Tajemná řeka

Tajemná řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123687/bmid_tajemna-reka-123687.jpg 4 59 16

Elvis Cole a Joe Pike série

Jodi Taylorová, slavná televizní hvězda, je adoptovaná, a náhle si přeje vědět, kdo jsou její biologičtí rodiče. Chce totiž znát rodinnou anamnézu. Najímá si proto soukromého detektiva Elvise Colea s tím, že nic z toho, co zjistí, nesmí proniknout na veřejnost. Vedení televizní stanice, s níž má Jodi smlouvu, je přesvědčeno o tom, že pravda o hereččině původu by uškodila její popularitě. V Louisianě, kde se Jodi narodila, však detektiv zjistí, že jde o mnohem složitější problém. Dojde k vraždě a Cole přizve ke spolupráci svého společníka Joea Pikea, svérázného a nesmlouvavého detektiva, bývalého policistu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Metafora

Voodoo River , 1995

denib
28.03.2023 3 z 5

Četla jsem od autora čtyři jiné knihy, které mě nadchly. Byly samostatné (mimo sérii), hodně nadprůměrné, napínavé a dobře čtivé. Proto jsem se pustila i do této série. Ale zklamalo mě to. Napětí je slabší, čtivost je o něco horší, zajímavost menší. A přesto to není špatná kniha, jen taková průměrná. Vlastně už skoro nevím, že jsem jí přečetla. Možná vadí, že jsem autorovi díky již přečteným knihám nastavila laťku tak vysoko :-) Asi ze staré známosti dám šanci ještě jednomu dílu...

TeaPeter
30.07.2022 4 z 5

Byla to docela zajímavá kniha. Jasně jsem ale pociťoval, že to v sérii není první díl a že mi některé souvislosti unikají - jako co mají společného Cole a Pike a jak se k sobě vlastně dostali. Škoda, že počáteční díly u nás nevyšly - zkusím se po nich podívat v originále. Tok děje byl dost nevyrovnaný - zajímavé pasáže se střídaly s dost nudnými snad až příliš často. To, co začalo jako zajímavá detektivka, se ke škodě věci postupně měnilo na mafiánskou gangsterku, která skočila jak skončila... Samotný konec pak byl hollywoodský happyend - to je ale v pořádku, protože Cole je přece z L.A., že jo ?

janina66
18.01.2022 3 z 5

Tato kniha je druhá od autora, co jsem četla. První byla Hlídka, která se mi líbila. Ale Tajemná řeka byla tak o40% horší a nudnější. Časem si přečtu určitě další.

smardice
08.06.2021 5 z 5

První kniha od tohoto autora a jsem spokojená. Je to taková srozumitelná až "poklidná" detektivka (na rozdíl od některých severských plných krve a psychopatických vrahů - ale ty samozřejmě taky můžu).

kuruteku
21.04.2021 4 z 5

Shodnu se, že ze série je to zatím nejslabší. Na druhou stranu téma výborné, zajímavě zpracované, Elvis se potká s Lucy, je tu Pike. Tak jsem ochoten tu jednoduchost omluvit.

jprst
23.06.2020 4 z 5

Asi nejslabší z autorových knih u nás vydaných, ale i tak stojí za přečtení, rozhodně to není nic, co by nudilo nebo otrávilo.

Lusa
31.03.2020 4 z 5

S autorem jsem začínala s jeho knihami mimo sérii Cole a Pike, nyní jsem konečně vzala tuto sérii do rukou. Tajemná řeka není tak napínavá, jako jiné Craisovi knihy, ale neurazí a dobře se čte, uvidíme jaké budou další díly.

jinbr
27.03.2020 3 z 5

Je to moje první kniha od tohoto autora. Celkový dojem je, že neurazí, ale také kdovíjak nenadchne. Trochu mě mrzí, že si nakladatelství nedalo tu práci a nepřeložili celou sérii. Ze zkušenosti vím, že potom přeci jen tu a tam nějaká informace chybí. Jinak se to ale četlo docela dobře a Elvis mně byl také sympatický.

sasena
01.03.2020 3 z 5

Elvise Cole je prostě sympaťák, jeho parťák jakbysmet. Čte se to moc dobře, ten konec na můj vkus trochu překombinovaný, ale čert to vem. Tady to odpouštím a těším se na další knihu od Roberta Craise.

Lmslaver
10.09.2018 5 z 5

Tajemná řeka je pátý díl série, první přeložený do češtiny. Elvis Cole a Joe Pike jsou mé oblíbené postavy a víceméně vše co jsem od nich očekával jsem dostal. Elvis opět srší chlapácké vtipy na potkání, je hlavním motorem vyšetřování a mlčenlivý Joe mává svalnatými pažemi, popřípadě velkou zbraní. Případ a jeho odhalení není sice žádná sofistikovaná záležitost, závěrečný plán se dokonce Elvisovi nezvykle vymkne trochu víc kontrole a Joe tu sakra kupodivu nemává tou největší zbraní, ale pořád je to hodně, hodně dobré detektivní čtení završené finálovou akcí.

harena
01.09.2017 2 z 5

O hodně, ale o hodně slabší kniha, než těch 8 od Craise, které jsem četla. Jakoby to ani nenapsal on. Ještě že jsem touto knihou nezačínala sérii, určitě by mě to od čtení dalších dílů odradilo. Nudné, rádoby vtipné čtení, ale uf, jsem ráda, že je dočteno.

marek1278
12.07.2017 4 z 5

Mě se kniha moc líbila, škoda, že nejsou dostupné v překladu i předchozí díly. Těším se na další setkání s Elvisem a tichým Joem :)

CharlesWard
02.11.2016 2 z 5

Šedý průměr. Kdybych to měl popsat 2 slovy: Špatná detektivka.

lifeoptimist
07.02.2016 3 z 5

tak docela se mi i líbila, ale jelikož jsem začala číst od L.A. rekviem, musím chtě nechtě přiznat, že tahle kniha byla slabší než ostatní a tudíž se ani nedivím, že v ČR začali právě "druhým" dílem a tajemnou řeku si nechali na pak, ale i tak to byla slušná detektivka, ale podle mě napsal Crais daleko lepší

cantona
28.11.2014 3 z 5

No jestli tato kniha byla od tohoto spisovatele nejlepší tak tedy nevím. Četlo se to fajn, hlavní hrdinové byli fajn, ale strhující děj nikde. bylo to takové nemastné, neslané až do samého konce, takže průměr.

guru
14.12.2013 1 z 5

Kniha mi neprišla ničím zaujímavá, nedokázala ma vtiahnuť do deja, nepostrehol som žiadnu zápletku, ani záver mi neprišiel nejako prekvapivý. Rozhodne som mal vyššie očakávania.

Robert Crais
americká, 1953