Znamení chaosu

Znamení chaosu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261223/bmid_amber-merlinova-saga-3-znameni-chao-261223.jpg 4 177 7

Merlin, syn Corwinův, je jedinou bytostí, pro niž je vlastní nespoutaná síla Dvorů Chaosu i moc pramenící z řádu Amberu. Vstoupil do velkého Vzoru Amberu i proměnlivého Logru Chaosu. Dokáže procházet stíny a ovládá nebezpečnou magii. Zdá se, že netouží po trůnu a poctách. Moc a síla jsou pro něho hrou, cílem. A přesto je jeho život neustále ohrožován. Promyšleným atentátům uniká jen o vlásek. Nemůže věřit nejbližšímu příteli. Nemůže věřit vědomému superpočítači, který sám sestrojil. Svět kolem je tajemný a nevyzpytatelný. Bytosti mění podobu a v nečekané chvíli drtivě útočí. Merlin, ve stínu Země známý jako Merle Corey, čelí nebezpečí s rozhodností, černým humorem a drsným smyslem pro fér hru, které zdědil po otci Corwinovi. Jeho magický svět je však mnohem složitější a bohatší než svět ostatních princů Amberu, pro které platí jen ano–ne a síly jsou v něm sice děsivé, přeci však vypočitatelné. Přestože jej matka Dara vychovávala ve Dvorech Chaosu, Merlinova duše tíhne k Amberu. Jeho osud se prolíná s osudy Amberu. Merlin začíná být přesvědčen, že stejné síly, které ohrožují jeho, sbírají energii k úderu na Amber. Ve stínech zbrojí armády žoldáků. Mocní mágové chystají důmyslné pasti, v nichž je Merlin pouze figurkou, ačkoli je přesvědčen, že jedná svobodně. Nezůstává na dvoře osvíceného amberského vladaře Randoma a jedná. Avšak nebyl by už mnohokrát mrtev, kdyby mu nepomáhala tajemná ochránkyně, která mění těla častěji než šaty? Nepřátel Amberu je nesčetně, jejich nenávist smrtící a její příčiny nezpochybnitelné. Svým rytířským jednáním otevřel Merlin nepřátelům cestu přímo do srdce Amberu. Pro říši legendárního krále Oberona nastávají těžké časy.... celý text

Zvědavec2
29.01.2024 4 z 5

Fantasticky vymyšlený svět, což platí pro celý Amber.

Martin_Eli
29.09.2023 5 z 5

V této knize vše už šlape na plné obrátky a měl jsem z toho konečně pocit Amber univerza, takže za mě spokojenost. Vysoko hodnotím celou zápletku s cyklickým fantomem.

lazarus
26.03.2020 4 z 5

Hodnotím tímto celou druhou řadu světa stínů a jejich knížat.
Druhá série Amberu bohužel už není tak objevná a gejzíry nápadů sršící jako její první sestřička. Merlin holt není Corwin, co si budeme povídat. Rytíř stínů je potom nejzábavnější částí příběhu. Tam se imaginace a fantasie autora opět rozjela na plné kou....e. Finále mě přišlo lehce uspěchané a mnohem víc než lehce nedomyšlené.

Mosi-oa-Tunya
16.12.2018 5 z 5

Celou sérii jsem četl několikrát. Je to skvělé čtení. Určitě nejlepší dílo autora.

Drowned
10.12.2016 4 z 5

Konečně parádní díl od začátku do konce. Příběh se díky Jasře začal vyjasňovat a závěrečný kouzelnický souboj hodně hustý. Jako třešnička na dortu pak vyplula na povrch jedna překvapivá informace. Další díl jsem začal pro napínavost děje ihned číst.

Terva
22.11.2015 4 z 5

Úvod tohoto příběhu je velmi zmatený a čtenář i celkem dlouho bloudí ve Stínech grog. Merlin je tu akčnější, ale humor mu moc nejde. Vlastně je trochu suchý. I tak si ale udělejte pohodlí, tam na mostě mezi temnotami a navštivte Pevnost čtyř světů. Svět plný hrozeb, intrik, nebezpečí a záhad všeho druhu a také žen, o kterých netušíte, zda jim můžete věřit. Je to velmi čtivé a akční, jen se prokousat tím úvodem. Jako celek v celé sérii je to však působivé a nezbývá, než to vřele doporučit. Malá ochutnávka: Nemá žádný význam umět se přenést kamkoliv, když je někdo kretén všude.......

Peti
04.11.2013

Další z knih o Tajemném Amberu, tento díl začíná v halucinacích, takže první část knihy byla pro mě dost matoucí. Pak se to ovšem projasnilo, děj se vykrystalizovat a kniha byla celkem čtivá.