Tajemný protivník

Tajemný protivník

Pokud jste si oblíbili Tommyho a Pentličku, sympatickou dvojici mladých detektivů, v této knize se s nimi setkáte v době jejich společných začátků. Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy sloužil v armádě a Pentlička byla ošetřovatelkou. Nyní jsou oba ještě svobodní, bez zaměstnání a bez prostředků, ale plni odhodlání něco... celý text

Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy sloužil v armádě a Pentlička byla ošetřovatelkou. Nyní jsou oba ještě svobodní, bez zaměstnání a bez prostředků, ale plni odhodlání něco se svým životem podniknout. Odvážně spolu zakládají kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku. V sázce je osud Anglie, jíž hrozí nejen změna vlády, ale možná i další válka…

V Tajemném protivníkovi se Agatha Christie představuje jako autorka, která vedle detektivního příběhu o zdánlivě dokonalé vraždě, změnách identity a záhadách zamčeného pokoje dokáže stejně mistrně rozvinout i téma špionážní. V románu proto vystupují praví i falešní pracovníci tajných služeb, předsedové vlád a vládní zmocněnci. Do posledních stránek však čtenář váhá, kdo je oním tajemným protivníkem... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/238/tommy-pentlicka-taje-238.jpg 4.4124

Tommy & Pentlička (1.)

The Secret Adversary (1922)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Alíša236

Četla jsem tuhle knížku, protože je od Agathy Christie a já od ní za svůj život zcela jistě přečtu všechny knížky. Ale i když mám moc ráda i její špionážní romány (což toto je, žádná detektivka), tak tenhle byl prostě dost slabý. Však to je také teprve druhá autorčina knížka. Čtení každopádně nelituji, čte se svižně, je to legrace a je to hlavně Agatha!

Ladys

Souhlasím se všemi, co tvrdí, že se to dobře čte.
Kdo má rád parodii, ten si bude lebedit.
Těšil jsem se na knihu a možná proto jsem trochu zklamaný. Rozumím, že to má být parodie na šestákové detektivky, ale přece jen jsem očekával díky jménu autorky víc. Ale uznávám, že vlastně omylem.
Tu sérii náhod, pak plno dobrodružství, romantiky, tajemna a nebezpečí vlastně autorka vystihla přesně.
Sérii rozhodně nezatracuji a doufám, že další příběhy této sympatické dvojice budou už jen lepší.

Monike

Konecne prvni knizka Agatky, kde jsem odhalila vraha☺Jupi!

haki34
18.11.2016

Nemam rada spionazni namety, ani Tommy s Pentlickou nejsou mi nejoblibenejsi detektivove od Agathy, ale tato knizka se mi libila ... Mozna i proto ze zjistime, jak ti dva spolu vlastne zacali ;)

Marián27
02.05.2016

Vynikajúca kniha! Pátranie po stratených dokumentoch a po záhadnej Jane Finnovej je plné dobrodružstva, akcie, humoru, prekvapivých zvratov, naháňačiek, cestovania a tajomstiev. K tomu si pridajte ešte sympatickú dvojcu hrdinov a tajomného protivníka a z knihy je asi jedna z tých naj aké pani Agatha napísala!
Dúfam že nepotrvá dlho a zas sa s Tommym a Pentličkou stretnem a prežijem s nimi ďalšie krásne dobrodružstvo.

JiříM
10.09.2015

Jsem unešen, vůbec jsem nečekal takove uchváceni kterým jsem prošel. Od prvni do poslední kapitoly je děj velice napinavý a má spád. Jen zamilovanost mezi Juliem a Jane mě zarazila.... Ale počteníko užasné.

Iva B.
10.06.2015

Mé první setkání s dvojicí Tommy a Petlička. Knížka mě nezklamala a moc se mi líbila. Určitě stojí za přečtení, klasická detektivka, konec mě překvapil, nečekala jsem to.

wikiniki
26.06.2014

Moje první setkání s Tommym a Pentličkou.

knihomols.r.o.
06.02.2013

úžasná kniha, kterou čtu pravidelně každý rok :) vřele doporučuji

Kaety
05.02.2013

Výborná, brilantní kniha, napínavá až do konce. Hlavní hrdinové Tommy a Pentlička jsou moc sympatický mladý pár, který umí využívat své malé šedé buňky k řešení zapeklitých detektivních případů. Tajemný protivník je opravdu jedna z nejlepších knih od Agathy Christie.

LenaBil
19.10.2011

Kniha se mi velmi líbila, byla zábavná a čtivá od začátku do konce, těším se, až znovu vyjdou i další knížky s touto dvojicí.