Tajemný hrad v Karpatech

Tajemný hrad v Karpatech https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44664/mid_tajemny-hrad-v-karpatech-UA6-44664.jpg 4 740 120

Mnoho podivuhodných a vzrušujících dobrodružství se rozvíjí kolem tajemného, polozříceného hradu v sedmihradských Karpatech, kam se tajně uchýlil před lety zmizelý poslední majitel se svým společníkem, geniálním, avšak zatrpklým vynálezcem. Aby předešli všetečnému zájmu pověrčivých obyvatel okolních vesnic, provádějí oba podivíni různá „kouzla“ pomocí dosud neznámých technických vynálezů z oboru fysiky a chemie. Je to opět jeden z Verneových románů, které s obrazotvorností na autorovu dobu neobyčejnou ukazují, jakých zázraků je schopen lidský důmysl, a které bojují proti pověrčivosti a strachu z nadpřirozených bytostí. Edice Podivuhodné cesty, svazek 28.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Chateau de Carpathes , 1892

brodequin
11.10.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem chtěl mít rád, ale opravdu si z ní skoro nic nepamatuji. Bohužel....je to slabší kousek, ale pořád dobrý.

danny_21
28.08.2017 3 z 5

Jednoduchý, naivní příběh, stejně jako obyvatelé rumunské vesnice. Očekávání od knižní podoby byla daleko vyšší, česká filmová verze je v mých očích tou nejlepší Verneovskou adaptací ( snad ještě s výjimkou legendárních kusů "na motivy" románu od Karla Zemana ). Audiovizuální projekce jako další střípek vizionářství přenesl Tajemný karpatský hrad do průměrných vod, takže u mě čistý střed - 50 %

Atanone
27.05.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem dlouho sháněla,abych si ji mohla přečíst,protože jsem byla navnaděná z části rozhlasové hry,kterou jsem kdysi nedoposlouchala. Paradoxně z knihy jsem zase až tak odvázaná nebyla,ale i tak jsem ráda,že jsem se k ní dostala

Hanjimka
22.04.2017 5 z 5

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

mulderka
24.03.2017 3 z 5

V celém kontextu Verneova díla jeden ze slabších kousků... ale pořád slušný průměr :-)

Richelle
06.03.2017 4 z 5

Příjemná kniha k odpočinku. Četla jsem ji mnohokrát. Moje oblíbená kniha od autora. Přála bych si, aby byla delší. Jinak není co dodat.

Hoshi
10.02.2017 4 z 5

Dlouho jsem se chystala, že si knihu přečtu, protože film jsem viděla několikrát a nedávno jsem se v práci dostala i na divadelní hru. Kniha byla... některé pasáže mě nebavily a měla jsem tendenci je přeskakovat. Příběh jsem si ale i tak užila, ale neubránila jsem se myšlenkám na film.

radusak9806
07.02.2017 4 z 5

Za prvé se musím přiznat, že jsem barbar, který až doposud film neviděl. Možná ale právě proto, jsem celou knihu přehltala s nadšením a velmi se mi líbila. Na rozdíl od ostatních knih, které jsem přečetla do teď, se mi zde opakovat ten stejný motiv, jen s jiným dopravním prostředkem a místem cesty. Takže za mě spokojenost!

kaja77
27.01.2017 2 z 5

byla jsem moc zvědavá na rozdíl mezi literární a filmovou verzí. četla jsem verzi knihy, která byla vydána ve dvacátých letech minulého století, takže když se přenesu přes jazyk, který už dnes není aktuální a přes antisemitismus, který mne v knize docela překvapil, se ta filmová verze v podstatě shoduje s dějem knihy. asi to je mým věkem a "jinou dobou", příběh mi přišel spíš srandovní, uznávám že v době vzniku to byl superpříběh. dnešního čtenáře (představím si třeba svého syna) by ty obsáhlé popisné pasáže nejspíš uspaly.

Blancheerka
11.09.2016 3 z 5

Ještě jsem nezažila ,,verneovku,, , která by mě zklamala nebo nudila. Hrad v Karpatech není vyjímkou. Dobrodružné čtení, vhodné i pro menší čtenáře, není nudné ani zdlouhavé.

Insignitka
01.09.2016 4 z 5

Snažila jsem se bránit srovnání s filmem, ale bylo to dost těžké.

sgjoli
29.08.2016 4 z 5

Teda, přiznám se, že bylo velmi těžké neporovnávat tuto knihu s filmem Tajemství hradu v Karpatech s Dočolomanským, který vznikl na motivy této knihy (a který jsem viděla první a který miluju). Nicméně i tak jsem si knihu užila. Je to velmi zábavné a dobrodružné čtení – typické 19. století – moc mne bavilo skloubení prvků romantismu (tajemství, ruina hradu, příroda, …) s průmyslovou revolucí (Orfanikovy vynálezy). Paráda!

rossx
03.08.2016 3 z 5

Docela dobré, ale jeho filmová parafráze: Tajemství hradu v Karpatech je neporovnatelně vtipnější.

Gimli
24.07.2016 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech je příjemné svěží čtení. Příjemně mě překvapil decentně humorný nádech, který se táhne celou knihou a díky němuž jsem měl při čtení neustále úsměv na rtech.

t.adm
24.05.2016 2 z 5

První půlka knihy mne nebavila vůbec, druhá byla už o něco zajímavější, ale pořád nic extra. Rozsáhlé popisy krajiny, někdy i předvídatelné situace. Člověk u ní nemusel moc přemýšlet, pohodová oddychovka po náročném dni. Za mě dvě hvězdičky.

coquus
02.03.2016 3 z 5

Příběh má zajímavý námět, který však mohl být rozveden a popsán mnohem podrobněji či dobrodružněji. Takhle mně to místy připomíná jen hrubý nástin děje, na jehož rozvedení už nedošlo.

konicekbily
15.02.2016 5 z 5

Verne ukazuje, jak se nebránil novým poznatkům vědy a pohotově vynález doručil až do Sedmihradska!

skableska
18.10.2015 2 z 5

Tak tahle kniha mě nezaujala... občas nějaké scény jsem zhltla rychle a těšila jsem se, co se vyvrbí dál, ale pokračování mě zase zklamalo a ani konec pro mě nebyl záživný. Hodnotím dvěma hvězdičkama...

mira.l
23.09.2015 2 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že Verna ohodnotím dvěma hvězdičkama a napíšu, že je to pěkná blbost. Nevím, mě tohle nezaujalo, připadá mi to, jak kdyby to napsal v chvatu někde na záchodě při čekání na ranní stolici, jakby to byla jenom kostra nějakého příběhu, která by potřebovala patřičně rozvinout... A o "románu" bych v tomto případě taky pomlčel, je to spíš povídka, novela...

zylla
25.08.2015 4 z 5

V dětství jsem četla 20 tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin a byla jsem z nich naprosto u vytržení. Nyní jsem se k Vernovkám vrátila a mám to jako takové "pohádky". Přestože mě kniha doopravdy bavila, spolehlivě mě uspala během pár kapitol. Jak Hrad v Karpatech, tak Cesta do středu země a chystám se ještě na zbývající. Je to velice příjemné čtení, ale lituji, že jsem je všechny nepřečetla už před lety. Navíc tu uspávací funkci velice oceňuji, protože s usínáním po práci mám někdy dost problém:D.