Tajemný hrad aneb Paměti Františka Povídálka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajemný hrad Svojanov aneb Paměti Františka Povídálka zní celý název knížky, kterou si oblíbilo již několik generací mladých čtenářů. Hajného syn František vypráví, jak o letních prázdninách spolu s kamarády pátral po tajemstvích hradu Svojanova a strašidel, kterými se to na hradě jen hemží. Knížka pro čtenáře od osmi let vyšla s ilustracemi Heleny Zmatlíkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204061/tajemny-hrad-svojanov-riC-204061.jpg 4.574
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Tajemný hrad aneb Paměti Františka Povídálka

Přidat komentář
fionka36
01. dubna

Velmi dobře čtivá knížka, jak pro dospělé, tak děti

RoBertino27
15. března

V držení jsme měli relikvii, původní první poválečné vydání, leč nevím proč, se Svojanovem jsme se nějak minuli. Dostal dvojí šanci, není to vůbec špatně napsaná kniha, ale jestli jsem od ní čekal víc nebo měl jinou představu - nepadli jsme si do oka. I to se občas stává a kdo ví, jestli to vše nebylo způsobeno tím, že na skutečný Svojanov jsem se doposud nedostal.


kopeceli
15. února

Na Svojanov mě vodil v dětství táta, protože tam vyrostl. Na cestě k hradu jsme sbírali české granáty. A četl nám právě z téhle knížky...

Květinka008
03.12.2020

Trošku mě zklamal konec :-) Ale knížka je moc pěkná a souhlasím s Damato, že dnešní dětští čtenáři přicházejí na rozdíl od nás o hodně...

Monika1717
20.06.2020

Doporučuji všem, kdo znají hrad Svojanov, ale nevědí, že je plný strašidel. Knihu jsem četla před lety a pravidelně se k ní vracím.

kolacky
31.12.2019

Jako holka jsem měla poličku nejlepších knížek a tahle mezi nimi nechyběla!

Endy17
05.01.2019

Pokud si myslíte, že strašidla jsou zlá, tahle knížka vás vyvede z omylu. Povětšinou jde o nešťastné bytosti nespravedlivě stíhané krutým osudem. A vlastně - ony vlastně strašidla vůbec neexistují... Jenomže Svojanov bez strašidel, to by ani nebyl Svojanov.
V rámci Čtenářské výzvy 2019 jsem bezmála po čtyřiceti letech přečetl oblíbenou knížku svého dětství. A s nemenším zájmem než tenkrát.

LenkaK666
04.05.2018

O této knížce jsem, jelikož bydlíme nedaleko Svojanova, slýchala od dětství, ale nikdy jsem ji nečetla. Teď mě k tomu poňoukla čtenářská výzva a musím říci, že rozhodně nelituji. Kniha se krásně čte, vše je vylíčeno moc pěkným jazykem (občas mi připomínal Poláčkovu knihu Bylo nás pět). Děj má spád (i když konec mě překvapil -???-) a moc se mi líbilo vylíčení prostředí, které je mi tak blízké - je pěkný pocit číst v knize názvy okolních vesnic a míst, které člověk dobře zná. Na hrad Svojanov občas chodíme a nyní, po přečtení této knížky, dostane má příští návštěva zase jiný rozměr :-)

1