Tajemná Řásnovka a jiné příběhy pro chlapce

Tajemná Řásnovka a jiné příběhy pro chlapce https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32061/bmid_tajemna-rasnovka-a-jine-pribehy-pro-7aa-32061.jpg 4 47 6

3.vydání vyšlo s podtitulem : a jiné příběhy pro chlapce. Do tohoto vydání byly mimo Foglarovy Tajemné Řásnovky vloženy další dva příběhy a sice F. Tenčík - Chlapec v bílém svetru a J. Tomeček - Zelená ozvěna. Tajemná Řásnovka je chlapecký román o hledání správného způsobu života, plný dobrodružství, tajemnosti, ale i klukovského humoru. Hlavní hrdina utíká po neúspěchu ve škole z domova, nachází nové kamarády, ale brzy uzná svou chybu a vrací se domů, aby dal svému životu nový směr. Podaří se mu sdružit kolem sebe jakýsi klub chlapců, kteří se postupně stávají pro ostatní vzorem.... celý text

jonasr1
14.02.2021 5 z 5

Tajemná Řásnovka byla skvělá! Plánujeme podívat se do Prahy do ulice Řásnovka. Kousek je i ulice Ve Stínadlech. Ty ostatní povídky byly tak na jednu, max. dvě hvězdičky. Nemá cenu s nimi ztrácet čas.

n.ezn.amy
22.06.2020 5 z 5

Jindrovi Sochorovi se nedaří ve škole a proto se rozhodne utéct z domova. V Řásnovce se seznámí s partou kluků a rozhodne se vrátit domů, ovšem návrat do tajemné Řásnovky za kamarády ho přitahuje stále víc. Další z typických foglarových knih o přátelství a boji za spravedlnost, protože ta je v každé jeho knize. Čest, kamarádství a spravedlnost byla vždy u Foglara na prvním místě. A i ostatní povídky ostatních spisovatelů se daly dobře číst.

pepa4081
01.05.2017 4 z 5

Kniha složená ze tří příběhů různých autorů. Z ní jsem četl pouze Tajemnou Řásnovku od p. Foglara a tu hodnotím velmi uspokojivě.

ajsigirl
01.02.2016 3 z 5

Kniha se těžko hodnotí jako celek, protože se skládá z více autorů i příběhů. Knihu jsem si sehnala právě kvůli příběhu - Tajemná Řásnovka od Foglara. Opět napínavý příběh podobající se jeho dalším knihám. Kluci hledají klubovnu a řeší jako Strážci Řásnovky bezpráví ostatních chlapců, včetně záhady kdo vynalezl hru Fan-Tan. Tomu příběhu dávám 3,5 hvězdičky právě proto že se tolik podobá jiným jeho knížkám a of Foglara už jsem četla i lepší..
Příběhy -Rejsčí rodina, Bouře a pod. od Jaromíra Tomečka jsem jen nakousla ale kvůli spíše dětskému nádechu povídce o zvířátku jsem jej ani nedotečla.
Příběh - Chlapec v bílém světru od Františeka Tenčíka byl zajímavý a dávám mu 2 hvězdičky - jde o tajemství chlapce jehož matka je v nemocini a on řeší vydírání špatné party do které se dostal . Příběh je zajímavý a máte chuť se dočíst kdo byla dívka sražená autobusem, jak se hlavní postava dostala do špatné party a v jakém je vůbec spojení se zraněním holčičky a jeho maminky. Toto se bohužel z příběhu stejně nedozvíte. a proto dávám hvězdy 2.
Knížka celkově 3,5 hvězdičky hlavně díky Foglarovce. Bohužel pul hvězdičky udělit nejdde tak se přikláním na stranu 3 hvězd

petym
11.10.2015 5 z 5

Krásný a napínavý příběh. Četl jsem jedním dechem a obdivoval hlavního hrdinu, jak utekl z domova a sám se o sebe postaral. nemohu jinak než 5*

tyzik.cejka
01.08.2013

Tajemnou Řásnovku miluji ostatní povídky nebyly špatné

Část díla

všech 8 částí díla