Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3659/bmid_tajemstvi-GM3-3659.jpg 4 936 169

Stojíte na prahu poznání. Fragmenty velkého tajemství se objevují v legendách, mýtech a filozofiích po celá staletí, jen znát tu správnou šifru. Kniha, kterou právě držíte v rukou, shromáždila moudrost předchozích generací a naučí vás dosáhnout všeho, co si přejete - v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Pochopíte skryté síly, které ve vás dřímají, a odhalíte jejich moc. Učení novodobých mistrů, kteří štěstí, zdraví a bohatství dosáhli, vám ukáže, jak lze tajemství spokojeného života aplikovat na každém kroku.... celý text

New Age , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret , 2006

Evule734
Evule734
02.01.2024 4 z 5

Tuto knihu mám ráda, společně s knihou Miluj svůj život od Louisy L. Hay to byla má první kniha o zákonu přitažlivosti, kterou jsem během studií četla. Ráda se k ní občas vracím stylem náhodného otevření a přečtení stránky, myšlenky z knihy není nikdy na škodu si připomínat, mozek rád zapomíná.

MarciLiška
MarciLiška
08.12.2023 3 z 5

Zajímavá kniha k zamyšlení. Je to o nastavení a směřování naší mysli a vizí. Hovoří se v ní o vděčnosti.......která v dnešním světě chybí. Četla jsem ji teď po deseti letech znovu. Myslím si, že stojí za přečtení.

YildizKorelidis
YildizKorelidis
20.11.2023 5 z 5

Skvělá knížka k povzbuzení. Touto vždy začínám, když s něčím začínám, abych byla stále motivovaná a nevzdala se příliš brzo. A pak pokračuji s dalšími díly od této spisovatelky a pak i od jejích kolegů.

Radimka
Radimka
04.08.2023 odpad!

Tak blbou motivační knihu už jsem dlouho nečetla, vlastně jsem ji ani nedočetla. Nechápu tu popularitu kdysi.

StihOMam
StihOMam
22.01.2023 4 z 5

Jednoduse, prehledne, nazorne a vystizne shrnuto podstatne. Bud s tim pracovat umite nebo ne. Oslovi vas nebo se vyznam poselstvi ukrytych mezi radky neodhali. Kniha je zpracovana velice dobre, tema pokryva sirokou skalu potencialnich odpovedi a dokaze byt skutecnym pruvodcem tem, kdo jsou v oboru nováčky. Pro ostatni je spise milym pripomenutim.

Elea
Elea
26.10.2022 4 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení, i když stejné informace lze najít v řadě jiných - často starších - knih.

palka452
palka452
16.10.2022 5 z 5

Ano děkuji za vše

janulka1310
janulka1310
11.02.2022 3 z 5

Myslím, že jsem snad tohle ještě nikdy nenapsala, ale film se mi líbil více jak kniha. Je to ale asi pochopitelné, protože kniha je v podstatě "přepsaný" filmový scénář. To samozřejmě nemění nic na obsahu, který skrývá důležité poselství...

Lili
Lili
26.01.2022 5 z 5

Kdo má otevřenou mysl, pochopí. Kdo ne, těžko kdy.

„Jestliže to vidíte v mysli, budete to jednou i držet v rukou.“

brunettlibrary
brunettlibrary
26.10.2021 4 z 5

Tajemství je princip, kterým se řídím už mnoho let a musím říct, že funguje! Každý by si měl knihu přečíst, ať už jakoukoli (vím, že jejich dílů je mnoho). Ovšem nezapoměňte mít otevřenou mysl k tomuto tématu.

Tebby
Tebby
18.08.2021 2 z 5

Nejdříve jsem viděla film. Celá kniha se otáčí kolem jediné myšlenky. Pokud bych se měla znovu rozhodnout, tak si myslím, že je kniha poměrně ztrátou času, lepší je kouknut na film a jít dál. Pokud ale někdo se seberozvojem začíná, tak je to fajn a lehce pochopitelné. Jinak bych si ale spíš než Tajemství vybrala Jak si správně přát nebo Klíč k životu. 2*

Prince_of_book
Prince_of_book
05.06.2021 5 z 5

Knihu jsem poslouchal v audio verzi na Youtube.

Sem tam už jsme o principu "Zákona přitažlivosti" slyšel, nicméně nikdy jsem ho nezkoumal moc dopodrobna a tahle kniha mě určitě donutila se nad tím minimálně zamyslet.

Tahle kniha přináší spoustu různých myšlenek a příkladů jak Zákon přitažlivosti funguje, nebo jak ho pochopit a praktikovat a já určitě některé z nich, co mě zaujaly zkusím.

Kniha podle mě není úplně pro každého, spousta lidí v ní najde to "nakopnutí" jít něco dělat, či povzbuzení v tom, co dělají a někteří zase knihu úplně zatratí s tím, že je to "pí***ina", což určitě dokážu pochopit, protože u tchto typů knih se to prostě stává.

