Tajemný přízrak

Tajemný přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22011/bmid_tajemny-prizrak-7V1-22011.jpg 3 29 7

Downerská internátní škola je jako každá jiná – a přece tam v poslední době dochází k řadě podivných příhod, nehod a smrtelných útoků, které vždy ohlašuje závan chladu a mlhy. Simona Kortensová a její kamarádi a kamarádky zahajují vlastní pátrání a záhy se z něho vynořuje neuvěřitelný přízrak středověkého rytíře ve zlaté zbroji a záhadné jméno Backtassar… Jde snad o pomstu sahající přes staletí a přes oceán? A proti komu je zaměřena? Neriskují Simona, Patrik a další při hledání stop v podzemí vlastní životy? Podaří se jim zbavit školu tajemného přízraku?... celý text

Hasickat
17.08.2023 2 z 5

Za mě jedna ze slabších v sérii Stopy hrůzy. Nejvíc mi asi vadily dvě věci.
1) na začátku autor představí hromadu postav z redakce, ale vlastně 3/4 z nich nejsou vůbec podstatné a dál jsou jen okrajově. Kdyby nebyly tyto postavy vůbec, nic by se nestalo a člověk by nemusel pořád vzpomínat, kdo to je.
2) uspěchaný konec. 173 stran duchařiny a trochu toho napětí a pak. Šup šup a na 8 stránkách vše uzavřeno a vyřešeno bez známky napětí.

hippiesak
21.12.2022 1 z 5

Omlouvám se autorovi, ale mě to vůbec nebavilo :( Tu jednu hvězdičku dávám spíše sobě za to, že jsem tu knihu neodložil a dočetl... Co mě ale asi vadí nejvíc je to, že kniha od českého autora se tváří, že je z americké knihovničky. Děj na americké škole, studenti mají americké jména atd. Kdyby to bylo celé postavené na české škole a byl zde Honza, Simona, Klára a Adam, dávalo by mi to možná celé větší smysl a možná by mě to i více bavilo. Možná...

Martin82
27.05.2022 2 z 5

Nějak mě to nechytlo, začátek vypadal slibně, úvod - první kapitola dokonce velmi slibně, postupně jsem se však dostal do bílé mlhy nudy a hrozného zakončení. 45%

Luigi1
20.04.2022 5 z 5

Pěkné čtení s nádechem strašidelnosti.

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Pěkné, mrazivé a nostalgické čtení.

Vampirosa
05.09.2016 4 z 5

V letech, co jsem knížku četla, se mi příběh líbil a přišel mi místy až strašidelný. :)

Cryptkeeper
04.08.2015 4 z 5

Jediná knížka kterou jsem měl kdysi na dovolené u moře,tudíž to byla nutnost přečíst,aniž bych si mohl vybrat něco jiného ;)
Špatné to ovšem určitě nebylo,místama dost napínavé,v mém tehdejším věku dost možná i strašidelné:)

duchové a přízraky

V. K. Fair (p)