Tajemství

Stojíte na prahu poznání. Fragmenty velkého tajemství se objevují v legendách, mýtech a filozofiích po celá staletí, jen znát tu správnou šifru. Kniha, kterou právě držíte v rukou, shromáždila moudrost předchozích generací a naučí vás dosáhnout všeho, co si přejete - v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Pochopíte skryté síly, které ve vás dřímají, a odhalíte jejich moc. Učení novodobých mistrů, kteří štěstí, zdraví a bohatství dosáhli, vám ukáže, jak lze tajemství spokojeného života aplikovat na každém kroku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3659/tajemstvi-214205.jpg 3.8587

The secret (2006)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kiyu

Tato kniha byla mojí vstupenkou do ''ezo sféry''. Vysvětluje jednoduchý princip přitahování myšlenek se kterým se setkáváme každý den (myšlenku přetváříme v realitu). Podle mě ale kniha nemá moc co s duchovní literaturou dočinění - nabádá k hromadění peněz a věcí.

PavlínaAlžběta

Kniha, která se stala před mnoha léty fenoménem v učení NewAge a o které jistě alespoň jednou někdo někde slyšel. Příběh byl i zfilmován. Tajemství jsem si kupovala na doporučení v nejtěžších chvílích života a mohu říci, že se k ní občas vracím. Krásně originálně propracovaná kniha s opravdovým tajemstvím uvnitř. Mnozí jsou skeptikové, ale mě velmi pomohla a nejsem jediná, protože stačí víra a funguje. Kromě vysvětlení jak celé praktikování zákonu přitažlivosti a vděčnosti funguje, zde naleznete mnoho citátů od slavných osob, včetně osobních příběhů lidí z celého světa, kterým tato kniha pomohla či změnila život. I já byla skeptická, nemocná a bez práce. Věřím, v něco co kniha popisuje a není to jen o pozitivním myšlení, což mnoho lidí nepochopí. Kniha se čte krásně lehce, nic komplikovaného, přesto úžasného. Zaleží na Vás, zda toto Tajemství využijete či nikoliv.

pikacka

určitě není špatné si knihu přečíst. Je motivující a každý si v ní najde možnou cestu jak dojít v životě k úspěchu a k splnění svých cílů.

misa1607

kniha,která může pomoct zviditelnit vaše touhy....

Jacinda

Jde o to, co si z toho kdo odnese. I kdyby to měl být jen kousek. Já nečekala nic a našla hodně.

Girasol
30.12.2017

Tuto knihu jsem četla asi před 6 lety a změnila mi život. Již dříve jsem o takových to věcech, které se píší v knize slyšela od některých svých kamarádek, ale nevěřila jsem jim, že to tak může být. Až když jsem začala nad svým životem více přemýšlet, proč se mi ději zrovna ty a ty věci..a ne jiné, které bych si přála, tak jsem si tuto knihu koupila a nemohla jsem se od ní pak odtrhnout. Je to doslova Přelomová kniha pro můj život. Dala mi Velké Poznání a otevřela mi oči. Mnohokrát jsem se k ní ještě pak vrátila a též jsem ji doporučila dalším kamarádkám. Film jsem neviděla, ale myslím, že kniha je jistě lepší, více zapamatovatelná a hlavně si pokaždé člověk k ní může vrátit kdykoliv chce. Vřele doporučuji všem, kde se zajímají o osobní rozvoj.

Boženka2
30.12.2017

Tato kniha patří k několika málo knihám, které při nejlepší vůli nedočtu...Možná to ještě někdy zkusím.

Natyna3
25.12.2017

Byť se s množstvím myšlenek v knize neztotožňuji, některé jsem musela uznat za pravdivé. Zajímavé je také to, že jedno "tajemství" jsem nevědomě použila těsně před tím, než jsem rozečetla knihu a splnilo se mi díky tomu přání.
Myslím, že toto je jedna z knih, na kterou si musí každý udělat názor sám.

madonna6956
06.11.2017

Kniha, ke které se pořád vracím.
Zaujala mě hned.
Miluju jí.
Pomohla mi a stále mi pomáhá.
It's tha best! šipka srdce

yaja8823
31.10.2017

Parádní kniha, hezké citáty a myšlenky...doporučuji všem. Mě ji také doporučil zajímavý člověk, který mě oslovil v letadle cestou z exotiky, když viděl, že čtu česky... :) Už jeho barvité vyprávění o knize mě zaujalo a kniha sama potom také.

vlkove
21.10.2017

Myšlenka knihy je dobrá, líbí se mi vložené citace a příběhy. Někdy se myšlenky opakují stále dokola ale jako celek to vyzní dobře. Filozofie mě zaujala, donutila mě se zamyslet, některé věci změnit, ale určitě to není kniha (a myslím si že taková kniha ani neexistuje), která by mi změnila život od základu. Přesto se ke knize ráda vrátím a určitě znovu ocením její vzácné myšlenky.

