Tajemná Atlantis

Tajemná Atlantis https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154560/bmid_tajemna-atlantis-154560.jpg 3 9 3

Dobrodružně fantastický román o objevení zbytku zmizelého kontinentu a o setkání s jeho obyvateli. Nejlepší dílo uznávaného klasika francouzské dobrodružné literatury (1845-1909), současníka a spolupracovníka J. Verna.

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Atlantis , 1897

RoBertino27
23.12.2021 4 z 5

Laurie to nikdy neměl lehké, publikovat v době Julese Vernea podobnou tématiku, ač vydali "společné" dílo Trosečník z Cynthie, to nebyl určitě bod v jeho prospěch. Nelze ale přehlédnout velmi dobře popsaný příběh a možná i mírně nadčasový výhled. Tajemná Atlantis byla důvodem, proč jsem přečetl i některé další knihy s různým výsledkem - řekl bych, že první setkání bylo asi nejlepší...

Midudedi
26.12.2017 4 z 5

Opravdu příběh vernovského ražení. Česky ovšem vyšel prvně v roce 1902. Ačkoliv má nádech vernovské víry v lepšího člověka a vznešené ideály, je mnohem realističtější, než velká část vernových děl. Naivní snad jen technicky, jinak dobrý příběh. Je ovšem třeba přečíst svižné původní vydání, nikoliv normalizační upraveninu.

tenax
11.08.2013 2 z 5

Dobrodružný román pro děti, trochu vernovského střihu. Nesmírně naivní, plný vznešených promluv a velkých citů. Dnes už téměř k nepřečtení.

Část díla

André Laurie