teď k Tajemství vracím. Protože mi, jako už mnohokrát (vymyslela jsem spojení "po mnohakráté" :), ale dostalo červené podtržítko...) vytanula na mysli jedna věc, která mi utkvěla: všechno ve vesmíru je ze stejné hmoty, z atomů. Když občas něco vyhazuju (a že nevyhazuju ráda, staré přísloví "schovaj na dno, najdeš snadno" je pevně usazeno v hlavě), tak si to pokaždé opakuju. Všechno kolem nás má nějaký tvar - ale podstata všeho je stejná, atomy. Nic na zemi, nic ve vesmíru nezaniká, jenom se to přetváří, vzejde něco nového, a to se posléze zase časem změní. Takže vlastně vyhazuju atomy... a to moc nebolí...
Nastává čas znovu si přečíst Tajemství a osvěžit si užitečné pravdy...

MaggieR
13.08.2019 odpad!

Mňa viac motivujú príbehy. Mala som pocit, že čítam jednu radu stále dookola podanú v tisícich podobách. Ani nehovorím o tom, že takýchto istých kníh sú ďalšie milióny.