Sylvanas
11.10.2017

Takhle knížka mi otevřela oči. Někdo by mohl namítat, že vše, co se v ní píše, jsou jen hloupé výmysly nějakých bláznů. Dobře, kdo chce, tak ať si to myslí. Já jsem toho názoru, že tajemství existuje. Ono je to vlastně trochu paranoidní, že si za všechno můžeme sami, ale když se zpětně zamyslím, tak mi dávají určité věci, co se mi dříve staly, smysl.
Poprvé jsem viděla sice film, každopádně kniha je psaná právě podle něj, tudíž se liší jen minimálně - snad jen že je obsáhlejší. Oceňuji na ní zpracování (jak text tak i grafiku) a hlavně ono poselství, jenž přináší.

Loverson
23.09.2017

Úžasná kniha, která vam mnoho veci pomuze pochopit.

M100
27.07.2017

Kniha, která vám změní pohled na život.

fis.rena
09.07.2017

Když se mi dostala do rukou tato kniha od osoby,která je pro mě odjakživa velmi důležitá,nepostradatelná,bezesporu absolutně nenahraditelná a blízká a jsme,jak se říká, "na společné vlně",věděla jsem,že je to právě to,co teď potřebuji a hledám. Kdybych měla vypíchnout něco,co mě nejvíce zaujalo nebo něco,co mi nejvíce pomohlo,tak je to prostě a jednoduše Tajemství. Samozřejmě,že kniha nebude pro každého,jelikož každý z nás smýšlí ,žije jinak a má odlišné názory na bytí.
Nicméně...každý z nás je projektantem svého osudu,píšeme si svůj vlastní příběh a myšlenka je jedinou realitou.
Otevřete se a přečtěte si tuto knihu,změní vám pohled na svět.

Rosie5
05.07.2017

Trochu mi vadil americký ,,vymývací ,, styl...... ale pravda je ,že taky razím ve svém životě a v životě svých blízkých pozitivní myšlení . Když jsem maturovala ,denně jsem si opakovala,že odmaturuji na jedničky, v duchu jsem je i viděla,.Jistěže jsem se musela i učit,ale ta víra,že to zvládnu na jedničky mě opravdu hodně pomohla. Doporučuji ,si knihu přečíst .

Neami2
05.07.2017

Kniha zaujala, byla napsána stylem, že si člověk opravdu řekne, že na tom něco bude a vidí kolem sebe situace, které tak fungují a ani si to neuvědomuje. Ale ne všechny situace mi přišly věrohodné. U některých mi to přišlo přitažené za vlasy....

petra7210
04.07.2017

Kniha mi změnila doslova život. I když nyní už se ji neřídím, protože vím, že ne všechno, co si přejeme nám může být dáno. A taky je důležité umět si správně přát

DYRKA98
03.07.2017

TATO kniha mě změnila život!!!!!!!!!! Doporučila mi ji spolužačka ve škole a můj pohled na život se změnil!!!!!!!! DOPORUČUJI TENTO BESTSELLER VŠECH DOB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1spb2007
25.06.2017

Podívejte se i na film, je také velmi zajímavý a možná se z něj poučíte :-)

Princezna22
14.06.2017

Teď když to vím,jsem zjistila že spousty věcí dělám ve svém životě špatně! Když jsem se povídala na film řekla jsem si,že knihu prostě musím mít. Kniha je krásně sepsána a více s ní člověk pochopí.. Je ale zajímavé,že jakmile jsem dokoukala film věci se dali do pohybu.. Začali se mi pod ruku dostávat spisovatele,které jsem v této knize mohla poznat. Je to opravdu zajímavé. A člověka to posune kus do předu a uvědomí si, že dokáže něco co chce. Ty lidé,který jsem píšou negativní komentáře by se měli nad tím zamyslet.. Když píšete komentář vše co by mohlo projít od sebe odhazujete. Dejte knize a filmů šanci a uvidíte... Budou se dít věci o kterých si ani ve snu nedokáže představit že se dějí. DOPORUČUJI.

