Tajemný ostrov

Tajemný ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32589/mid_tajemna-mista-tajemny-ostrov-ldW-32589.jpg 4 96 14

Tajemná místa série

Dina a Filip Manneringovi se seznámí se sympatickými sourozenci Luckou a Jackem. Kluci si hned padnou do noty.Oba milují zvířata,Filip si nosí několik krys za bundou,Jack s papouškem Kiki jsou nerozlučná dvojka.Naše čtyřka je pozvaná na Vichrov do starého domu na útesech. Konečně prázdniny,o jakých se jim ani nesnilo! Děti prozkoumávají jeskyně na pobřeží a vypraví se i na neobydlený ostrov.Nikdo však netuší,že ostrov není zdaleka opuštěný...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Ivo Železný

The island of adventure , 1944

Jessybelle
02.12.2022 5 z 5

Enid nikdy nezklame. Zase velmi pěkná kniha pro děti. Já ji čtu až v dospělosti, vlastně jsem ji koupila synům, aby je bavilo číst. I mě tato kniha bavila, zase jsem se vrátila do dětství, protože něco takového zažít je sen snad každého dítěte.

pepa4081
26.09.2021 5 z 5

Stejné jako Správná pětka a Tajná sedma, jen jiné děti a místo pejska, mluvící papoušek. Další série, která mne v mém věku vrací do dětství. Doporučuji všem malým i velkým klukům a holkám.
Nanejvýš uspokojivé.

Vojtrman
16.09.2020 5 z 5

Knížka se dobře četla, byla napínavá a zábavná. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobrodružství.

JAnD
03.08.2019 5 z 5

Tak úžasně nepravděpodobný děj a tak krásně se to čte. Je zde všechno, co čtenář od autorky očekává - geniální děti, jasně definované zlo, odvaha, dobrodružství, tajemná místa, šťastné náhody i kouzelné hlášky

Verunka926
23.06.2019 4 z 5

Nebylo to sice nic, z čeho bych si sedla na zadek, ale i tak se mi to hodně líbilo a přečetla jsem to na jeden zátah. Další díly mám v plánu si určitě přečíst.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla akční a dobrodružná. Děj se odehrává o hlavních (letních) prázdninách a přestože jsem ji četla v zimě, dokázala mě přenést do teplých letních dnů a večerů. Knihu bych nezařadila do fantasy ani sci-fi knížek, ale do detektivek nebo dobrodružných knih pro náctileté děti (možná i mladší). Rozhodně doporučuji všem, kteří rádi čtou napínavé knihy a rádi si při čtení odpočinou, jelikož pro mne byla kniha spíše oddychová. (Jsem náctiletá.) Takže hodnotím kladně;)

buldozer5
10.06.2017 4 z 5

Hezká knížka. Napínavá, čtivá...jediné, co bych té knížce vytkl, no nebo spíš autorce, je to, že se někdy dějově trochu opakuje. Stačí si třeba přečíst Správnou pětku na ostrově nebo Správnou pětku znovu na ostrově...

Elulilinka1
05.06.2017 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná. Blyton nikdy nezklame:-)

SeverusSnape
10.04.2017 5 z 5

Krásná knížka

Cryptkeeper
06.08.2015 4 z 5

Pro studenty ideální prázdninová četba.
Děj a postavy si vás vtáhnou ani nebudete vědět jak.
Parádní a napínavá knížka:)

dexeded
28.02.2015 5 z 5

Mám ráda knížky od Blyton :) tahle není výjimkou.

bakjo95
28.12.2013 5 z 5

Vřele doporučuji tuto dobrodružnou knihu! :)

Veronica
09.05.2013 3 z 5

Po přečtení jsem zůstala v rozpacích,knížka je pěkná a zajímavá. Jen některé části mě přijdou nedokončené a na hrdiny,tedy děti,až moc nereálné.

RouZuše =P
13.04.2012 3 z 5

Tahle knížka měla pěkný děj.. neni to zrovna chytlavá knížka ale je pěkná :))... i když některé části by mohli být lépe zpracovány ... :)