Tajemný nindža

Tajemný nindža https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34360/tajemny-nindza-34360.jpg 4 25 6

Obsahuje: Tajemný nindža, Nindžové z Odawary Tajemný nindža se odehrává v blíže neurčené době za dlouhých válek mezi rody Uesugi a Takeda v letech 1553 – 1563. Nindžové z Odawary se odehrávají se v letech 1589 - 1590 podle evropského kalendáře (17.-18. rok éra Tenšó podle japonského kalendáře).

Terror
25.02.2023 2 z 5

Líbí se mi japonská auta. Chválím japonskou elektroniku. S touhle průpravou jsem ale na tuhle knížku nestačil. Oba příběhy jsou plné intrik, vražd, sebevražd (pardon, seppuk) a hlavně postav, v jejichž jménech jsem se totálně utopil. Jen jsem si konečně zvykl na jednoho hrdinu, už sešel ze světa jednou z výše uvedených možností. Možná nemám ten správný vztah k japonské historii. Zato mám splněný další bod čtenářské výzvy 2023. :)

Yunnan
16.11.2022 5 z 5

Vynikající a skvělá kniha od našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše o nindžích, čtena velmi dávno v mém skoro ještě dětském věku. Jako kluk jsem ji hltal. Velká nostalgie.

Disease
15.02.2021 3 z 5

Autor je japanista, takže znalost reálií je tu jako velké plus. Jinak je vidět, že nindžové měli poměrně monotonní žitot, podobně jako jiní vojáci.

jaja_a_paja
22.04.2020 5 z 5

Pěkné víkendové počtení.

tenax
14.05.2017 3 z 5

Dva nezávislé příběhy, které spojuje společné téma – nindžové a jejich umění. Děj obou je celkem předvídatelný, nepříliš komplikovaný, zajímavá je hlavně spousta dobových reálií z Japonska v 17. století. Vzhledem k tomu, že autor je japanolog, zdá se, že jsou celkem věrohodné, a to je asi hlavní přínos téhle knížky.
Velmi oceňuji stylový ilustrační doprovod, který vypadá velice dobře, navzdory novinovému papíru, na kterém je tištěn.

JOM
10.12.2014 3 z 5

S dobrodružstvím to nemí mos společného, šlo spíše o naučnou knihu s dějem na pozadí.
Ale! Pokud toto přijímáte, jde o knihu velice dobrou. Pro mě šlo hutný zdroj informací o ninjutsu a Japonsku celkem. Doporučuji.