Tajemná vnitřní síla

Tajemná vnitřní síla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16099/bmid_tajemna-vnitrni-sila-6399e63ce5580.png 5 4 4

"Znám mnoho mladých lidí, kteří předčasně zestárli, a znám spoustu starých lidí, kteří zůstávají věčně mladí", to jsou slova autora knihy, který se podílí o své zkušenosti se setkání se Zenem a jeho mistry, jež se stali jeho vzory i na filmovém plátně, kde předvádí chladné a nehybné duševní rozpoložení. Zen, bojová umění a duševní rovnováha v každodenním životě Podle Dalajlámy lze veškeré učení o buddhismu shrnout do dvou vět: "Když můžeš, pomáhej druhým. Když pomoci nemůžeš, alespoň jim neškoď." Tato kniha je o tom, co jsem viděl a pochopil skrze zen. Vypráví o životě mém i životech lidí, které jsem znal, o skutečných životních zkušenostech, které jsou spojeny se zenem, nebo nabývají, nahlíženo v termínech zenu, zvláštního významu. Mnoho příhod, které zde uvádím, mají pozadí v bojovém umění, protože bojové umění a zen jsou si velice blízko Někteří lidé se k zenu dostali nečekaně. Nakonec zen je ve své nejčistší formě chápán ne jako postupné prohlédnutí, ale jako náhlé osvícení. .. Osvícení je skutečné a je celou dobu uvnitř našeho vědomí. Kdykoliv můžeme procitnout z našeho současného vnímání okolního světa do úplně jiné reality. Tímto osvíce­ním se nezmění nic jiného vyjma úhlu našeho pohledu, a ten změní všechno a navždy. Ikkju, mistr zenu, byl velmi chytrý už jako chlapec. Jeho učitel měl vzácný šálek, drahocennou starožitnost. Jednou se stalo, že ho Ikkju rozbil a byl ve velké bryndě. Jakmile uslyšel kroky svého učitele, skryl střepy za záda. Když se učitel objevil, Ikkju se ho zeptal: "Proč lidé musí umřít?" "To je přirozené," vysvětloval mu učitel. "Vše musí jednou zaniknout, vše má svůj vyhrazený čas. " Ikkju mu ukázal střepy a dodal: "Čas vašeho hrnečku právě nastal. "... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Votobia

The Secret Power Within , 1992

dexterman
09.11.2022 4 z 5

Nedá se říct že by byl Chuck mým oblíbeným hercem . Každopádně kniha byla velice dobrá . Doporučil bych jí nejen fanouškům Walkera . Nicméně by to už chtělo u nás vydat něco aktuálnějšího

Billy76
24.11.2013

Moje bible, používaná pokaždé pokud potřebuji dodat rozvahu a odvahu. Škoda že se již nedá sehnat na trhu marně se jí pokouším sehnat již 5 let :-( Všem vřele doporučuji :-)

rfa
12.08.2013 5 z 5

Velmi zajímavý životní příběh této legendy akčních filmů.
Pohled autora nám vykresluje jednotlivá bojová umění, s kterými se kdy setkal, ale také jeho zkušenosti se Zenem a jeho mistry.

Ikkju
30.07.2012

Koukám že Chuck vypráví o mě (chtip) :x Budu si asi muset knihu Mistra pořídit! x)

zen herci

Chuck Norris
americká, 1940
2011  79%Jaký je doopravdy Chuck Norris
1996  90%Tajemná vnitřní síla

Kniha Tajemná vnitřní síla je v