Tajemná číše

Tajemná číše https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64737/tajemna-cise-64737.jpg 4 54 7

Eugenia Swiftová, mladá ředitelka muzea, má v Seatlu sestavit katalog sbírky uměleckého skla, jejíž majitel záhadně zemřel. Soukromý detektiv Colfax, který ji doprovází a s ním naooko tvoří manželský pár, má k cestě ještě jiný důvod než je ochrana Eugenie. Osud podivné dvojice, na níž čeká vrah, závisí na dokonalé souhře předstíraného manželství.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sharp edges , 1998

moudivlacek
13.07.2023 4 z 5

Zbožňuji romantické příběhy s prvky detektivky. Není to přeslazené a není to jen drsné. Od obojího tak akorát.
Zde soukromý detektiv Cyrus a ředitelka muzea Eugenie stojící zprvu na opačných koncích. Na oko tak rozdílní a vnitřně tak velice podobný. On se snaží najít starodávnou číši, aby ji předal svému klientovi, ona zas pátrá po skutečné příčině smrti své kamarády malířky. A všude kolem plno skla - naoko křehké a přitom tak tvrdé a pevné. A také zlo vznášející se kolem číše a legendy o ní.
Kráska s dinosaurem zas líčí příběh lásky, kde vzhled není důležitý, ale naše pocity a intuice ano.

pip11
10.08.2022 4 z 5

Naprosto nesourodá dvojice se vydává na ostrov do Skleněného domu, každý za svým vlastním cílem. Vypadá to, že si půjdou po krku…nebo že by nebyli zase až tak odlišní…? Příjemné čtení s lehkou detektivní zápletkou.

Kudík
22.04.2021 4 z 5

Příjemné čtení. Oba hlavní hrdinové k sobě prvně přistoupili s vidinou předsudku a předpokladu, kdo je ten druhý. Eugenia jako divoká kočka v černém a Colfax jako strážce pořádku a zákona z westernu, i přes jeho havajskou košili. Dle popisu to musela být zajímavá dvojice a hlavně zajímavé košile. :) Líbilo se mi postupné pátrání po číši, nezvěstné umělkyni a i prohlubování jejich vztahu. Doslova nic není uspěchané.

petraj30
30.10.2020 5 z 5

Jednoduchý příběh, ale v jednoduchosti je krása a s tím já musím souhlasit. Mě se kniha moc líbila.
Eugenia byla jedna z mála ženských, která měla koule. Byla prostě skvělá. Cyrus se mi taky líbil. Hlavně ty jeho košile - díky tomu vznikaly vtipné momenty.
Celý příběh byl samozřejmě trochu překroucený, někdy překombinovaný a taky strašně, strašně předvídatelný. Ale i přesto jsem měla pocit, že je to jednoduchý a hlavně oddechový příběh, na jedno deštivé odpoledne jak dělaný. Mně to zvedlo náladu.

Barbora H
03.04.2016 2 z 5

Takové nemastné, neslané...

Ivetaa
19.01.2016 5 z 5

Nečekaně pěkná detektivka. Mnoho zápletek a kupodivu oproti jiným autorům tu netečou potoky krve a jiné šílenosti, po kterých se nedá spát...

kika 13
26.02.2013 4 z 5