socped2016
03.06.2017

Vše je možné, kniha je inspirativní.

karolina0346
01.06.2017

Čekala jsem víc. Nic moc nového jsem se nedozvěděla. Přišlo mi, že se celou knihu omílá jedna tatáž myšlenka, která by šla napsat jednou větou.
Nicméně je to velice pozitivní kniha. :)

Atanone
25.05.2017

No..já nevím. Jistě,pozitivní myšlení,ano,úžas..ale přece jen si myslím,že přílišné pnutí způsobuje křeč. Pro mě je to něco jako přejít z jednoho skleníku do jiného. Nahradit jedno veliké "cosi" jiným "cosi" a očekávat,že mi to dá křídla...
Navíc-když si představím,že by tuto knihu následovali všichni,pochybuju,že bych v takové společnosti chtěla žít.
Každopádně jsem si vzala něco mouder na cestu a půjdu si dál pomalounku po svém

Jenda1122
12.03.2017

Jedinečná a výborná kniha! Všechno v knize dává smysl a zapadá do sebe. Opravdu musím říct, že funguje a všem doporučuji přečíst!

cerna.pet
09.03.2017odpad!

Knihu jsem dostala jako dárek... ani jsem ji nedočetla, nejsem duchovně založená takže mi kniha přišla jako vstupenka do sekty. kniha třeba není špatná ale jen pro správný typ lidí

FrutyZ
26.12.2016

Člověk se musí otevřít, aby tuhle knihu pochopil. Než jsem si knížku koupil, tak jsem se díval na film, který je výborný. Kniha je celá podle filmu a nepřínáší nic navíc, co by člověk čekal.
Kniha se dobře četla. Četl jsem si dva krát s rozestupem asi půl roku a dělal jsem si poznámky, které využiji, ale z filmu bych udělal uplně to stejné.

mariva
05.11.2016

Přečetla jsem už řadu knih, které vycházejí právě z Tajemství, ale tu původní knihu Rhondy Byrne jsem zatím nečetla, proto jsem na ni byla zvědavá. Čekala jsem něco mimořádného, prostě ten první podnět, který vede k odhalení "Tajemství". V knize se však střídají citace další desítky autorů, podobně jako ve všech ostatních knihách této řady. Původní text autorky se v tom úplně ztrácí a proto kniha nijak nevybočuje. Připadá mi, že z původně skvělé myšlenky se v Americe rozmohl obrovský byznys a postupně roste i u nás. Každý z autorů a koučů vytvoří novou knihu, ve které shromáždí citace jiných podobných autorů, přidá k tomu něco málo svého, a tím si vybuduje výnosný byznys - vydává knihy, pořádá přednášky a učí další, jak dosáhnout bohatství - nejlépe tím, že budou dělat totéž. Je to škoda, protože sama vím, že "Tajemství" opravdu funguje a potvrzuje se mi to téměř každý den.

Niannie
06.10.2016

Tohle byla moje první kniha na tohle téma. Četla jsem, jak lidem změnila životy a chtěla jsem to taky vyzkoušet.
Přečetla jsem ji když mi bylo 17 - ne všemu jsme úplně rozuměla, ale postupně mi to všechno začalo dávat smysl jak jsem se dostávala hlouběji do tohohle ,,světa''. Zhlédla jsem i film a byla jsem nadšená a rozhodnutá posunout se ve svém životě dál a podařilo se. Našla jsem si další knihy na tohle téma a už jsem v tom byla až po uši.
Teď je mi 20 a můžu říct, že mi opravdu změnila život – mám vše, co jsem si přála a cítím že žiju!
Jsou i lepší knihy na tohle téma, ale pro začátek - proč ne? :) Už jen proto, že mi kniha prozradila tohle tajemství, tak ji řadím mezi své TOP :) Je smutné že většina lidí vůbec netuší že něco takové lze.
Přečtete si ji! :)

P-Verca
12.09.2016

I přesto, že jsem knížku dočetla až do konce, musím udělit pouze 3 hvězdičky... Knížka není špatná, ale za 1) nelíbí se mi způsob sdělení:.. "peníze, peníze, peníze... stačí lusknout prsty" - příliš "americké", není v tom žádná láska, která dle mého je základ pozitivního životního stylu. A za 2) Myslím že by ta knížka se znalostmi mohla být klidně tenčí, na můj vkus se hodně věcí opakuje.