Bouřkový drak

Bouřkový drak https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368231/bmid_tajemni-zachranci-bourkovy-drak-ydx-368231.jpg 5 23 5

Tajemní zachránci série

Sofie pracuje na zámku jako služebná a vůbec nedoufá, že by se to mohlo změnit. Pak ale najde dračí mládě, které spadlo z oblohy, a světe div se. Rozumí jeho řeči! Dozví se, že kouzelná zvířata v království jsou v ohrožení a že je potřeba jim pomoci. Dokáže Sofie ukrýt a vyléčit zraněného dráčka, aby mohl odletět domů? Zvládne dát dohromady skupinku přátel, kteří by byli stejně odvážní jako ona a pomohli jí zachránit další ohrožená zvířata?... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Secret Rescuers The Storm Dragon , 2015

Ladis777
26.09.2021 5 z 5

Musím říct, že příběh je sice jednoduchý, otevření prostoru pro další příběh prvoplánové, ale na druhou stranu po několika naprosto příšerných knihách pro děti mi tohle přišlo celkem smysluplné a milé.

Metla
06.07.2021 5 z 5

Jednoduchý, černobílý příběh na pomezí pohádky a fantasy, který by měl oslovit čtenářky či posluchačky ve věku 5-9 let. Netuším, jestli by hlavní hrdinka se smetákem místo meče upoutala skříťata s bimbáskem. Hodná a statečná Sofie, kouzelná zvířata v nouzi (napoprvé draci), zlý rytíř – prostě nepřevratná klasika, ovšem příjemně čtivá. Jen korektury mohly být o něco pečlivější. Menší formát knížky příliš neprospěl ilustracím; vypadají nakreslené tužkou, tahy jsou poměrně nevýrazné a k prozkoumání detailů to chce dobré oči.
Z pohledu staré Metly, pokoušející se napodobit dětskou optiku, si „Bouřkový drak“ vysloužil 70%. Moje princeznička má jako obvykle vyšší mínění, roztomilý dráček a jeho dívčí kamarádka si ji spolehlivě omotali kolem prstu (drápku?)… a já se pro jednou rozhodla ustoupit: 85%. Další díl ze série „Tajemní zachránci“ už čeká coby dárek k cácorčiným narozeninám.

Laurinka1000
06.02.2021 5 z 5

Krásná knížka i dráček.

Anička2011
01.02.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka o dráčkovi.

Kočičídívka10
07.07.2018 5 z 5

Krásný příběh o malém dráčkovi a jeho přátelích! Doporučuji! :-)