Tajemný dr. Sorge

Tajemný dr. Sorge https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241112/bmid_tajemny-dr-sorge-241112.jpg 4 12 3

J. Korolokov si zvolil pro svou knihu postavu, která vzrušuje celý svět, o níž koluje množství fantastických pověstí a legend, o níž bylo napsáno již několik knih na Západě i na Východě a natočen úspěšný film. Tajemný dr. Sorge se zcela vymyká běžnému pojmu vyzvědač a špión. Autor se pokusil nastínit neobyčejný život tohoto špičkového agenta a kde fakta nestačila dotvořil děj pomocí fantazie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Человьек, длйа которого нье было тайн , 1965

B4LU
05.03.2021 4 z 5

Docela zajímavá kniha o životě a aktivitách sovětského agenta v japonském týle za dob druhé světové války. O jeho nenápadném shromažďování informací je radost číst, přestože, jak kniha zmiňuje, na ně v klíčový moment nebyl brán zřetel.
Samozřejmě, vzhledem k době vydání musí člověk přetrpět dobové rudé fráze o mírumilovnosti, pokrokovosti a prosperitě komunismu (na rozdíl od různých barbarských a reakčních frakcí).

jan6775
05.01.2020 5 z 5

Zajímavý příběh důmyslných praktik špiona který dokázal informovat ruské špičky o plánovaných útocích ze strany Číny v kooperaci s nacistickým Německem. Bohužel Stalin tyto zprávy bagatelizoval. Každý agent je po čase odhalen a tak končí i tento příběh.

Sváťa3
09.04.2018 5 z 5

Velice pěkná knížka o ruském špionu působícímu za druhé světové války v Japonsku. S hlavním hrdinou se hned sžijete a v knížce jsou i skutečné dobové fotografie. Doporučuji !

Jurij Michajlovič Korolkov
ruská, 1906 - 1981