Mě audioverze neuvěřitelně bavila a myslím, že jsem ji neslyšel naposled.

Hodnotím 10/10

jirka9453
jirka9453
26.04.2021 3 z 5

Souhlasím s komentářem uživatele Capricorn_
Tajemství rozhodně je dobrá kniha, pokud se chcete seznámit s principem zákona přitažlvosti, začínáte se v ezoterice pohybovat, nebo, jak tady řekli jiní, potřebujete knížku, kterou jen otevřete a najdete si větu, která Vás "nakopne". Není to ale ani za mě bohužel až tak duchovní kniha, jak se snaží tvářit. Při duchovní cestě se naučíme hodně věcí, které si autorka upravuje nebo formuluje tak, aby seděly jejímu podání.

roso.mak
roso.mak
01.04.2021 odpad!

Poučku, že když si něco přeješ, tak se ti to vyplní, znám už od dětství. Absolutně nechápu, jak někdo může mít drzost vydávat to za vlastní myšlenku, vydělávat na tom a ještě mu to může projít.

Je to stejné zlo, jako kdybych já tvrdila, že
například boty jsou můj nápad.

To je, jako kdyby se někdo v současnosti pokusil vydělávat na kterémkoliv ze stovek přísloví, které kolují mezi lidmi už staletí a každý je zná. Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše? Napište knihu. Pod svícnem největší tma? Napište knihu. Opakování matka moudrosti? Napište knihu.

PietroGrencik
PietroGrencik
27.03.2021 4 z 5

Rád si ju raz za čas len tak otovorím a kúsok prečítam.

Uznávam že to asi nie je pre každého.
Je to zfilmované a môžte si to pozrieť zdarma na YouTube.

feyer
feyer
18.02.2021 1 z 5

Existují na toto téma daleko lepší knihy.
Doporučuji např. Andrew Matthews - Buď šťastný!

capricorn__
capricorn__
26.12.2020 5 z 5

Říct, že "Tajemství" je nejlepší kniha o zákonu přitažlivosti, by bylo pěkně urážlivé. Co mně osobně na knížce vadí - po přečtení dalších několika knihách s touto myšlenkou - je to, jak vybízí člověka k materialismu, narcismu a přehnané kontrole nad vším, což jde do protikladu s New Age spiritualitou, o kterou se "Tajemství" dost opírá. Knihu i tak ale hodnotím pěti hvězdičkami a zařazuji do sekce "doporučuji", protože to byl první krok k tomu, abych se na svět kolem sebe díval jinak a začal se o spiritualitu zajímat více do hloubky a hledat takové myšlenky jinde. "Tajemství" není tak přelomová knížka, jak o sobě ráda říká - myšlenky o tom, že vaše myšlenky odrazují realitu, naleznete od "Alchymisty" od P. Coelha až po Bibli. Chápu komentáře některých lidí, kteří píší, že kniha je vlezlá a že se jim nelíbí, že jaksi hází problémy za hlavu s touhle filozofií "ono se to vyřeší samo, já si budu myslet pozitivně, to stačí" a ono to tak skutečně z "Tajemství" vyplívá. Proto doporučuji jiné knihy, starší, které nejsou tak komické tím, jak se namáhají vás přesvědčit, že před vámi drží lék na všechno kolem vás. K tomu všemu: je to filozofie, spiritualita, a takové téma prostě není pro každého. Mně "Tajemství" otevřelo bránu do spirituálního světa, sice jen poněkud okrajově, ale i tak udělalo svoji práci. Ke knížce se nikdy nevrátím, protože mám své lepší zdroje, ale pro někoho, kdo se o tomto tématu chce dozvědět a nic o něm neví, "Tajemství" doporučuju.

georginaa
georginaa
26.12.2020 3 z 5

Pochopení své mysli, svého místa na zemi, své existence ve vesmíru. Přijmout to co je na dosah, myslet pozitivně a další a další. Kniha není jen tak čtivá, ale hodně k zamyšlení. Prokousala jsem se tím a některé věci opravdu v člověku zanechají otázky. Ještě dlouho po přečtení jsem zvažovala na některé věci pro a proti, než jsem se rozhodla k nějakému činu.

Adellll
Adellll
24.12.2020 2 z 5

Asi bych tuto knihu nedoporučila úplně všem. Například v mém případě jsem si z ní musela "vytáhnout" určité informace, s kterými jsem souhlasila. V knize je to totiž na mě moc "ezo" a na způsob "tajemství vyřeší naprosto všechno". I když s hodně názory nesouhlasím, určitě to bylo zajímavé a po "profiltrování" i trochu přínosné:D.

lencin
lencin
19.09.2020 4 z 5

"Čas využít vlastní velikost nastal právě teď.
Jakmile se zbavíme limizujících myšlenek,zakusíme opravdovou vznešenost lidství.
Dělejte to,co máte rádi."
(2010)