Tajemný jezdec

Tajemný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45945/tajemny-jezdec-45945.jpg 4 46 5

Romantický dobrodružný příběh z amerického Západu o těžkých životních zkouškách půvabné schovanky rančera, který chce dívku provdat za svého bezcharakterního syna.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Cedr

The Mysterious Rider,1921 , 1921

ydnac
05.04.2023 3 z 5

POVINNOST A ČEST

Té chce dostát Collie, adoptovaná dcera rančera Belloundse. On by nerad dělil svůj majetek a tak by si přál, aby si vzala jeho syna Jacka. Ten je však sobecký, lajdák, hráč, pijan a lhář.
Na ranč zrovna přijel neznámý cizinec. Pracovity, šikovný všeuměl.
Říkají mu PEKELNÝ WADE.

Knihy od Zane Greye jsem začala číst už na základní škole a moc ráda jsem se k jedné z nich vrátila :-).
Mám ráda přírodu, zvířata, kovboje, romantiku a dobu, kdy slovo muže něco znamenalo.
Doporučila bych hlavně milovníkům westernu :-)

Prey
06.12.2017 3 z 5

Má to určitě jeden společný rys třeba s Foglarovkama – je to čtení, ke kterému se člověk musí dostat v určitém věku a rozpoložení, aby mu to něco řeklo. Mě romantika divokého západu skoro minula, ale díky Čtenářské výzvě jsem se do světa kovbojů, nízkých i vysokých charakterů a čisté lásky vypravil rád. Je to odpočinková kniha s dobrodružným námětem a jisté dobové manýry postav i textu k tomu prostě patří. (Čteno v překladu O. Červinky.)

Lucy101
15.05.2017 5 z 5

První kniha od Greye a naprosto strhující příběh. Nečekala jsem, že ji tak rychle přečtu vzhledem k tomu, kolik času na čtení mám. Dokonale popsaný americký westernový život kovbojů a bohatého rančera s bláznivým synem, kterého tak moc miloval, že přehlížel jeho surové a hazardní chování. A také jak v té době žena nezmohla vůbec nic, protožs její slova neměla pro nikoho takový význam. Příběh se mi moc líbil.

dee95
26.10.2016 5 z 5

První kniha od Greye která mi přišla do ruky. Zanechala ve mě velkou stopu, dokonale vykreslené rodinné vztahy a prostředí amerického západu. Ale i přesto dílo nezapře svého autora, takže kdo čeká něco hlubšího, nejspíš bude zklamaný. Nicméně pro mě top!

Moška
03.07.2013 1 z 5

Od Greye nikdy neočekávám příběh s hlubokou nosnou myšlenkou ani příliš strhující styl. Přesto mne tentokrát dokázalo zklamat obé. Nuda nuda nuda - dokonce i ta "westernová romantika" působila vyčpěle. Dočetla jsem jen v naději, že se to ke konci zlepší. Naděje sice možná umírá poslední, nicméně umírá...

westerny

Zane Grey